Tukožroutská dieta

Tukožroustká dieta je založena na týdenní konzumaci zeleninové tzv. tukožroutské polévky. Z čeho se skládá? Tukožroutská polévka obsahuje cibuli, rajčata, zelenou papriku, celerovou nať, hlávku zelí, bylinky a zeleninový bujón.

Po týdenní konzumaci udajně zhubnete 4 - 5 kg. Kromě polévky v prvních dnech také konzumujeme ovoce a zeleninu, pijete dostatek vody. Okolo čtvrtého dne se objevuje v jídelníčku také 1 - 2 litry odtučněného mléka, který zažene pocit hladu. V pátém dni přivítáte maso a 6 rajčat. V posledním dnu v týdnu si můžete dopřát kromě polévky také rýži a zeleninu.

Mezi klady této diety patří pročištění střev a konzumace většího množství zeleniny a vlákniny. Díky zelenině dochází k velkému odvodnění. Ohledně hubnutí tuku jsou však odborníci kritičtí. Tělo si při této dietě bere energii ze svalů, nehubnete tedy tuky, ale svalovou hmotu. Jojo efekt je tedy nevyhnutelný. Tukožroutská polévka na hubnutí má stále mnoho příznivců, kteří chtějí rychle zhubnout. Nicméně pokud nebudete dodržovat správné stravování po skončení diety, očekávejte narůst hmotnosti velmi rychle. Tato drastický, byť tydenní stravovací změna, může tělo opravdu narusit. Pečlivě si proto rozmyslete, zda není lepší hubnout pomalu a postupně se zdravým jídelníčkem a pohybem na čerstvém vzduchu.

29.04.2015

Získejte zdravý jídelníček na míru ZDARMA

  • Sestavený od nutriční poradkyně
  • Komplexní jídelníček pro vaší osobu
  • Recepty na 7 dní ZDARMA

Chci jídelníček ZDARMA

Komentáře ke článku

Abyste mohli přidat komentáře, musíte se přihlásit. Pokud u nás ještě nemáte účet, zaregistrujte se

 
Chci jídelníček ZDARMA

3 162 070 doručených jídelníčků, za dvě minuty získáte váš!

Tip: Víte, že nejčastěji chtějí lidé zhubnout 10 kg?