Jak zhubnout stehna a zadek?

Místy, kde se nejčastěji na lidském těle usazuje tuk, jsou především břicho, stehna a zadek. Pokud jste se svou postavou nespokojení, nejspíše řešíte obliny právě v těchto místech. 

Základem strategie, jak zhubnout zadek a stehna, je vytvořit si vhodný dlouhodobý plán stravování a pravidelných pohybových aktivit.

Rady, jak zhubnout zadek a stehna

Chcete-li zredukovat podkožní tuk na stehnech a zadku, nezbude vám, než snižovat podíl tuku v celém těle. Jak na to?

 • Jezte malé porce, ideálně 5-6 krát denně.
 • Hlídejte si množství bílkovin, které konzumujete. Nejlepší je jíst dostatek bílkovin během každého jídla.
 • Hodně pijte, a to pravidelně a po troškách během celého dne.
 • Vyhýbejte se stresovým situacím, které brzdí spalování tuků.
 • Cvičte, nejvhodnější pro tvarování zadku a stehen jsou vysoce intenzivní silové tréninky s krátkými přestávkami. Ty mají v případě formování uvedeným tělesných partií podle výzkumu mnohem větší efekt než aerobní cvičení jako běh nebo chůze.
 • Nezapomínejte na dostatečnou regeneraci těla po cvičení.

Potraviny, které podporují hubnutí stehen a zadku

 • Ke každému jídlu si přidávejte zeleninu, v létě nejlépe syrovou a čerstvou, na podzim a v zimě tepelně upravenou v páře. 
 • Jako šesté jídlo je vhodné zařadit proteinový koktejl. Jeho konzumace pomáhá zachovávat a budovat svalovou hmotu a zároveň odbourávat přebytečný tuk.
 • Výborná je pro tvorbu svalů konzumace lehce stravitelného masa, především krůtího a kuřecího, ale také různých druhů ryb.
 • Na snídani a oběd si dopřávejte komplexní sacharidy jako celozrnný chléb, knäckebrot, celozrnné těstoviny, brambory, bulgur, rýže natural, fazole, cizrna, červená čočka.

Pohybové aktivity

Jaké pohybové aktivity jsou nejvhodnější pro formování zadku a stehen?

Intenzivní silové tréninky kombinované s krátkými pauzami zajistí intenzivní spalování tuků i 24–48 hodin po skončení cvičení. Silové tréninky probouzí hormony k tvorbě svalové hmoty, u aerobního cvičení sice spalujete tuk, ale nedochází k tvorbě svalů. Právě proto je při hubnutí stehen, ale samozřejmě i pozadí důležité hlavně silové cvičení na zadek a stehna.

Vhodné cviky na zadek a cviky na vnitřní stehna představují například sprint, krátký a rychlý běh do schodů, silové dřepy se zátěží, rychlé výpady, cvičení na leg pressu. Není nutné přitom cvičit dlouho, stačí 25 minutový každodenní trénink.

Odborné studie potvrzují, že intenzivní silové, i když relativně krátké cvičení trvající cca 20 minut, má z hlediska odbourávání podkožního tuku na zadku a stehnech mnohem větší efekt, než dvojnásobně dlouhé (cca 40 minut) středně intenzivní cvičení. Proto nezáleží na délce cvičení, ale jeho druhu.

Cviky na stehna a zadek

Intervalovou metodou cvičení na stehna a zadek jsou výpady. Představují dobrý návod, jak zeštíhlit nohy. Jak při výpadech postupovat, abyste je cvičili správně?

1. Srovnejte záda, zpevněte břišní svalstvo. Nepropínejte ale nohy v kolenou.

2. Vykročte jednou nohou dopředu, krok nesmí být ani příliš dlouhý ani krátký.

3. Druhá zadní noha jde do pokleku.

4. Úhel přední nohy musí být 90 °, koleno zadní nohy se může lehounce dotknout země.

5. Koleno přední vykročené nohy nesmí přesáhnout špičku této nohy.

6. Zvedáte se nahoru.

7. Vracíte se zpět do výchozí pozice.

Vyrýsujete si pevné svaly

Pozitivní efekt při hubnutí stehen a zadku může mít i oblečení. Sáhněte po sauna kalhotách na cvičení, efekt prohřívání urychluje hubnutí.

Zeštíhlení stehen a zadku můžete efektivně dosáhnout kombinací zdravé stravy s vhodnými cviky. Potom se účinně odbourává podkožní tuk a buduje svalstvo. Výsledkem se stanou pevné a vyrýsované svaly na stehnech a zadečku. Je ovšem třeba vytrvat a cvičit pravidelně, aby se dosáhlo určitých výsledků.

Získejte zdravý jídelníček na míru ZDARMA

 • Sestavený od nutriční poradkyně
 • Komplexní jídelníček pro vaší osobu
 • Recepty na 7 dní ZDARMA

Chci jídelníček ZDARMA

Komentáře ke článku

Abyste mohli přidat komentáře, musíte se přihlásit. Pokud u nás ještě nemáte účet, zaregistrujte se

 

Kam dál?

Jak na hubnutí bez hladu

Spousta lidí se bohužel mylně domnívá, že hubnout znamená hladovět. Odpovídají tomu nejrůznější diety, které se soustřeďují na výrazné omezování příjmu potravy. Jde o velkou chybu!  Pokračovat ve čtení

Jak začít hubnout?

Nevíte si sami s hubnutím, a přesto byste se chtěli zbavit pár kilogramů, které máte navíc? Poradíme s tím, jak se správnou redukcí váhy začít. Pokračovat ve čtení

Jak zhubnout přes břicho?

Většina z nás sní o plochém břichu. Nikdo v této oblasti těla nechce nosit faldy nebo dokonce ohyzdnou pneumatiku. Ideálním stavem je vytvořit si svalový pekáč buchet, to znamená, že se z plochého bříška vyrýsují svaly. Pokračovat ve čtení

Proč jsou Francouzky tak štíhlé? Nemohou provozovat bílý sex

Francie a jídlo k sobě neodmyslitelně patří. Tento pohodový národ je plný gurmánů, kteří jsou schopni vydržet u jídla i několik hodin. Mohlo by se proto zdát, že jejich figury vzhledem ke zvyku vychutnávat si každé sousto budou trpět na kráse. Opak je ale pravdou a například takové Francouzky se chlubí velmi pěknými postavami. Pokračovat ve čtení

Novoroční výzva 2017

Nový rok bývá časem nových začátků. Lidé si říkají, co všechno po Novém roce změní, jak budou žít jinak, zdravěji, lépe pracovat se svojí energií, více cvičit. Všechna tato předsevzetí jsou pěkná, důležité je ovšem vytrvat. Podstatné je nebýt ve svém snažení sám, být něčím motivován. V tom mnohdy pomůže společná výzva, která se pro vás stane cestou zlepšit svoje zdraví a tělesnou kondici. Pokračovat ve čtení

Chci jídelníček ZDARMA

2 173 936 doručených jídelníčků, za dvě minuty získáte váš!

Tip: Víte, že nejčastěji chtějí lidé zhubnout 10 kg?