Redukční jídelníček pro ženy + vzor

Redukční jídelníčky patří mezi nejčastěji poptávané. Každý z nás, kdo má pár kil navíc, má s nějakou redukční dietou zkušenosti. Bohužel, ne vždy se nám podaří shozená kila udržet. Právě tímto jo - jo efektem si ozřejmíme, jak moc byla dieta drastická.

Čím více se omezujete a tělu odpíráte základní živiny, tím větší má ve finále tendenci si vše uložit do zásoby. Proto nenazývejme tento program redukční dietou, ale v podstatě zdravým jídelníčkem a startem ke zdravému životnímu stylu.

Redukční jídelníček by měl mít o 1 500 – 2 000 kJ denně méně, než jste doposud jedli. V prvním týdnu se zkuste kontrolovat, nebo případně zapisovat vše, co sníte. Budete mít přehled, kolik sníte sladkostí, kolik zeleniny, jestli jíte objemově hodně či naopak málo. Denní kalorický příjem se vypočítá podle vašeho BMI a také podle aktivity během dne. Někdo má sedavé zaměstnání a pohybu celkově málo, tak bude mít nižší příjem kalorií, protože více by jeho tělo nespálilo, ale naopak uložilo. Pro aktivní jedince, ať už jako manuálně pracující nebo každodenně trénující, může být denní příjem okolo 8 000 -10 000 kJ. V tomto případě zase hlídáme, aby jste nehladověli  a tělo nevyplavovalo stresové hormony. Zkrátka ke každému musíme přistupovat jinak a snažíme se zohlednit více faktorů, které se na naší hmotnosti podílí.

Jak poznat, že hubnete zdravě a kila se vám nevrátí? Hubnutí by mělo být postupné, a to 0,5 - 1 kg týdně, ale může být i měné. Měli byste se cítit dobře, pohodově. V žádném případě byste neměli mít pocit hladu či stresu. Dalším pozitivním ukazatelem je při redukci hmotnosti hodnota krevního tlaku, který by se měl postupně normalizovat.

Náš jídelníček obsahuje všechny tyto atributy s ohledem na to, abyste hubli zdravě a cítili se dobře.

30.04.2015

Získejte zdravý jídelníček na míru ZDARMA

  • Sestavený od nutriční poradkyně
  • Komplexní jídelníček pro vaší osobu
  • Recepty na 7 dní ZDARMA

Chci jídelníček ZDARMA

Komentáře ke článku

Abyste mohli přidat komentáře, musíte se přihlásit. Pokud u nás ještě nemáte účet, zaregistrujte se

 
Chci jídelníček ZDARMA

3 222 267 doručených jídelníčků, za dvě minuty získáte váš!

Tip: Víte, že nejčastěji chtějí lidé zhubnout 10 kg?