15 skvělých tipů pro lepší náladu

Hubnete, a máte pocit, že se vám to z nějakého důvodu nedaří tak, jak jste si představovali, propadáte depresím a chmurám? Máme pro vás 15 skvělých tipů, jak těmto stavům předejít. Není potřeba, abyste se trápili, když je možnost, jak to vyřešit.

Je známo, že spousta fyzických aktivit, ale i duševních relaxací má obrovský vliv na vaši psychiku. Pojďte se podívat, jak tedy na to, abyste vydrželi kritická období, abyste překonali chvíli, kdy se vám zdá, že vaše váha stojí a nevíte jak dál. Potřebujete toto vše překonat, abyste lépe došli k vašim vysněným cílům. Není to nic těžkého a určitě to dokážete i vy.

1. Choďte do společnosti

Choďte alespoň jednou týdně s přáteli ven. Ať už vás kamarádi pozvou na kávu, či do kina. Běžte klidně na výlet hromadně s partou známých. Přijdete hned na jiné myšlenky. Nabijete se pozitivní energií. Je prokázáno, že trávení času s přáteli dlouhodobě zlepšuje náladu. Dávejte si však pozor, s kým čas budete trávit. Snažte se vyhýbat lidem, o kterých víte, že mají sklony k negativismu. Vyhledávejte takové lidi, kteří jsou usměvaví, šťastní a nechtějí řešit nějaké problémy.

2. Udělejte změnu

Vystupte ze zajetých stereotypů. Může se stát, že ve chvíli, kdy nakoupíte nový šatník nebo vymalujete obývák jinou barvou, se rázem promění vaše psychika. Není dobré dlouho ulpívat ve stejném režimu. Nechte se ostříhat, zajděte si na kosmetiku, naučte se jinak líčit. Začněte s novým sportem, s novým myšlenkovým směrem. Cokoli. Možností máte nespočet, můžete dělat, cokoli budete chtít.

3. Běžte na procházku 

Pokud máte možnost, tak hned, když vás přepadne špatná nálada, seberte se a jděte se projít. Pokud tu možnost nemáte v danou chvíli, nevadí. Vyrazte ihned po práci, nebo až se vrátí partner a pohlídá vaše děti. Vyrazte se projít, běžte kamkoli. Pohyb na čerstvém vzduchu totiž zaručuje vyplavení endorfinů do vašeho mozku. Užijte si ten krásný pocit čerstvého vzduchu a pohledu na krásnou přírodu. Vnímejte, jak je uklidňující samota a ticho v přírodě, kde záleží jen na tom, že jste teď a tady

4. Meditujte

Zkuste si každý den najít 10 minut na vlastní meditaci. Víme, že meditace není nic jednoduchého. Dáme vám maličký návod, jak na to. Pakliže se vám to ani tak nepodaří, zkuste vyhledat meditační skupiny ve vašem městě. Meditace ve skupině je vždy snazší. Dobrou formou uvolnění mysli je také jóga, kterou můžete cvičit doma či někde v kolektivu.
Náš tip: Najděte si klidné, příjemné a pro vás pohodlné místo. Usaďte se. Zavřete oči a vnímejte pouze svůj dech. Každý nádech vám plní plíce pocitem štěstí a klidu a každý výdech dostává z vašeho těla vše, co vás trápí. Vnímejte své tělo, svoji mysl, zkuste uklidnit myšlenky.

5. Čtěte své oblíbené příběhy

Pokud je venku nevlídně a nemáte co na práci a nechce se vám nic vymýšlet, jednoduše si zalezte pod deku. Pusťte si nějakou příjemnou hudbu, uvařte si dobrý čaj a vytáhněte vaši oblíbenou četbu. Vnímejte tu krásnou pohodu, kdy děláte to, co máte rádi, a je vám příjemně.

Pokud nejste čtenáři, pusťte si nějaký pěkný film, komedii, romantický příběh se šťastným koncem. Naučte se, že i čas strávený sám se sebou je velice přínosným pomocníkem proti boji se špatnou náladou.

6. Jezte zdravě

Pokud jste ve fázi,, kdy se snažíte hubnout, určitě dodržujete jistá pravidla ve stravování. Je to velice důležité, jelikož i strava má veliký vliv na vaši psychiku. Když se budete trápit hlady, budete mít sklony k depresím. Pokud se budete přejídat, budete se cítit těžce a půjdou na vás negativní myšlenky a pocity viny. Když budete jíst nepravidelně, nepodaří se vám dosáhnout vašich cílů tak brzy, jak byste si přáli. Proto dodržujte pravidelnost, přiměřené porce, pestrý jídelníček a nezapomínejte na snídaně a pitný režim.

7. Plánujte si budoucnost 

Někdy se může stát, že za vaši špatnou náladou nestojí momentální rozpoložení, ale věc, kterou podvědomě řešíte již delší čas. Může jít o nespokojenost v zaměstnání, o neuspokojivý vztah, o cokoli závažnějšího, než je otázka, zda se vám daří držet chutě na uzdě v době redukce váhy. Je tedy velice užitečné si sednout a zamyslet se nad svojí budoucností, položit si otázku, kde byste se chtěli vidět za 5 let. Napsat si plány, které máte. Zkuste se upřímně zamyslet nad otázkou vlastní budoucnosti a uvidíte, že se vám ihned uleví. Plánujte si kroky, které povedou ke splnění vašeho cíle. Zapisujte si důležitá data do diáře. Zkuste si vizualizovat své sny.

8. Udělejte dlouho odkládanou věc

Chmurnou náladu můžete pociťovat i proto, že již dlouho odkládáte nepříjemnou věc, např. úklid šatníku, zavolání tchyni, omluvu kamarádovi. Ať je ta věc jakkoliv nepříjemná a máte z ní obavu, udělejte ji. Velice se vám uleví ve chvíli, když si uvědomíte, že ji stejně dřív či později musíte udělat. 

9. Věnujte se mazlíčkům

Máte doma kočičku či pejska? To je ideální způsob, jak si zlepšit náladu. Již ve starověku považovali zvířata za mocné čaroděje, kteří dokázali člověku ulevit od nemoci, stesku a dokonce od chudoby. Zvířata hrají v našem životě velikou roli a zvířecí parťák nám může pomoci předejít úzkostným stavům. Máte-li proto doma nějaké zvíře, pomazlete se s ním, dovolte mu vlézt si k vám na gauč nebo do postele. Povídejte si s ním. Když se budete zvířecímu mazlíčkovi věnovat, oplatí vám to svojí láskou a pocitem nepostradatelnosti, který vám ihned dokáže zlepšit náladu.

10. Dělejte dobré skutky

Ne každý má přirozenou potřebu pomáhat lidem okolo sebe. Pokud jste se nad tím nikdy nezamýšleli, zkuste to. Když pomůžete známému přestěhovat byt, mamince umyjete okna nebo vyvenčíte starší sousedce pejska, budete se cítit velice dobře. Když učiníte šťastným někoho ze svého okolí, učiníte šťastnějším i sebe sama. 

11. Poslouchejte hudbu

Hudba je mocná čarodějka. Již naši předci říkali, že hudba léčí. Když si pustíte hudbu na 30 minut denně, stimulujete tím tvorbu dopaminu v mozku, a tím se zlepší vaše nálada.

12. Spěte

Ideální délka spánku také dokáže ovlivnit mnohé. Utvořte si proto nějaký krásný rituál, dejte si třeba pod polštář levanduli nebo si před spaním čtěte svou oblíbenou četbu. Zpříjemněte si na maximum jak usínání, tak spaní. Mějte voňavé peřiny, pohodlnou matraci a spoustu čerstvého vzduchu. Ráno se vám bude lépe vstávat a tím předejdete zamračené náladě.

13. Tančete

Tanec je vyjádřením emocí a uvolňuje napětí. Běžte si jednou za čas zatančit na nějakou příjemnou hudbu a uvidíte, jak vám bude ihned lépe jenom tím, že se bavíte, hýbete a smějete s přáteli či partnerem.

Mnoho studií potvrzuje pozitivní vliv tance na tvorbu stresových hormonů. Závodní tanečníci mají hodnoty těchto hormonů mnohem nižší a naopak si připadají více sexy, více komunikativní a sebevědomí. Tanec totiž podporuje naši kreativitu a seberealizaci, což vede ke zvýšení sebevědomí.

14. Užívejte si aromaterapii

Metoda, o které jsou zmínky již z doby před naším letopočtem. Vůně velmi silně působí jak na naši duši, tak na naše tělo. Existuje velké množství éterických olejů a každý působí jinak. Na uklidnění při špatném psychickém stavu nejlépe působí směs olejů z pomeranče, levandule, citrónu a rozmarýnu. Olejíček si můžete kápnout do aromalampy, do koupele anebo si jím můžete namazat čelo a zátylek. Uvidíte, jak se Vám po těle rozlije krásný pocit hned po prvním přivonění.

15. Hýbejte se

Sport je bezesporu jedním z nejbáječnějších způsobů, jak se uvolnit. Dobijete si baterky, uděláte něco pro své tělo. Poděkuje vám za to nejen psychika, ale také klouby, plíce a svaly. Pohyb prostě vede k naprostému odreagování od běžných starostí a strastí. Sportujte minimálně 2x týdně a s vaší psychikou se budou dít divy. Nejlepší je cvičení v přírodě, když podzim hraje krásnými barvami, voní spadaným listím, a pokud v takovémto prostředí strávíte aktivní hodinku, budete mnohem šťastnější.


Když tohle všechno spojíte dohromady, už si na vás žádná podzimní deprese a únava netroufnou!  Budete totiž připraveni podzimem proplout a užít si jeho nádherné barvy a vůně. Každý z nás dokáže dojít ke svému cíli, pokud ví, jak na to. Nepodceňujte se, nepodceňujte své podvědomí ani  sílu myšlenky. 

27.09.2019

Získejte zdravý jídelníček na míru ZDARMA

  • Sestavený od nutriční poradkyně
  • Komplexní jídelníček pro vaší osobu
  • Recepty na 7 dní ZDARMA

Chci jídelníček ZDARMA

Komentáře ke článku

Abyste mohli přidat komentáře, musíte se přihlásit. Pokud u nás ještě nemáte účet, zaregistrujte se

 

Kam dál?

8 tipů pro ploché bříško

20.10.2016

Mít nádherně ploché břicho, to je sen spousty z nás. Jenže cesta od snu ke skutečnosti mnohdy bývá zdlouhavá a náročná. Ne každému se ji podaří ujít. Přesto stojí za to to zkusit. Pokračovat ve čtení

6 rad, jak nemít večer chuť na sladké

12.09.2016

Trápí vás pravidelné večerní chutě na sladké, kdy se nemůžete udržet a nacpete se něčím nezdravým? Pak právě pro vás máme rady, díky kterým se lze náletům na lednici a špajzu vyhnout. Pokračovat ve čtení

Potraviny, po kterých váš mozek nebude zahálet

03.01.2019

Strava, kterou do sebe dostáváme, ovlivňuje mnoho funkcí našeho těla. Jednou z nich je činnost mozku. Samozřejmě platí pravidlo, že čím kvalitnější jídlo je, tím lépe se nám přemýšlí, soustředí, pamatuje apod. Objevte s námi potraviny, které zlepší všechny tyto faktory. Pokračovat ve čtení

Jak správně regenerovat po cvičení?

06.08.2018

Žijete-li zdravě, jste aktivní a pravidelně se hýbete, musíte myslet i na nutnou regeneraci svého těla, která bezesporu patří mezi hlavní součásti zdravého životního stylu. Poradíme, jak na to, aby váš organismus správně regeneroval a vy tak mohli mít lepší výsledky v hubnutí i ve cvičení. Pokračovat ve čtení

 
Chci jídelníček ZDARMA

3 201 339 doručených jídelníčků, za dvě minuty získáte váš!

Tip: Víte, že nejčastěji chtějí lidé zhubnout 10 kg?