Chcete změnit svůj život a stát se štíhlejším? Nevzdávejte to a vytrvejte

Rozhodli jste se s Novým rokem změnit svůj život a stát se štíhlejším, krásnějším, spokojenějším? Chcete zhubnout několik či více kilogramů a jíst zdravěji? Rádi byste zapracovali na svém zdraví a tělesné kondici? Pokud na tyto otázky odpovídáte ano, přečtěte si náš článek.

Věřte, že ve snaze o zhubnutí nejste sami. A my vám pomůžeme zvládnout nový start se ctí, a především vás budeme podporovat ve chvílích, kdy se nebudete cítit nejlépe a budete to chtít třeba vzdát.

Motivujte se a vytrvejte v hubnutí

Na začátku bývá předsevzetí, ke kterému začátek roku přímo svádí. V prvních dnech jste nadšení. Hledáte nové recepty na vyváženou stravu, která vám zajistí dostatek sacharidů, bílkovin i zdravých tuků a samozřejmě i minerálů a vitamínů. Zkoušíte. Možná jste si koupili permanentku do posilovny, do bazénu, přihlásili se na pilates, crossfit či třeba kruhové tréninky.

Nějakou chvíli vám snažení vydrží, ale dříve nebo později se dostaví krize. Nestíháte si připravovat jídlo podle nových zdravějších pravidel. Dostáváte se tak do stresu, protože neplníte očekávání, která jste do sebe vložili. Objevují se první neúspěchy. Vynechali jste lekci v posilovně, protože jste přišli z práce tak vysílení. Vaše motivace klesá. Dopouštíte se dietních hříchů.

Co teď? Byla by obrovská škoda v tuto chvíli všechno zabalit. Nestresujte se sami ze sebe. Jste jenom lidé, nikoli přesné stroje, a proto chybujete. Máte na to právo. Nikdo učený z nebe nespadl. Musíte si také uvědomit jednu věc. Když jste na všechno sami, hubnutí jde mnohem hůře, než když máte vedle sebe pomocnou ruku, která vás podrží ve chvíli, kdy se necítíte jistí, a nedovolí vám vyhlásit kapitulaci.

Mít se rád je cesta ke změně

Kvalifikovanou pomocnou rukou je Výzva2017. Uvědomte si, že společně s vámi se snaží hubnout i spousta dalších lidí. Společné vědomí udělá hodně. Pocit, že v tom nejste sami, že jste na stejné lodi i s dalšími, kteří bojují s přebytečnými kilogramy, je k nezaplacení. Jsme v tom společně a společně to dáme. Tahle věta vám hodně pomůže. Kámen v podobě nadbytečných kilogramů najednou není tak velký, jako když jste ho valili sami.

Je skvělé, když výzva zaujme i někoho ve vašem okolí. Můžete společně konzultovat úspěchy i se snažit přijít na kloub neúspěchům. Ale i když není ve vašem okolí nikdo, kdo má chuť jít do toho také, nenechte se odradit. Vzpomeňte si na to, kolik věcí už jste dokázali zvládnout. Jste přece šikovní. Mám se rád/a. Tahle věta je hrozně důležitá, jakkoli se může zdát, že s hubnutím vůbec nesouvisí. Pokud ale přijmete sami sebe a dokážete mít rádi svoje tělo, je to základ k tomu, dokázat s ním něco udělat. Tedy ho i přeměnit v krásné a štíhlé. 

Potřebujete reálný cíl do zhubnutí

Recept, jak zhubnout začíná u této věty: „Dělám to pro sebe, protože se mám rád/a.“ Snaha zhubnout do džín, které jste nosili ve studentských letech, obléknout ty krásné šaty, které mají naproti ve výloze, nebo se proporcemi přiblížit oblíbené hollywoodské hvězdě, to je už druhotná věc, i když vám může posloužit jako impuls. Přináší totiž konkrétní cíl, a to je hodně důležité. Je totiž něco jiného, když si řeknete: „Zhubnu“ a „Zhubnu na proporce jako má herečka XY“.

Ve druhém případě vidíte reálnou představu, kam se chcete dostat, žádnou imaginární vizi. Máte s čím se srovnávat, jak se motivovat. A prospíváte tím hlavně sami sobě. Velmi rychle pochopíte, že abyste svého cíle dosáhli, musíte změnit jídelníček. Proměna není snadná. S naší pomocí jí ale dokážete. Je totiž velmi důležité mít po boku někoho, kdo výživě rozumí a s kým můžete svoje kroky konzultovat. Kdo vám nabídne pestrý jídelníček sestavený přímo na míru vašich potřeb. Protože co se hodí pro jednoho, nemusí se už hodit pro druhého.

Výpočty nejsou samospasitelné

Jak vlastně s hubnutím začít? Nejdříve byste měli zjistit, jak na tom se svojí hmotností vlastně jste. Ukáže vám to bmi kalkulačka, která stanoví, zda trpíte nadváhou nebo dokonce obezitou. Jde o orientační údaj, který je pro vás jakýmsi odrazovým můstkem. Ovšem i bmi, čili body mass idex, je nutné brát s jistou rezervou, to platí hlavně pro svalovce. U nich totiž může výpočet bmi dospět k nadváze či obezitě, ale přitom jde o postavu s velkým množstvím svalů. Proto je nutné brát i další faktory.

Chytré váhy, které dokážou určit obsah vody, tuku, kostí a dalších látek v těle v tomto směru prozradí ještě více. Zjistíte například, že máte příliš mnoho viscerálního tuku. Proto berte v úvahu nejenom body mass index, ale i další faktory. Je nutné je zjistit ještě předtím, než se začne vytvářet přesný jídelníček, jedině tak bude mít opravdu efekt.

Každý má své individuální tempo

Když se do shazování kilogramů pustíte, mějte na paměti, že zdravé hubnutí trvá určitou dobu. Jako optimální tempo se uvádí 4-5 kg měsíčně. Nebuďte smutní, když vám to půjde pomaleji. Mějte na paměti, že tempo hubnutí je u každého člověka individuální. Někdo spaluje rychleji, a když udělá několik změn v jídelníčku, kila pak letí dolů sama. Jiný ale má pomalejší metabolismus a doslova se rve o každé deko.

Právě proto je důležitý jídelníček na míru, který výzva poskytuje. Zohledňuje i další vaše parametry. Můžete získat skladbu stravy, která pro vás bude vhodná z pohledu výživy a zároveň vám bude chutnat. I sebemenší úspěchy se pro vás stanou další motivací pro vaše snažení. Často pomůže sdílená zkušenost, proto neváhejte a svěřte se svými úspěchy i s tím, co vám třeba nejde. Pomůžete tím ostatním a oni zase pomohou svými zkušenostmi vám.

Pojďte s námi do Výzvy 2017

Nechte si vypočítat svůj BMI (body mass index) a z hubněte jednou pro vždy přebytečná kila. Výzva vám pomůže s novým životním stylem. Navíc získáte zdravý jídelníček na míru zdarma. Pojďte do toho s námi, přihlaste se a přesvědčte se - ZDE!

25.01.2017

Získejte zdravý jídelníček na míru ZDARMA

  • Sestavený od nutriční poradkyně
  • Komplexní jídelníček pro vaší osobu
  • Recepty na 7 dní ZDARMA

Chci jídelníček ZDARMA

Komentáře ke článku

Abyste mohli přidat komentáře, musíte se přihlásit. Pokud u nás ještě nemáte účet, zaregistrujte se

 

Kam dál?

Jídelníček na ideální hubnutí

20.08.2018

Ať se sebevíc snažíte, pořád ne a ne zhubnout? Chcete-li opravdu shodit, musíte tomuto cíli přizpůsobit svůj jídelníček.  Pokračovat ve čtení

Proč jsou Francouzky tak štíhlé? Nemohou provozovat bílý sex

22.01.2017

Francie a jídlo k sobě neodmyslitelně patří. Tento pohodový národ je plný gurmánů, kteří jsou schopni vydržet u jídla i několik hodin. Mohlo by se proto zdát, že jejich figury vzhledem ke zvyku vychutnávat si každé sousto budou trpět na kráse. Opak je ale pravdou a například takové Francouzky se chlubí velmi pěknými postavami. Pokračovat ve čtení

Štíhlí a krásní po Novém roce: Jak nastartovat hubnutí?

11.01.2017

Čas se nám přehoupl do Nového roku a spousta z nás je nemile překvapená při pohledu na váhu. U většiny totiž ukazuje o pár kilo víc, než před Vánocemi. My vám proto dnes poradíme, jak se opět dostat na svou původní váhu či dokonce, jak zhubnout ještě více a mít tak svou vysněnou postavu na dosah. Pokračovat ve čtení

 
Chci jídelníček ZDARMA

3 200 228 doručených jídelníčků, za dvě minuty získáte váš!

Tip: Víte, že nejčastěji chtějí lidé zhubnout 10 kg?