Jak hubnou české a slovenské celebrity: Pomáhá jim ovoce, rýže, káva i stres

Celebrity jsou pro mnoho lidí vzorem, který se snaží následovat. Platí to mnohdy i v oblasti hubnutí. Samozřejmě i české celebrity jsou také jenom lidé z masa a kostí. Více či méně úspěšně bojují s mnoha svými démony, váhu nevyjímaje.

Některým našim slavným osobnostem se daří dosáhnout optimální hmotnosti a udržovat si ji, jiní s tím bojují klidně i celý život. Vybírají si nejrůznější diety a způsoby hubnutí. Některé jsou následováníhodné, jiné nikoli. Pojďme si představit, jak naši herci, zpěváci, spisovatelé a další lidé ze showbyznysu shazují nadbytečné kilogramy.

Bára Basiková: Dítě jako zbraň proti kilogramům

Potíže s váhou má například zpěvačka Bára Basiková. Je to zkrátka holka krev a mlíko, žádná podvyživená modelka. I když zkoušela zhubnout pomocí krabičkové diety, osvědčil se jí ve finále trochu jiný recept. Jedla hlavně ovoce a zeleninu. O zvýšenou míru pohybu se jí potom postaral její malý syn. Povedlo se jí shodit dokonce 20 kg. Nyní si váhu hlídá, a když začíná stoupat, upravuje jídelníček.

Náš názor: Spousta ovoce a zeleniny v Bářině jídelníčku je určitě chvályhodná, podstatné ovšem je, aby jí nechyběly ve správném poměru všechny živiny, tedy sacharidy, bílkoviny a tuky a strava byla nutričně vyvážená. Dietu založenou jenom na ovoci a zelenině ale doporučit nemůžeme. Pohyb se synem je výborná věc – dítě je nejlepší dieta. Určitě je také fajn, že si Bára váhu hlídá.

Daniela Šinkorová: Výzva v podobě muzikálu

Celkem 17 kilo zhubla herečka Daniela Šinkorová. Způsobila to nabídka muzikálové role a moderování, to prý pro ni byla hlavní motivace. Na hubnutí šla komplexně. Kromě úpravy jídelníčku začala také cvičit. Kilogramy potom šly dolů rychle a dokonce se objevily „zaručené“ zprávy o tom, že trpí anorexií.

Náš názor: Kombinace úpravy jídelníčku a zvýšeného množství pohybu je tou správnou cestou, jak docílit optimální váhy. V tom Daniele rozhodně dáváme za pravdu. Nepodložené spekulace o anorexii nechme stranou, jestliže se Daniela dobře cítí v hodně štíhlém těle, je to pro ni jenom dobře

Štefan Margita: Nechtěl přijít o role

Slovenský operní zpěvák Štefan Margita se bál, aby nepřišel o role na věhlasných operních scénách – to byl podle něj hlavní důvod, proč zatočit se svými přebytečnými kilogramy. Vsadil proto na pravidelnou stravu sedmkrát denně, samozřejmě v menších porcích. Sport nezapojoval, ostatně výkony na světových jevištích také pomáhají shazovat kalorie. Margitovi se povedlo shodit celkem 16 kilogramů. Recept? Odboural smažené potraviny, uzeniny, tučná a sladká jídla. Známá je ale i jeho dieta je podobná Atkinsonově dietě, při které se jí jenom třikrát denně. Vylučuje sacharidy, sází na konzumaci masa, vajec, některých druhů zeleniny, mléčných výrobků a také na pravidelný pitný režim. Také se pije hodně kávy. Samozřejmě na zpěvákovi byly shozené kilogramy vidět. I když někdo začal spekulovat, že má zdravotní problémy, Štefan se podle svých slov cítí skvěle.

Náš názor: Pravidelná strava v menších porcích je základem hubnutí a udržování štíhlé linie, v tomto směru zpěváka určitě chválíme. Radikální podoba jeho diety známé jako „dieta Štefana Margity“, ale prakticky vylučuje sacharidy, proto můžete trpět hladem a nedostatkem energie. Můžete si také rozhodit metabolismus a hrozí vám riziko jo-jo efektu.

Lucie Bílá: Preferuje králíky a krůty

Zpěvačka Lucie Bílá má energie na rozdávání a vypadá pořád dobře. Přiznává, že má kolem sebe tým lidí, kteří jí s životosprávou pomáhají. Její jídelníček je pevně daný. Pije prý jenom vodu a jí každou šestou hodinu. Před časem jí pomohla dieta, při které vynechávala vepřové a hovězí maso, dopřávala si jenom králičí a krůtí. Doplnila ji o velké množství ovoce, hlavně ananas. Navíc odbourala i mléčné výrobky, alkohol a kávu. Tuto dietu praktikovala třikrát denně, jedla po pěti hodinách. Před nasazením diety navíc podnikla desetidenní detoxikační kůru, při níž jedla zeleninu a pila vlažnou vodu.

Náš názor: S radikální dietou podle Lucie si musíte hlídat složení stravy, aby byla nutričně vyvážená, protože některé potraviny jste z jídelníčku úplně vyloučili. Pěti nebo dokonce šestihodinové intervaly jsou pro jídlo příliš dlouhé, tělo bude hladovět. Proto se moc nevyplatí v tomto Lucii následovat.

Václav Neckář: Zpěváka donutily zdravotní potíže

Zpěváka Václava Neckáře dohnaly k hubnutí především zdravotní potíže. Vsadil na velmi dobře známou dělenou stravu, jednu z vůbec prvních diet, která u nás získala velkou popularitu. Se sestavováním jídelníčku Neckářovi pomohl Vít Chaloupka a snaha přinesla své ovoce. Za rok shodil 35 kg. Princip diety spočívá v tom, že se oddělují bílkoviny od sacharidů, tedy například maso od příloh.

Náš názor: I když dieta některým lidem vyhovuje a s její pomocí dokážou výrazně zhubnout, což je i Neckářův případ, odborníci z ní příliš nadšení nejsou. Není vyvážená. Ve dni, kdy jíte rostlinnou stravu, vám mohou chybět bílkoviny. U dne věnovaného živočišné stravě lékaři takový problém nevidí – tělo nebude strádat jedním dnem bez sacharidů. Při vysazení také může dojít k jo-jo efektu.

Michal David: Krabičky mu pomohly

Krabičková dieta je také velice oblíbená a řadu příznivců našla i mezi celebritami. Zpěvák a skladatel Michal David není výjimkou. Když mu po dobu dvou měsíců kurýr každý den vozil pět nutričně dostatečně vyvážených jídel v krabičkách, zhubl 10 kg. Krabičkovou dietu ostatně využíval v kombinaci s individuálním cvičebním programem i ministr vnitra Milan Chovanec. Na krabičky nedá dopustit rovněž zpěvák Petr Kolář.

Náš názor: Výhodou této diety je, že ji sestavují odborníci, kteří by měli hlídat správné nutriční složení jídel a jejich množství. Pokud zvolíte tento program, nemělo by vašemu tělo něco chybět. Má to ale háček. Jste odkázaní na někoho jiného. Přitom připravit si vyváženou stravu ve správném množství byste se měli naučit sami. Michalu Davidovi se ale povedlo hubnout zdravým tempem, tedy 4-5 kg za měsíc, přesně jak doporučují odborníci.

Eva Urbanová: Našla svůj regulátor chuti na sladké

Určitě si všichni pamatujete korpulentní postavu operní divy Evy Urbanové. Naštěstí se jí podařilo s nadbytečnými kily zatočit, a to díky chromu. Zhubla neuvěřitelných 60 kilo právě díky potravinovém doplňku – chromu.

Náš názor: Chrom není hubnoucím prostředkem, ale prvkem, který v organismu vyrovnává hlad a chuť na sladké. Pokud organismus trpí jeho nedostatkem, je možné, že tloustnutí je způsobem právě touto biologickou nerovnováhou. Rozhodně ale nelze tento recept aplikovat na každého. Proto byste se určitě neměli chromem překrmovat.

Marta Jandová: Stres je nejlepší dietní odborník

Existují i další celebrity, které by lékaři za jejich způsob hubnutí určitě nepochválili. Například zpěvačka Marta Jandová prý hubne ze stresu a průběžně, ráno nesnídá, dá si jen kávu a většinou jí hlavně večer.

Náš názor: Tenhle způsob určitě není vzorem. Ráno tělo potřebuje komplexní sacharidy, aby získalo energii, naopak večer by porce jídla měly být menší. Káva je sice životabudič, ale v žádném případě nesmí být náhradou nutričně vyvážené snídaně.

Dara Rolins: Sázka na rýži

Výživoví experti nejásají ani z receptu slovenské zpěvačky Dary Rolins. Když tahle zpěvačka má pocit, že přibrala a hubne, jí hlavně rýži. Konzumuje ji buď vařenou, nebo ve vývaru, a to hned pět porcí denně. Nezanedbává také pitný režim. Denně vypije 2-3 litry vody nebo neslazených čajů.

Náš názor: Rýže je sice velmi dobrá potravina s obsahem sacharidů a zejména v natural podobě i obsahuje spoustu minerálů a v dietním jídelníčku by neměla chybět, ale rozhodně na její jednostranné konzumaci nelze postavit dietu. Nejde totiž o vyvážené stravování. Ovšem za dodržování pitného režimu a pití vody a čaje Daru určitě chválíme. Spousta lidí totiž na pitný režim při hubnutí zapomíná.

Bára Nesvadbová: Útroby čistí ovocem

Spisovatelka Bára Nesvadbová nedá dopustit na ovocnou dietu. Při nejí nic jiného než ovoce, které ale může kombinovat podle chuti. K tomu popíjí směs ovocných šťáv, minerálů a enzymů, která má snížit chuť k jídlu, srovnat hladinu glykémie a důkladně vygruntovat žaludek a střeva. Povoluje se třeba jehněčí maso. Ovšem zapomenout musíte na celozrnné potraviny, chleba, brambory.

Náš názor: I když dietu doplňuje směs minerálů, enzymů a šťáv, která by měla zajistit, že tělo nebude strádat a nebude kolísat hladina krevního cukru, stejně nelze takto jednostrannou nevyváženou dietu v žádném případě doporučit. Hrozí navíc jo-jo efekt.

Nikdy nezapomínejte na pohyb

Pozitivní určitě je, že spousta našich hvězd sází na pohyb. Zpěvačka Monika Absolonová miluje tanec, stejný názor má i herečka Mahulena Bočanová. Ta kromě toho ze zdravé výživy preferuje mrkev jak v syrové, tak vařené podobě. I v případě, že se chcete dietami našich celebrit inspirovat, vždy myslete na to, že potřebujete pestrý jídelníček s nutričně vyváženou stravou. V jeho sestavení a praktickém aplikování vám pomůže Výzva2017.

Přidejte se do Výzvy2017!

Výzva vám pomůže s novým životním stylem, při kterém můžete zhubnout přebytečná kila. Navíc získáte zdravý jídelníček na míru zdarma. Pojďte do toho s námi, přihlaste se a přesvědčte se - ZDE

21.01.2017

Získejte zdravý jídelníček na míru ZDARMA

  • Sestavený od nutriční poradkyně
  • Komplexní jídelníček pro vaší osobu
  • Recepty na 7 dní ZDARMA

Chci jídelníček ZDARMA

Komentáře ke článku

Abyste mohli přidat komentáře, musíte se přihlásit. Pokud u nás ještě nemáte účet, zaregistrujte se

 

Kam dál?

Zhubla jsem přes 40 kilo a stala se trenérkou

05.01.2016

Potřebujete správnou motivaci do hubnutí, do radikální změny životního stylu nebo cvičení? Pak pro Vás máme zpověď jedné naší čtenářky, která díky své pevné vůli zhubla neuvěřitelných 42 kilogramů. Pokračovat ve čtení

Nezůstávejte u snu, zhubněte!

21.02.2020

Spousta z nás sní o tom, jak zhubne. Mnoho lidí ale bohužel zůstane jenom u tohoto kroku, kdy pouze hodně mluví o tom, že by radí zhubli, ale nic konkrétního proto nedělají. Neřaďte se mezi ně a konečně zhubněte! Pokračovat ve čtení

4 důvody, proč jsme my Češi národem otesánků

06.04.2017

To, že si libujeme v nezdravém jídle a pití našeho českého zlata, je známá věc. Bohužel nám ale tyto a další neřesti způsobují, že jsme doslova ,,vyžraným,, národem. Poučme se konečně z chyb, které stále opakujeme a motivujme se do boje pro zdravější život - štíhlejší těla. Pokračovat ve čtení

Využijte jarní energii ke změnám a motivujte se do nových začátků

24.03.2017

Máte chuť ve svém životě udělat velkou změnu a hledáte správnou motivaci do tak radikálního rozhodnutí? Pak právě jaro je vhodným obdobím pro nové začátky ve všech oblastech. Pokračovat ve čtení

 
Chci jídelníček ZDARMA

3 203 785 doručených jídelníčků, za dvě minuty získáte váš!

Tip: Víte, že nejčastěji chtějí lidé zhubnout 10 kg?