Jak najít vhodnou motivaci k hubnutí? Vizualizujte svoje cíle

Psychika a sebedůvěra je při hubnutí jedním z nejdůležitějších faktorů ovlivňující to, kolik během svého redukčního procesu zhubnete. Nalaďte se proto pozitivně a výsledky se jistě dostaví.

Rozhodnete-li se hubnout, pamatujte vždy na to, že obrovský vliv na úspěšnost této akce má vaše psychika. Pokud už rovnou dopředu zaujmete stanovisko, že se vám to nemůže podařit, je vysoce pravděpodobné, že se vám to také nepodaří. 

Zkrátka je třeba si přiměřeně věřit a umět se vhodně motivovat. V obojím vám může pomoci vizualizace cílů vašeho hubnutí.

Myslete pozitivně

Především je třeba upozornit, že hubnutí začíná v hlavě. Pokud jste opravdu rozhodnutí nějaké to kilo shodit a máte to v hlavě, jak se říká srovnané, svého cíle také dosáhnete.

Pozitivní myšlení je moc důležité, i když to na první pohled vypadá jako fráze. Když si budete přát zhubnout a budete dobře naladění, máte polovinu práce za sebou. Jestliže jste ale permanentně naštvaní a hubnutí berete jako nutné zlo, úspěch mít nejspíš nebudete.

Vzpomeňte si, jak vás iritují různí negativně naladění lidé ve vašem okolí. Permanentně vás sráží. Uvědomte si, že pokud budete ke svému hubnutí přistupovat stejně negativně, bude vás to také srážet a zhubnout se vám nepovede. Jak se říká, hezké myšlenky přitáhnou hezké věci, tedy i štíhlé tělo. 

Důležitý je pocit spokojenosti

Motivace pro hubnutí může být různá. Někdo se chce líbit druhému pohlaví, žena třeba dopnout svoji oblíbenou sukni, muž zase kalhoty, které rád nosil v mládí. I když často může jít o vnější motivaci, to znamená, že motiv k vám přichází z vnějšího světa – chcete se prostě líbit svému okolí, ve skutečnosti to děláte hlavně sami pro sebe.

Okolí neřeší, jak vypadáte, i když si to možná namlouváte. Jde ale o to, aby vy jste měli ve svém nitru dobrý pocit, byli sami se sebou spokojení. Jakmile dosáhnete tohoto stavu, přestanete řešit, co si o vás myslí lidé kolem, jestli vás hodnotí jako hubené nebo tlusté. Budete si sami sebou jistí a to vám dodá patřičné sebevědomí.

Pomoci může i oblíbená známá osobnost

Sice by vám mělo jít hlavně o vaše nitro, tedy vaši vnitřní spokojenost se svojí postavou, je ale pravda, že vnější motivace dokáže divy. Pro někoho může být důležitou motivací třeba pohled na odhalenou postavu oblíbené filmové hvězdy. „Chci vypadat jako on/ona,“ řeknete si. A jste rozhodnutí proto také něco udělat. Dotyčné osobě sice bude úplně jedno, jestli vy docílíte štíhlé postavy, ale pro vás má ztotožnění s ní obrovský smysl a motiv. Ten vás nakonec může dovést k vytčenému cíli.

Pokud vás nejvíce motivuje právě tento způsob, dejte si fotografii své milované hvězdy pomocí magnetek na ledničku, vylepte si ji na zeď, zkrátka dejte na viditelné místo. Když budete ztrácet naději, právě ona pro vás bude motorem vašeho snažení.

Najděte si vytoužené oblečení

Způsobů, jak se motivovat při hubnutí, je zkrátka celá řada. Na každého člověka zabírá něco jiného. Je proto třeba zjistit, co funguje právě na vás.

Pro někoho bude velkým motivem možnost hezky se obléci. „Nebudu už muset nosit ty pytle pro tlusté,“ řeknete si možná. Otevře se vám široké spektrum oblečení, které vám dříve bylo malé. Ženy mohou mít doma třeba sukni z mládí, kterou nosily za studentských let a podle svého mínění i názoru okolí jim dokonale padla. Byly v ní neodolatelně sexy. Motivem se tak může stát snaha ji znovu obléci.

Nebo si může žena vyhlédnout vytoužený sexy kousek v obchodě. Pro muže se mohou stát takovým motivem jejich studentské kalhoty z doby, kdy ještě aktivně sportovali. Máte před sebou reálný cíl, a to je dobře. 

Stanovujte si reálné cíle

Při vizualizaci je důležité klást si reálné cíle. Proto než se upnete k nějaké představě, jak by vaše postava měla za několik týdnů či měsíců vypadat, položte si otázku, zda jde o reálnou představu. Za tři měsíce se vám může podařit zhubnout dvanáct kilo, pokud budete tvrdě makat a předpokládat tempo zdravého hubnutí kilogram za týden. Ovšem padesát kilo za tu dobu rozhodně nezhubnete.

Když si stanovíte reálný a splnitelný cíl a dokážete si ho vhodně vizualizovat, pravděpodobně se vám ho podaří dosáhnout. Jestliže ale reálnost cíle neodhadnete, bude vás drtit představa, že se vám nevede a s hubnutím dříve či později seknete. A to by byla škoda.

Zlepšení zdravotního stavu je důležité

Cesta, jak zhubnout, má mnoho podob. Vždy ale jde o kombinaci vhodné zdravé stravy a pohybu. Bonusem navíc při hubnutí bude i to, že se vám zlepší zdravotní stav. Vaše srdce a oběhový systém vám poděkují, že nebudou muset zvládat takovou zátěž. Stejně tak vaše plíce budou rády, že nebudete funět, když máte vyjít dvě patra do schodů. Při lékařské kontrole bude příznivěji vypadat i hodnota cholesterolu. Celkově se budete fyzicky cítit mnohem lépe.

I to může být jeden z vizualizovaných cílů: zlepšit svůj zdravotní stav. Mnoho lidí k tomu dospěje až v situaci, kdy už jim reálně hrozí nějaké zdravotní potíže nebo dokonce už nastaly. Ale je lépe k tomu dospět někdy než nikdy. Pokud se to podaří, můžete mít ze sebe radost. Navíc vám to pravděpodobně i prodlouží život. Proto vizualizujte svoje cíle v hubnutí, ať už jsou jakékoli. 

22.03.2016

Získejte zdravý jídelníček na míru ZDARMA

  • Sestavený od nutriční poradkyně
  • Komplexní jídelníček pro vaší osobu
  • Recepty na 7 dní ZDARMA

Chci jídelníček ZDARMA

Komentáře ke článku

Abyste mohli přidat komentáře, musíte se přihlásit. Pokud u nás ještě nemáte účet, zaregistrujte se

 

Kam dál?

Nezůstávejte u snu, zhubněte!

21.02.2020

Spousta z nás sní o tom, jak zhubne. Mnoho lidí ale bohužel zůstane jenom u tohoto kroku, kdy pouze hodně mluví o tom, že by radí zhubli, ale nic konkrétního proto nedělají. Neřaďte se mezi ně a konečně zhubněte! Pokračovat ve čtení

4 důvody, proč jsme my Češi národem otesánků

06.04.2017

To, že si libujeme v nezdravém jídle a pití našeho českého zlata, je známá věc. Bohužel nám ale tyto a další neřesti způsobují, že jsme doslova ,,vyžraným,, národem. Poučme se konečně z chyb, které stále opakujeme a motivujme se do boje pro zdravější život - štíhlejší těla. Pokračovat ve čtení

Chcete změnit svůj život a stát se štíhlejším? Nevzdávejte to a vytrvejte

25.01.2017

Rozhodli jste se s Novým rokem změnit svůj život a stát se štíhlejším, krásnějším, spokojenějším? Chcete zhubnout několik či více kilogramů a jíst zdravěji? Rádi byste zapracovali na svém zdraví a tělesné kondici? Pokud na tyto otázky odpovídáte ano, přečtěte si náš článek. Pokračovat ve čtení

Jak hubnou české a slovenské celebrity: Pomáhá jim ovoce, rýže, káva i stres

21.01.2017

Celebrity jsou pro mnoho lidí vzorem, který se snaží následovat. Platí to mnohdy i v oblasti hubnutí. Samozřejmě i české celebrity jsou také jenom lidé z masa a kostí. Více či méně úspěšně bojují s mnoha svými démony, váhu nevyjímaje. Pokračovat ve čtení

 
Chci jídelníček ZDARMA

3 200 228 doručených jídelníčků, za dvě minuty získáte váš!

Tip: Víte, že nejčastěji chtějí lidé zhubnout 10 kg?