Zhubla jsem přes 40 kilo a stala se trenérkou

Potřebujete správnou motivaci do hubnutí, do radikální změny životního stylu nebo cvičení? Pak pro Vás máme zpověď jedné naší čtenářky, která díky své pevné vůli zhubla neuvěřitelných 42 kilogramů.

Vše začalo zhruba před třemi lety, kdy mi ručička váhy ukázala ohromných 104 kilogramů (konfekčně 52-54) a já byla jako metráček, co se nemůže pořádně hýbat. Jídlo jsem flákala, pravidelnost ve stravování nebyla prakticky žádná a většinu pokrmů jsem řešila ve fast-foodech nebo restauracích. Milovala jsem hranolky, knedlíky, omáčky, pizzu, hamburgery, pečivo a sladké.

Pak ale přišel velký zlom a já se sebou začala konečně něco dělat. Nyní jsem na váze 62 kg (konfekčně 34-36) a stala se ze mě osobní fitness trenérka. 


Snažím se svou proměnou ostatní motivovat a také jim pomoci na cestě za jejich snem, svěřila se nám maminka dvou dětí, Lucie, kterou jsme dále malinko vyzpovídali.


Lucie, úvodem našeho rozhovoru bych Vám chtěla moc pogratulovat ke skvělému výsledku.

Co Vás přimělo k takové velké životní změně, resp. co bylo hlavním a prvotním důvodem pro zhubnutí?

Moc děkuji za pochvalu, ta vždy potěší.

Jak už jsem zmiňovala v úvodu, hlavním důvodem byla velká nadváha, zdravotní problémy, neohrabanost a naštvaný pohled do zrcadla, když jsem se viděla. Byla jsem pořád unavená, ospalá a z nadváhy mě šíleně bolely záda a klouby. Takže změna přijít musela a byla celkem razantní.

Jak přesně jste upravila stravování i celou životosprávu, včetně pohybu?

Já, milovník všeho nezdravého, sladkého a smaženého, jsem musela najednou z mého jídelníčku všechny takové ,,čuňárny,, vyměnit za spoustu ovoce, zeleniny, celozrnného pečiva, těstovin, rýže, vajec, krůtího a kuřecího masa a tuňáka.

Jako blázen jsem začala 2x denně cvičit – ráno, než děti vylezly z postele a večer, když usnuly. Skákala jsem, běhala a dřepovala po pokoji. Jednou mě kamarádka vzala do fitness centra a droga byla na světě, respektive od té doby miluji fitko, činky, stroje, bosu, Trx, funkční pomůcky, apod.

Jak se nyní cítíte?

Se svou váhou se cítím spokojeně, i když stále je co vylepšovat a na čem pracovat. To jsme holt my ženy - pevnější a kulatější zadek, ploché bříško, hezké ruce, atd. Takže to je asi to, co mě žene dál a proč o víkendech místo lenošení chodím do mého oblíbeného fitness centra.

Jak k Vašemu hubnutí přistupovala rodina a blízké okolí?

Rodina mi byla a je velkou podporou a bez té bych to tak daleko asi nedotáhla. Fandí mi a pomáhají, když občas přijde splín. Přátelé - někdo zůstal a někdo odešel. Po večerech jsem se přestala toulat po barech a pít, takže jsem se pro někoho stala "divnou", ale co se dá dělat... Opravdoví přátelé naštěstí zůstali.


Máte nyní nějaké další cíle, ať už v hubnutí, ve své kariéře trenérky, apod.?

Mým dalším cílem je stále se zlepšovat a začít více běhat. Také bych si chtěla vyzkoušet extrémní závody, jako je například Spartan Race, ale na to budu muset ještě trochu zamakat.
Hlavní ale je, že se cítím konečně dobře. Nejsem unavená a s dětmi jsem schopná s přehledem zvládat výlety po horách nebo s nimi jezdit na kole.

Pro mnoho lidí není nejtěžší zhubnout, ale udržet si poté svou váhu. Jak Vám se toto daří?

Důležité je mít cíl a neusnout na vavřínech. Také si najít nějaký pravidelný pohyb, do kterého půjdete naplno. Snažila jsem se ve sportu vždy překonávat sama sebe a prostě nepolevit ve zdravém stravování.

Mým ,,hnacím motorem,, pro to být stále ve formě a nezabřednout ke starému životnímu stylu jsou také mí klienti ve fitku, před kterými chci samozřejmě vypadat dobře, být jim inspirací a dát jim víru, že to vážně jde, když se do toho opřou.


Co byste na závěr popřála ostatním čtenářům/čtenářkám z Pestrého Jídelníčku, kteří se již vydali na podobnou cestu nebo se na ni teprve chystají a sbírají odhodlání?

Všem, kteří do toho jdou a chtějí vážně zhubnout, ať už ze zdravotních důvodů nebo že se jim nelíbí postava v zrcadle, přeji hlavně hodně síly a víru, že to vážně zvládnou. Musíte chtít, jít si tvrdě za svým snem a nevzdat to! Držím Vám palce.


Za redakci Pestrého jídelníčku: Jana Velíšková

Čtenářka: Lucie Blumová - www.purefit.cz

05.01.2016

Získejte zdravý jídelníček na míru ZDARMA

  • Sestavený od nutriční poradkyně
  • Komplexní jídelníček pro vaší osobu
  • Recepty na 7 dní ZDARMA

Chci jídelníček ZDARMA

Komentáře ke článku

Abyste mohli přidat komentáře, musíte se přihlásit. Pokud u nás ještě nemáte účet, zaregistrujte se

 

Kam dál?

Chcete změnit svůj život a stát se štíhlejším? Nevzdávejte to a vytrvejte

25.01.2017

Rozhodli jste se s Novým rokem změnit svůj život a stát se štíhlejším, krásnějším, spokojenějším? Chcete zhubnout několik či více kilogramů a jíst zdravěji? Rádi byste zapracovali na svém zdraví a tělesné kondici? Pokud na tyto otázky odpovídáte ano, přečtěte si náš článek. Pokračovat ve čtení

Jak hubnou české a slovenské celebrity: Pomáhá jim ovoce, rýže, káva i stres

21.01.2017

Celebrity jsou pro mnoho lidí vzorem, který se snaží následovat. Platí to mnohdy i v oblasti hubnutí. Samozřejmě i české celebrity jsou také jenom lidé z masa a kostí. Více či méně úspěšně bojují s mnoha svými démony, váhu nevyjímaje. Pokračovat ve čtení

Ženy vs. muži v hubnutí: Proč něžné pohlaví shazuje kilogramy pomaleji?

08.12.2016

Proč jde mužům hubnutí snadněji, než ženám? Jaké chyby ve shazování kilogramů obě pohlaví dělají? A co do jídelníčku bychom měli zařadit, pokud chceme redukovat svou váhu? Známe odpovědi na tyto i další otázky v hubnutí žen a mužů. Pokračovat ve čtení

Motivujte se reálnými proměnami v hubnutí

06.06.2016

Máme pro vás velkou motivaci v podobě úžasných proměn několika českých a jedné slovenské ženy. Všechny to dokázaly, tak vy můžete také! Pokračovat ve čtení

 
Chci jídelníček ZDARMA

3 224 415 doručených jídelníčků, za dvě minuty získáte váš!

Tip: Víte, že nejčastěji chtějí lidé zhubnout 10 kg?