7 ranních zvyků, které vás naučí vše stíhat

Od ranních zvyklostí se odvíjí celý průběh našeho dne. Ranní rituály mohou den úspěšně nastartovat a nebo naopak způsobit to, že budete celý den čekat na jeho konec. Zkuste do svého života zařadit těchto 7 zvyků a uvidíte, jak vám pozitivně změní život.

Vstanete až po vypnutí třetího budíku, rychle se obléknete, vypijete kávu a na snídani si koupíte něco cestou do práce, případně vůbec nic. Takto vypadá ráno většiny z nás, který tyto ranní zvyky automaticky provádíme, ale neuvědomuje si že nám mohou škodit!

Těchto zvyků byste se ráno měli vzdát:

  • Neustále vypínání budíku.

  • Rychlé a nevýživné snídaně.

  • Pití kávy ihned po probuzení.
  • Kontrola sociálních síti ihned po probuzení.

Rána by měla začínat činnostmi, které vás uklidní a naplní energií. Kdo by si taky chtěl způsobovat stres hned od rána? Nicméně, právě rychlé snídaně, nestíhání či kontrolování e-mailů a sociálních síti vám mohou stres navodit. Vyhněte se jim. Zkuste si zorganizovat svůj čas tak, abyste stihli ráno klidně probudit, nastartovaly svůj den zdravou snídaní a zároveň vše stíhali.

Osvojte si těchto 7 ranních zvyků:

1. Předpříprava.

Rannímu stresu se úspěšně vyhněte pokud vsadíte na předpřípravu. Připravte si oblečení na následující den, abyste ráno nestrávili hodinu díváním do skříně. Pokud nemáte ráno dostatek času, předpřipravit si můžete i své snídaně. Vyzkoušejte některý z oblíbených receptů na snídani.

TIP: Chcete se vyhnout stresu během celého dne? Připravte si své chutné pokrmy předem do krabičky. Inspirujte se zdravými recepty do krabičky na celý týden.

2. Hydratace

I když může být tento krok pro někoho těžší, snažte se vyhnout kávě hned po probuzení. Po spánku potřebuje naše tělo vodu a káva ho může navíc více dehydratovat. Dopřejte si sklenici vody hned po probuzení a uvidíte jak vás to nastartuje.

3. Snídaně

Většina lidí řeší snídaně nákupem sladkého pečiva, které si může dopřát i cestou do práce či školy. Sladké pečivo však není nejvýživnější volbou, naopak u někoho může vyvolat i únavu. Zkuste ho vyměnit za ovesné vločky, avokádo, oříšky, zeleninu či jogurt s ovocem. Své snídani jezte pomalu a vychutnejte si je, sami uvidíte jak vám nastartují celý den.

4. Studená sprcha

Ještě jste to nezkoušeli? Měli byste, stojí to za to. Studená sprcha vás zaručeně probudí, posílí vaši výkonnost a navíc i imunitu. Samozřejmě, neznamená to že se musíte sprchovat v ledové vodě. Zvolte takovou teplotu, kterou vaše tělo zvládne a která vám bude příjemná.

5. Cvičení

Ne každý má čas si před prací pořádně zacvičit. To ale neznamená že by jste se cvičení měli úplně vyhýbat. Zkuste se ráno alespoň protáhnout či vyzkoušet pár pozic z jógy. Ráno můžete nastartovat i meditací.

6. Naplánujte si den

Letos můžete praktikovat už během snídaně nebo den předem. Vypište si základní úkoly, které byste v daný den chtěli stihnout. Nejtěžší z nich se snažte dokončit jako první, celý den se pak bude zdát jednodušší. Snažte se při tom vyhnout vysedávání u sociálních sítích minimálně do tehdy, dokud splníte nejtěžší úkol na daný den. Uvidíte, kolik času díky tomu ušetříte.

7. Dopřejte si odměnu

Pokud jste zvyklý na svou ranní kávu, dopřejte si ji. Nahradit ji můžete i chutným zeleným čajem, který vás stejně nabudí.

Nezapomínejte ale, že se změnami je lepší začínat pomalu a postupně. Máte pocit, že vaše ranní rituály nejsou zrovna nejzdravější? Vyzkoušejte každý týden zařadit do vašeho rána jeden ze zmíněných kroků.

06.12.2019

Získejte zdravý jídelníček na míru ZDARMA

  • Sestavený od nutriční poradkyně
  • Komplexní jídelníček pro vaší osobu
  • Recepty na 7 dní ZDARMA

Chci jídelníček ZDARMA

Komentáře ke článku

Abyste mohli přidat komentáře, musíte se přihlásit. Pokud u nás ještě nemáte účet, zaregistrujte se

 
Chci jídelníček ZDARMA

3 202 821 doručených jídelníčků, za dvě minuty získáte váš!

Tip: Víte, že nejčastěji chtějí lidé zhubnout 10 kg?