Jak vyzrát na opary? Vsaďte na zaručené potraviny

Opary jsou velmi nepříjemným problémem, na který mnoho lidí opakovaně trpí. Je jich hned několik druhů a dokážou nás pěkně potrápit. Naštěstí existují přírodní možnosti, jak se jich zbavit.

Jak opary vznikají a co je způsobuje?

Opar, neboli Herpes, je nakažlivá nemoc, spadající do virových onemocnění, podobně jako mononukleóza, kterou doprovázejí bolestivé a svědívé puchýřky. Jedná se o nemoc, jejíž projevy se dají minimalizovat, ale sama nikdy zcela nezmizí. Virus totiž zůstává i nadále v nervových buňkách a může se kdykoli znovu aktivovat.

Na druhou stranu mohou v boji s tímto problémem pomoci některé superpotraviny a přírodní produkty.

Příčiny mohou být různé. Například nechráněný pohlavní styk, líbání, nadměrné slunění, stres, hormonální změny, únava a oslabený imunitní systém. Jedná se tedy o onemocnění, které může postihnout v podstatě každého z nás.

Spouštěcími mechanismy jsou nejčastěji chvíle, kdy je naše imunita oslabena, tedy například při nemoci, stresu nebo po úrazu. Inkubační doba trvá přibližně 5 dní a samotná léčba maximálně 2 týdny. Celkově ale můžete toto onemocnění usměrnit správnou životosprávou.

Druhy oparů

V praxi rozlišujeme 3 druhy oparů, a sice opary v obličejové oblasti (nejčastěji opar rtu), genitální opar a pásový opar.

Velkou nepříjemností je zejména pásový opar, který vzniká aktivací virů planých neštovic. Mezi příznaky pásového oparu patří výsev velmi bolestivých puchýřků.

Pásový opar nejčastěji postihuje osoby starší 45 let a lze mu předejít včasným očkováním.

Problematické mohou být opary v těhotenství, a to zejména při nákaze v počátku těhotenství, nebo když se projeví těsně před porodem.

V těchto případech je dobré poradit se o léčbě oparu s lékařem.

Jak se oparů zbavit aneb přírodní prevence i léčba

Lámete si hlavu, co na opar? Při běžné léčbě oparů se používají antivirové přípravky, a to nejčastěji ve formě tablet, náplastí nebo mastiček. Na druhou stranu ale existuje také přírodní léčba založená na zdravém jídelníčku a dostatečném odpočinku.

Základem je ovoce a zelenina

Pestrý jídelníček plný ovoce a zeleniny je tou nejlepší možnou prevencí vzniku oparů. Velmi důležitý je zejména přísun vitamínu C, což je prospěšný antioxidant.

Skvělými pomocníky z oblasti zeleniny jsou zejména cibule a česnek díky svým antiseptickým účinkům.

Hlíva ústřičná

Oblíbená houba hlíva ústřičná je známá svým vysokým obsahem vitamínů a minerálních látek. Jedná se v podstatě o takový elixír zdraví, který výrazně posiluje imunitní systém. Vzhledem k tomu, že je při onemocnění oparem imunita klíčová, konzumace hlívy se rozhodně vyplatí.​

Oleje a olejíčky

Velmi dobrým pro celkové zdraví je olivový olej. Olivový olej totiž obsahuje mnoho vitamínů, jmenovitě vitamín E, vitamín K a vitamín A.

antioxidační a detoxikační účinky, čímž vám zaručí rychlé zbavení se nepříjemných puchýřků.

Kromě olivového oleje se hodí také kokosový olej, který herpes viry doslova zahubí a tím napomáhá prevenci a rozšíření pupínků.

Skvělým bojovníkem s opary je rovněž tea tree olejíček, který je známý svými opravdu silnými antiseptickými účinky, čímž umožňuje rychlé hojení.

Zelený čaj

V neposlední řadě je třeba zmínit zelený čaj, který potlačí infekci, sníží bolestivost a urychluje hojení. Zelený čaj můžete pít (obsahuje mnoho antioxidantů) nebo využít vlažné vylouhované čajové pytlíky.

Přírodních přípravků, které vás zbaví projevů oparu je tedy opravdu mnoho. Kromě výše uvedených jde například hojivou šťávu z listů aloe vera, med, zázvor, meduňku a další. Základem úspěchu je ale zdravá životospráva, dostatek odpočinku a minimum stresu.

19.10.2018 - autor: Lucie Vintrová

Získejte zdravý jídelníček na míru ZDARMA

  • Sestavený od nutriční poradkyně
  • Komplexní jídelníček pro vaší osobu
  • Recepty na 7 dní ZDARMA

Chci jídelníček ZDARMA

Komentáře ke článku

Abyste mohli přidat komentáře, musíte se přihlásit. Pokud u nás ještě nemáte účet, zaregistrujte se

 

Kam dál?

Jaké potraviny vám dodají energii?

31.03.2020

Chybí vám často potřebná šťáva do života a cítíte se unaveni, ačkoliv dostatečně spíte? Příčinou mohou být některé potraviny nebo nápoje, které do svého těla dostáváte či naopak kterých máte nedostatek. Poradíme vám tedy, co konzumovat, abyste měli dostatek energie. Pokračovat ve čtení

Potraviny, po kterých váš mozek nebude zahálet

03.01.2019

Strava, kterou do sebe dostáváme, ovlivňuje mnoho funkcí našeho těla. Jednou z nich je činnost mozku. Samozřejmě platí pravidlo, že čím kvalitnější jídlo je, tím lépe se nám přemýšlí, soustředí, pamatuje apod. Objevte s námi potraviny, které zlepší všechny tyto faktory. Pokračovat ve čtení

5 tipů na skvělé doplňky, které najdete ve vaší lékárně

24.10.2018

Podzimní plískanice jsou předzvěstí blížícího se období chřipek a nachlazení. Abyste podpořili svůj imunitní systém a předešli nejrůznějším nepříjemným onemocněním, je zvlášť v tomto období vhodné užívat doplňky stravy. Podívejte se, které doplňky stravy jsou osvědčené a snadno dostupné. Pokračovat ve čtení

Jaký jídelníček je vhodný pro zdravý životní styl?

10.09.2018

Při zdravé životosprávě není potřeba mnoho volného času na zdlouhavé vyvařování, ani velké finanční rezervy na nákup potravin, jak si mnozí lidé mohou myslet. Je to pouze o uvědomění si jednoduchých zásad zdravého životního stylu. A my vám teď rádi ukážeme, jaké to jsou. Pokračovat ve čtení

3x medvědí česnek: Ochutnejte v pokrmech přírodní antibiotikum

16.07.2018

V posledních letech stoupá obliba medvědího česneku. Už dříve jsme tuto rostlinu znali a dnes ji znova objevujeme. Příjemně oživí náš jídelníček a jako přidanou hodnotu nabídne vitamíny a řadu léčitelských schopností. Jaro je ideální dobou, kdy jeho působení na lidský organismus vyzkoušet. Pokračovat ve čtení

 
Chci jídelníček ZDARMA

3 200 228 doručených jídelníčků, za dvě minuty získáte váš!

Tip: Víte, že nejčastěji chtějí lidé zhubnout 10 kg?