Japonské speciality, které musíte zkusit

Japonsko, to není jen sushi a udon nudle. Izakya neboli japonské hospody mají v nabídce pestrá menu od gyoza knedlíčků až po yakitori nebo tempuru. Náš malý výběr těch nejlepších japonských specialit se vám bude hodit jak na cestách po Japonsku, tak jako inspirace, co si příště objednat v japonské restauraci.

Yakitori: Vůně Tokia

Až se budete potulovat ulicemi Tokia a hladoví hledat nejbližší bistro, jednoduše jděte za nosem. Vůně yakitori se totiž line všemi kouty Tokia. Jde v podstatě o špízy s grilovaným kuřecím masem, lososem nebo zeleninou. Za omamnou vůní stojí nejen rozpálené uhlíky, ale také sos ze saké, mirinu a sójové omáčky. Tohle jídlo v Japonsku najdete v malých stáncích i ve velkých restauracích. 


Takoyaki neboli chobotnice z grilu

V kuličkách sotva velkých jako golfový míček vás čeká exploze chutí. Tahle pochoutka je sice typická především pro Osaku, v Japonsku na ní ale narazíte snad na každém rohu. Takoyaki je vlastně jen směs z kousků chobotnice, tempury, nakládaného zázvoru a zelené cibulky. Kuličky se pak grilují na speciální pánvi a na talíři se zakápnou dokonalou omáčkou. 


Slané palačinky okonomiaki

Vyslovit správně tohle jídlo bude možná trošku oříšek, ta chuť za to ale rozhodně stojí. „Okonomi“ v překladu znamená „jak to máte rádi“. Palačinky tak kuchař připraví na míru vaší chuti. Základem je vždy vejce, zelí a cibule. Na něj si pak můžete přidat celou řadu dobrot. Mořské plody, vepřové maso i zeleninu. Osmažené palačinky se na závěr dozdobí tonkatsu omáčkou, nakládaným zázvorem a mořskými řasami. Ať už vyrazíte objevovat chutě japonské kuchyně do Tokia, nebo třeba do amsterdamské Yamazato, první japonské restaurace v Evropě, která získala michelinskou hvězdu, nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění. S online srovnávačem pojištění to hravě zvládnete i z mobilu třeba cestou na letiště. 

09.06.2020

Získejte zdravý jídelníček na míru ZDARMA

  • Sestavený od nutriční poradkyně
  • Komplexní jídelníček pro vaší osobu
  • Recepty na 7 dní ZDARMA

Chci jídelníček ZDARMA

Komentáře ke článku

Abyste mohli přidat komentáře, musíte se přihlásit. Pokud u nás ještě nemáte účet, zaregistrujte se

 

Kam dál?

 
Chci jídelníček ZDARMA

3 199 388 doručených jídelníčků, za dvě minuty získáte váš!

Tip: Víte, že nejčastěji chtějí lidé zhubnout 10 kg?