Nejlepší hodinky s krokoměrem

Hodinky s krokoměrem jsou velkým trendem poslední doby. Jak ale rozeznat kvalitu a spolehlivost od předražených vymožeností? Poradíme vám, co přesně různé krokoměry umí a podle čeho si vybrat takové, se kterými budete opravdu spokojeni.

Jak krokoměr funguje

Chůze je nejlevnější, nejžádanější a nejvíce praktikovaná činnost lidstva. V rámci hubnutí a cvičení má ale přísná pravidla. Chůze začíná být efektivní až po 30 minutách pohybu. Důležitá je rychlost (cca 6 km/hod) a tepová frekvence.

Hodinky s krokoměrem jsou v tomto případě ideálním pomocníkem. Nejedná se pouze o módní doplněk či zařízení na zobrazování času.

Chytré náramky Vám pomohou s měřením ušlé vzdálenosti a množstvím spálených kalorií. Povětšinou pak bývají propojeny s mobilním telefonem nebo počítačem. Díky různorodým aplikacím si i laik může své výsledky zařadit do statistik a následně vyhodnotit.


Na co se při výběru zaměřit

Nejdůležitějším úkolem je rozmyslet si, jak hodláte hodinky využít. Postačí vám měření vzdálenosti, nebo očekáváte víc? Hodinky s krokoměrem umějí monitorovat běžné denní činnosti, ale i spánkovou aktivitu. Můžete být také upozorněni na příchozí hovor, SMS nebo zprávu na sociálních sítích. Stále více modelů má v sobě GPS modul. V některých dokonce nalezneme výškoměr.

Podstatným faktem při samotném výběru je, aby hodinky co nejdéle vydržely. Zaměřte se na odolnost proti pádu, voděodolnost a výdrž baterie. Pro mnohé pak hraje zásadní roli cenové rozpětí.

Standardní funkce

  • krokoměr 
  • digitální čas
  • stopky
  • datum
  • alarm (budík)

Recenze nejlepších modelů

Samsung Gear S3 Frontier SM-R760

Spojení nadčasového designu s nejmodernějšími mobilními technologiemi. Přináší zabudovanou GPS navigaci, technologii Super AMOLED či optimalizovaný systém s více než 10 000 aplikacemi. Neopomenutelná je též překvapivá výdrž baterie a voděodolnost. Perličkou je možnost nahrávání hudby do vnitřní paměti.


Garmin vivoActive 3

Tento typ hravě zvládá 15 sportovních profilů. Obsahuje vestavěný snímač tepu, funkce chytrých hodinek, dotykový displej a novinkou je integrovaná technologie pro bezdrátové platby. Hodinky jsou oproti jiným modelům tenčí a lehčí.

Xiaomi Huami Amazfit

Tyto hodinky nabízí vysokou odolnost, senzor pro sledování tepové frekvence a krokoměr. Velkou výdrž baterie s GPS, Bluetooth, WiFi. Oproti oběma předchozím modelům jsou lákavé svou příznivou cenou.


Xiaomi Amazfit Bip

Výdrž baterie až 45 dní. Integrovaný akcelerometr. GPS a Glonass. Senzor srdečního tepu. Propojení s mobilním telefonem přes Bluetooth. Upozornění na volání, SMS. Příznivá cena.


Apple Watch Series 3 42mm

Hodinky se zabudovanou GPS a výškoměrem. Apple Watch Series 3 zaznamenají všechny důležité údaje (vzdálenost, trasu i rychlost). Rychlejší přístup k oblíbeným aplikacím, možnost přizpůsobit si ciferník podle aktuální nálady a snadné sdílení svých aktivit s přáteli.

Vyhlídky do budoucnosti

Trh je stále na počátku svého vývoje. Hodinky s krokoměrem se pomalu ale jistě stávají zcela samostatným zařízením. Manipulace by se mohla obejít bez nutnosti asistence mobilního telefonu.

Jednou z novinek, která se již brzy může objevit, je baterie umístěná v řemínku hodinek. Patent také navrhuje přidání fotoaparátu, snímače otisků prstů nebo doplňkových senzorů - světelného, infračerveného a čidla přiblížení.

Vymyšlených inovací mají výrobci hned několik. Otázkou ale zůstává, zda se prosadí na trhu a budou vítaným doplňkem.

Není důležité, zda budete mít hodinky s krokoměrem za tisíce nebo levnější variantu. Důležité je, aby splnily svou funkci. Samotný fakt, že jste se rozhodli změnit či pokračovat ve zdravém duchu, je zásadní.

Chůze má na náš organismus pozitivní efekt. Od snížení krevního tlaku, přes odstranění deprese až k samotnému hubnutí.

Rozhodující je motivace, přesvědčení a okamžik rozhodnutí. Nikdy není pozdě začít.

Pohyb je totiž nutnou součástí zdravého životního stylu, stejně jako zdravý jídelníček na hubnutí.

13.06.2018

Získejte zdravý jídelníček na míru ZDARMA

  • Sestavený od nutriční poradkyně
  • Komplexní jídelníček pro vaší osobu
  • Recepty na 7 dní ZDARMA

Chci jídelníček ZDARMA

Komentáře ke článku

Abyste mohli přidat komentáře, musíte se přihlásit. Pokud u nás ještě nemáte účet, zaregistrujte se

 
Chci jídelníček ZDARMA

3 218 537 doručených jídelníčků, za dvě minuty získáte váš!

Tip: Víte, že nejčastěji chtějí lidé zhubnout 10 kg?