Podpořte své hubnutí vhodně vybranou masáží

Příznivé účinky nejrůznějších masáží na náš organismus jsou známa již tisíce let. Proto ani v dnešní moderní době bychom na tuto techniku uvolňování stresu, regenerace svalů, podpory hubnutí apod. neměli zapomínat.

Umění masírovat ovládali už Číňané před více než 3000 lety. Zakladatel moderní medicíny, řecký lékař Hippokrates, svým žákům už na přelomu 5. a 4. století př. n. zdůrazňoval, jak moc je masáž příznivá pro lidské tělo.

I když se později v některých obdobích a kulturách na masáže zapomínalo, dnes jsou uznávány jako plnohodnotná součást léčby. Na výběr máte z řady různých druhů a je jenom na vás, která vám nejvíce uleví či pomůže i třeba v hubnutí.

Zbavte se stresu

Zatímco krátkodobý stres vám může pomoci, protože nabudí organismus k velkým výkonům, dlouhodobý stres vám naopak uškodí. Proti chronickému stresu, který váš organismus ničí, se dá účinně bojovat právě masážemi.

Na odbourání stresu se zaměřuje relaxační masáž. Bude-li dobře provedena, urychlí zpracování metabolického odpadu a hormonů, které produkuje stres. Nepřímo tím pozitivně ovlivňuje i proces hubnutí. Jistě víte, že stres je nepřítelem hubnutí. Zároveň masáž dokáže uvolnit vaši mysl, pomáhá vytvořit duševní pohodu a pocit sebedůvěry. S pomocí relaxační masáže se můžete zbavit bolestí hlavy, šíje, zad. Pozitivní účinky má i na spánek. Pokud jste podstoupili větší fyzickou námahu, dopřejte si relaxační masáž také, pomůže k regeneraci namožených svalů.

Proti stresu vám může pomoci i medová masáž. Kombinace kompresních masérských hmatů a silných účinků medu pomáhá zbavit tělo choroboplodných zárodků, prokrvit pokožku a vyčistit zanesené póry. Tvoří vlastně určitou formu detoxikace, proto se osvědčuje i u tělesných obtíží jako žaludeční, střevní, jaterní poruchy, únavový syndrom, kožní potíže, menstruační problémy i revmatické onemocnění. Dochází totiž k odstraňování toxinů z hlubokých tkání.

Jaká masáž při hubutí?

Otoky hlavně dolních končetin, neustálý boj s infekcemi (chřipky, angíny, záněty nejrůznějšího druhu), únava a bolesti hlavy, těmito příznaky vám vaše lymfa dává najevo, že je znečištěná. Vaše tělo je plné metabolických odpadů, které se v něm usazují, a máte nejvyšší čas vyčistit potrubí. Lymfatická masáž vám díky odbornému prohmatání lymfatických uzlin a cév pomůže zprůchodnit, stimulovat vylučování odpadních látek v těle. Odborníci doporučují, že by i zcela zdraví lidé měli tuto masáž jednou až dvakrát do roka absolvovat. Díky ní může dojít ke zlepšení zdravotního stavu (zmírnění otoků, ústup infekcí). Lepší zdravotní stav se může promítnout i do hubnutí, protože odbourání metabolických zplodin a celková detoxikace nastartuje spalování.

Nezapomeňte pracovat s energií

Velmi účinnou a oblíbenou technikou je masáž lávovými kameny. Skutečnost, že nahřáté kameny dokážou uvolňovat blokády v těle, rozproudí energii, je známa už od pradávna. Černé prohřáté lávové kameny představují jangovou složku, mužskou energii. Bílé kameny znázorňující ženskou jingovou složku jsou určeny na studenou terapii. Umí uvolnit energii v meridiánech. 

Přikládání lávových kamenů je vhodné zejména při bolesti svalů a jejich únavě, při artritidě a kloubních obtížích, bolestech hlavy, zácpách, otocích a také při nadváze. Protože lávové kameny dokážou uvolnit energetické bloky v těle, umí zároveň zrychlit metabolismus a regulovat tekutiny v těle. Podporuje proto i odbourávání přebytečných kilogramů.

Chodidla ovlivní celkovou kondici

Na starověkou čínskou terapii navazuje reflexní masáž nohou. Možná jste slyšeli o tom, že chodidla mají v sobě spoustu bodů a zón, jež jsou energetickými drahami propojeny s tělesnými orgány. Vhodnou stimulací těchto bodů ovlivňujete funkci orgánů, mírníte bolesti, podtrhujete přirozenou regeneraci organismu. Proto má tato masáž komplexní vliv na celkovou kondici. Působí i velmi příjemně na duševní stav.

Balzám pro vaši páteř

Jestliže máte sedavé zaměstnání a trpíte bolestmi zad, doslova balzámem pro páteř bude Breussova masáž. Co se pod ní skrývá? Především velmi citlivě a jemně prováděná masáž v oblasti páteře, která dokáže regenerovat meziobratlové ploténky. Tuto metodu vytvořil rakouský léčitel Rudolf Breuss (1899-1990). Potíže s ploténkami se stávají zdrojem mnoha poruch pohybového aparátu. Masáž spočívá ve velmi intenzivním působení teplého třezalkového oleje, který se vtírá po celé délce páteře a zejména na bolavá místa. Po masáži se na páteř přikládá hedvábný papír a přikládáním rukou dochází k magnetizaci. Díky masáži se více okysličují tkáně obratlů, stimulují se nervová vlákna.

Pozitivní vliv má Breussova metoda i na odstraňování hluboko uložených psychických blokád. Masáž by ovšem neměli absolvovat lidé s epilepsií, rakovinou, těžkými psychickými poruchami, nebo akutními stavy jako například výhřez ploténky.

Sportovci také musí regenerovat

Aktivní sportovci potřebují dokonalou přípravu na svůj výkon a také rychlou regeneraci svalů. K obojímu jim velmi pomůže sportovní masáž. Skládá se ze série hmatů, které podpoří svalovou kondici, patří sem úvodní tření, hnětení, roztírání, tepání, chvění a závěrečné tření. Existuje řada druhů sportovních masáží, například odstraňující únavu, přípravná, dále pohotovostní pro maximální výkon, v přestávkách mezi výkony či léčebná sportovní masáž.​

09.04.2017

Získejte zdravý jídelníček na míru ZDARMA

  • Sestavený od nutriční poradkyně
  • Komplexní jídelníček pro vaší osobu
  • Recepty na 7 dní ZDARMA

Chci jídelníček ZDARMA

Komentáře ke článku

Abyste mohli přidat komentáře, musíte se přihlásit. Pokud u nás ještě nemáte účet, zaregistrujte se

 

Kam dál?

Vánoce se blíží, darujte svým blízkým zdraví

23.11.2016

Že ještě nevíte, co svým blízkým letos nadělit pod stromeček? Buďte originální a darujte jim zdraví, které je k nezaplacení. Poradíme vám, kde takové zabalené zdravíčko sehnat. Pokračovat ve čtení

TIP: Jak začít cestu ke zdravému životnímu stylu?

03.01.2019

Hledáte cestu ke zdravému životnímu stylu? Nejste zdaleka sami! Stejnou otázku řeší miliony lidí po celém světě. Změnit návyky na týden je snadné, ale jak se dopracovat k trvalým změnám? Jak se neustále motivovat a jak překonat krize? Na to všechno najdete odpověď v... Pokračovat ve čtení

3x medvědí česnek: Ochutnejte v pokrmech přírodní antibiotikum

16.07.2018

V posledních letech stoupá obliba medvědího česneku. Už dříve jsme tuto rostlinu znali a dnes ji znova objevujeme. Příjemně oživí náš jídelníček a jako přidanou hodnotu nabídne vitamíny a řadu léčitelských schopností. Jaro je ideální dobou, kdy jeho působení na lidský organismus vyzkoušet. Pokračovat ve čtení

 
Chci jídelníček ZDARMA

3 201 021 doručených jídelníčků, za dvě minuty získáte váš!

Tip: Víte, že nejčastěji chtějí lidé zhubnout 10 kg?