Koktejly na hubnutí

Chcete-li zhubnout, jistě hledáte nejúčinnější a zároveň také nejpříjemnější způsob. Určitě pro vás bude důležité, abyste kýženého efektu, tedy shazování kilogramů dosáhli s co nejmenší námahou. Slibnou pomocí jsou koktejly na hubnutí.

Princip hubnutí pomocí koktejlů tkví v tom, že úbytek vaší hmotnosti nastává díky jejich pravidelné konzumaci. Budete pít dietní koktejly a ručička váhy půjde dolů.

Ovšem pozor, tak jednoduché to samozřejmě není. I když koktejly na hubnutí obsahují proteiny, vitamíny a vlákninu, které pomáhají redukovat hmotnost, shazování kilogramů je komplexnější proces. Potřebujete pohyb, dodržování zdravého životního stylu, to vše efekt koktejlů násobí.

Jaké mohou být koktejly?

Hubnoucí koktejly mohou mít různé složení. Základem koktejlu s účinkem na redukci hmotnosti by mělo být vyšší množství bílkovin a naopak menší množství sacharidů. Koktejly s větším obsahem sacharidů jsou vhodné jedině v případě, že potřebujete nárazově doplnit energii, například po náročném tréninku.

Proteinové koktejly připravíte z proteinového prášku a dalších surovin. Pokud jde o sacharidy, v případě, že se v koktejlu vyskytují, musí jít o sacharidy komplexní, nikoli jednoduché. Na hubnutí sacharidové koktejly rozhodně vhodné nejsou. Příkladem pro dietu jsou proteinové koktejly, které umožňují snižovat množství tukové tkáně, a přitom zachovat svalovou hmotu. Dále je v koktejlech důležitý dostatečný obsah vlákniny podporující trávení. Pomocí koktejlů konzumujete také velké množství enzymů ze syrové stravy. Proto koktejly mohou být i součástí raw stravování.

Jak si připravit proteinový koktejl na dobré ráno?

Nachystejte si:

 • Proteinový prášek, který vám nejlépe vyhovuje
 • Vanilkový extrakt
 • Kakaový prášek
 • Čajovou lžičku instantní kávy
 • Mléko

Mléko a vodu vložte do shakeru a protřepejte na lahodný základ koktejlu. Pak přidávejte další složky a ochutnávejte. Koktejl vám ráno dodá dostatek proteinů a nabudí vás energií do nadcházejícího dne.

Výhody koktejlů:

 • Můžete si připravit koktejl podle vašich požadavků, například s důrazem na některou složku (proteiny, sacharidy), pokud máte pocit, že ve vašem jídelníčku chybí.
 • Koktejl poslouží jako zdravá svačina, případně i lehká snídaně či večeře.
 • Zkombinujete v koktejlech různé potraviny za účelem vyvolání určitého účinku (například doplnění vitamínů, minerálů).
 • Jde o příjemné řešení stravování například při letních vedrech, kdy máte minimální chuť k jídlu.
 • Koktejly pomáhají účinně vyčistit trávicí trakt, protože jde o tekutiny s velkým obsahem vlákniny.
 • Můžete do koktejlu přidat některé potraviny, které jsou sice zdravé, ale pro některé strávníky nepříliš chutné (například špenát).

Nevýhody koktejlů:

 • Rozhodně nemohou plně nahradit pestrou stravu.
 • Pokud koktejly konzumujete místo klasického jídla, musíte hlídat jejich vyvážené složení (sacharidy, bílkoviny, vláknina).
 • Jednostranná strava pouze ve formě koktejlů není zdravým řešením hubnutí.

Jak vypadá stravování s koktejly?

Jako doplněk jídelníčku užívají koktejly vrcholoví sportovci a lidé vyznávající zdravý životní styl. Můžete si dopřát koktejl po tréninku, který svým složením nahradí lehkou večeři, protože bude obsahovat bílkoviny, vlákninu a trochu sacharidů. Základem může být proteinový prášek, dále čerstvé ovoce a mléko.

Například jahodový koktejl bude lahodnou dopolední svačinou pro doplnění sacharidů. Odpoledne ale sacharidy v koktejlech už omezujte a vsaďte na zeleninový koktejl s větším množstvím vlákniny, který popožene vaše trávení a zajistí detoxikaci. Zdravou výživu je rozhodně dobré doplnit koktejly.

26.08.2015

Získejte zdravý jídelníček na míru ZDARMA

 • Sestavený od nutriční poradkyně
 • Komplexní jídelníček pro vaší osobu
 • Recepty na 7 dní ZDARMA

Chci jídelníček ZDARMA

Komentáře ke článku

Abyste mohli přidat komentáře, musíte se přihlásit. Pokud u nás ještě nemáte účet, zaregistrujte se

 

Kam dál?

Hubněte se smoothie koktejly

20.04.2016

Receptů na hubnutí koluje po světě spousta. Nejefektivnější jsou ty, které vycházejí ze zdravé a vyvážené stravy. Tyto podmínky bezezbytku splňují smoothie koktejly. Jedná se o husté ovocné a zeleninové šťávy. Pokračovat ve čtení

Pomáhá zelený čaj při hubnutí?

25.08.2019

Čaj, který při svém zpracování prošel minimální oxidací, tedy neprodělal proces fermentace, označujeme jako zelený čaj. To je také jediný rozdíl mezi zeleným a černým čajem, jedná se totiž o úplně stejné lístky ze stejného keře. Pokud se tyto lístky rychle spaří vodní parou, a poté se okamžitě usuší, vnikne zelený čaj. Pokračovat ve čtení

Goji: Plody kustovnice čínské pomáhají i při hubnutí

05.07.2018

Goji se říká plodům rostliny kustovnice čínské, která se už dlouhá staletí pěstuje po celé Číně a v oblastech Himalájí, v dnešním Nepálu a Tibetu.  Pokračovat ve čtení

Snadné hubnutí s chia semínky

04.07.2018

Chia semínka obsahují hodně živin a současně velmi málo kalorií. Ne nadarmo se jim také říká superpotravina. Znáte veškeré výhody a účinky tohoto hubnoucího zázraku? Pokračovat ve čtení

Kravské mléko - ano nebo ne? Řiďte se signály těla!

22.04.2017

Konzumace mléčných výrobků z kravského mléka nebo i samotné pití tohoto nápoje je nedílnou součástí našeho jídelníčku. Avšak někteří výživový poradci jej nedoporučují při redukci hmotnosti díky obsahu mléčného cukru. Jak to tedy je ve skutečnosti? Pokračovat ve čtení

 
Chci jídelníček ZDARMA

3 200 228 doručených jídelníčků, za dvě minuty získáte váš!

Tip: Víte, že nejčastěji chtějí lidé zhubnout 10 kg?