Pestrý čaj na podporu hubnutí

Jak můžete ještě více podpořit své hubnutí, když se zdravě stravujete a pravidelně hýbete? No přeci bylinným čajem, který jsme pro vás připravili.

Skvělým nápojem je čaj. Spousta lidí s ním začíná svůj den, stává se součástí jejich ranních rituálů. Další lidé mají zase s šálkem čaje spojenu chvilku oddechu během dne.

Čaj je velmi příjemným společníkem. Jeho pravidelná konzumace má příznivý vliv na organismus. Můžete s pomocí čajů tlumit různé zdravotní neduhy.

Velice efektivně se dá vhodným čajem podpořit také hubnutí, proto vám nabízíme náš Pestrý čaj na hubnutí. Co obsahuje?

Spalování tuků a podpora metabolismu

Základem našeho Pestrého čaje na hubnutí je zelený čaj. Už mnoho vědeckých studií nezávisle na sobě prokázalo, že zelený čaj podporuje spalování tuků.

Dále v čaji najdete Yerbu maté, tedy sušené a drcené lístky Cesmíny paraguajské, která je posvátnou rostlinou jihoamerických indiánů. Má posilující a stimulační účinky. Obsahuje vitamíny A, dále B1, B2, B3 a B5 a C. Kromě toho i spoustu hořčíku, vápníku, železa, manganu, selenu, křemíku, draslíku a fosforu. Nechybí povzbuzující látky theobromin, theofylin a kofein a co je pro vás obzvláště důležité, několikaměsíční pravidelné popíjení pomáhá úpravě tělesné hmotnosti.

Detoxikace organismu je důležitá

Slunečnice je nádhernou květinou, která vám zpříjemní den a zažene špatnou náladu. Ovšem látky obsažené v květech slunečnice dokážou zlepšit trávení a podpořit činnost jater. To má nemalý vliv na detoxikaci organismu, která sehrává při hubnutí velice důležitou úlohu. Právě proto tahle sluncem prozářená květina je součástí naší čajové směsi. Lepší vylučování trávicích šťáv vám zajistí fenykl. Výborně se osvědčuje i v boji proti nadýmání, k prevenci křečí v žaludku a střevech, i proto nesmí v hubnoucím čaji chybět.

Jednu z našich vůbec nejlepších léčivek představuje kopřiva dvoudomá a listy z ní. Má všestranné účinky, výborně vám pročistí ledviny i krev. Posiluje činnost slinivky břišní, snižuje hladinu krevního cukru, postará se o dobrou stolici. Prostě zajistí úklid organismu, který při hubnutí zoufale potřebujete. Šípkové slupky pro změnu čistí ledviny a jsou neocenitelným zdrojem vitamínu C, pomohou rozhýbat zlenivělý metabolismus, aby shodil nějaké kilo, co má navíc.

Úspěšné vylučování odpadu i regulace glykémie

Listy maliníku patří mezi zdroje provitamínu A, dále vitamínu B1, B3, B12, C a E, kromě toho z minerálů i zinek, měď, železo nebo hoříčk, vápník i draslík a fosfor. Podporují vylučování odpadních látek z lidského těla, pomáhají při průjmech a žaludečních a střevních problémech.

Obrovský zdroj energie pak obsahují semínka guarany, tedy Paulínie nápojné, popínavého keře z Brazílie. Obsahuje kofein i spoustu dalších látek, proto jaksepatří „nakopne“ váš organismus, zrychlí metabolismus. Čističem vnitřních orgánů je i anýz, který zvyšuje sekreci žaludečních šťáv, je močopudný, působí proti nadýmání a průjmům.

Kukuřičné hedvábí zase snižuje chuť k jídlu, tlumí nutkání jíst sladké, zároveň reguluje hladinu glykémie. Podporuje vylučování žluči. Organismu pomáhá vyloučit škodlivé zbytky látkové výměny a hubnout květ trnky. Kromě toho je i velmi šetrným projímadlem a dodává vyčerpanému organismu energii.

Šálek pro každodenní pohodu

Jak si čaj připravit? Je to velice jednoduché a s přehledem to zvládne i ten nejzašlejší nekuchař, který se jinak plotně a vůbec i kuchyni samotné obloukem vyhýbá. Na jeden hrnek čaje (máme na mysli klasický hrníček, do kterého si uvaříte svůj ranní čaj o objemu cca 200 ml) vám bude stačit jedna kávová lžička čajové směsi (asi 4-5 gramů). Zalijete ji horkou, ale ne úplně vroucí vodou (měla by mít teplotu cca 80 °C). Necháte asi 5-8 louhovat a potom slijete. Můžete popíjet.

Efekt se násobí

Samozřejmě nemůžete očekávat, že ani nehnete prstem a čaj odbourá přebytečné kilogramy za vás. Tak to nikdy nechodí, vždy je třeba přidat přiměřený pohyb a zdravý jídelníček. Ovšem jak známo efekt se v takových případech násobí. Jakmile se budete zdravěji stravovat, přidáte trochu pohybu a navrch svoji snahu podpoříte ještě Pestrým čajem na hubnutí, uvidíte, že výsledky v podobě zmenšujícího se objemu v pase a nižší hmotnosti na sebe nenechají dlouho čekat.

Pestrý čaj na podporu hubnutí můžete objednávat ZDE 

Získejte zdravý jídelníček na míru ZDARMA

  • Sestavený od nutriční poradkyně
  • Komplexní jídelníček pro vaší osobu
  • Recepty na 7 dní ZDARMA

Chci jídelníček ZDARMA

Komentáře ke článku

Abyste mohli přidat komentáře, musíte se přihlásit. Pokud u nás ještě nemáte účet, zaregistrujte se

 

Kam dál?

Není hubnutí jako hubnutí: Proč jsou pravidla pro každého jiná?

Jednou z nejčastějších otázek, která nám do Pestrého Jídelníčku chodí, je ohledně doporučeného denního příjmu. Téměř každá druhá žena se při svém hubnutí bojí jíst v takovém množství, které jí je dle parametrů předepsáno, a po přečtení nepravdivých článků v bulvárních plátcích si myslí, že je nutné přijmout maximálně 5 000 kJ za den. Pokračovat ve čtení

Proč jsou Francouzky tak štíhlé? Nemohou provozovat bílý sex

Francie a jídlo k sobě neodmyslitelně patří. Tento pohodový národ je plný gurmánů, kteří jsou schopni vydržet u jídla i několik hodin. Mohlo by se proto zdát, že jejich figury vzhledem ke zvyku vychutnávat si každé sousto budou trpět na kráse. Opak je ale pravdou a například takové Francouzky se chlubí velmi pěknými postavami. Pokračovat ve čtení

Štíhlí a krásní po Novém roce: Jak nastartovat hubnutí?

Čas se nám přehoupl do Nového roku a spousta z nás je nemile překvapená při pohledu na váhu. U většiny totiž ukazuje o pár kilo víc, než před Vánocemi. My vám proto dnes poradíme, jak se opět dostat na svou původní váhu či dokonce jak zhubnout ještě více a mít tak svou vysněnou postavu. Pokračovat ve čtení

Chci jídelníček ZDARMA

2 092 299 doručených jídelníčků, za dvě minuty získáte váš!

Tip: Víte, že nejčastěji chtějí lidé zhubnout 10 kg?