Větší bezpečnost a zjednodušení plateb na internetu - opakovaná platba

Přijdete do obchodu, vyberete si zboží, zaplatíte. V moderní době stále více zákazníků platí kartou. Zřejmě i vy. Vložíte kartu do terminálu, namačkáte PIN, potvrdíte. Hotovo. Rychlé, jednoduché, bezpečné.

Podobně to funguje i na internetu. Stále více e-shopů přijímá on-line platby pomocí karet. Obchodník má od vás peníze rychle a bezpečně. Ze zakoupeného zboží se tak můžete radovat často už následující den. Někdy ještě v den nákupu.

U on-line služeb, jako je například Pestrý jídelníček, je to ještě rychlejší. Bonusové služby po úhradě kartou máte k dispozici okamžitě. Rychleji už to nejde.

Bezpečná regulace Českou národní bankou a Ministerstvem financí ČR

Platební transakce probíhá přes platební bránu, je bezpečná. V Pestrém jídelníčku spolupracujeme s platební bránou GoPay, která je držitelem licence k provozování “instituce elektronických peněz”. Její činnost podléhá regulaci ze strany České národní banky i Ministerstva financí ČR. Bezpečí vašich peněz (a karet) je pro nás na prvním místě.


Platby kartou jsou pohodlné. Pokud nemusíte zadávat údaje stále znovu

Každý ví, že platby kartou jsou pohodlné. Ale je otravné stále znovu zadávat dlouhé číslo karty, vaše jméno, adresu či další povinné údaje.

Zřejmě to znáte: Občas zadáte některou cifru z toho dlouhého čísla karty chybně, zkomolíte nějaký údaj. Někdy vám během platby vypadne internet. Platba kvůli tomu neproběhne, musíte celý proces opakovat znovu. Navíc je dobré se ujistit, zda vám banka peníze, i v případě nedokončené platby, z účtu nestrhla.

Je to otravné, zdržující, někdy na platbu prostě jen zapomenete. Jenže kvůli tomu můžete přijít o dodávku služeb, a to je nepříjemné. Zvláště u služeb, které platíte opakovaně každý měsíc - předplatné časopisů, zálohy na energie, připojení k internetu, kabelovou televizi, anebo i bonusové služby Pestrého jídelníčku.


Provozovatelé platebních bran vymysleli obdobu trvalého platebního příkazu

Provozovatelé platebních bran už před pár lety vymysleli perfektní vychytávku. Usnadnění, které zlepšuje život - automaticky opakovanou platbu.

Díky ní můžete kartou platit opakovaně, automaticky. Podobně jako když ve své bance zadáte často používaný trvalý příkaz k úhradě - dnes úplně běžná věc.


Výhody opakované platby u Pestrého jídelníčku

 • Pravidelná platba probíhá opakovaně automaticky, vždy po 30 dnech.
 • Vyhnete se ručnímu zadávání čísel z karty před každým koncem předplaceného období.
 • Eliminujete vložení chybných údajů, zabráníte tak případným problémům.
 • Vaše peníze a karta jsou v bezpečí. Platební brána pro komunikaci s bankou využívá 3D-Secure - zabezpečení, které používají i kartové asociace Visa či MasterCard. Provozovatelé služeb, ani my v Pestrém jídelníčku, údaje o vaší kartě k dispozici nemáme. Pouze platební brána, vy a vaše banka.
 • Zadávání čísel a údajů z karty na cizích počítačích, třeba v internetové kavárně na cestách, v práci, nebo na zapůjčeném tabletu, může být nebezpečné. Nikdy nevíte, kdo a jak s počítačem, ze kterého platbu zadáváte, dál pracuje. S opakovanou platbou se takovým rizikům vyvarujete.
 • Ušetříte si starosti a čas. Platba proběhne, i když u sebe nemáte zrovna kartu, například na cestách, na dovolené, v zahraničí. Máte tak bonusové služby Pestrého jídelníčku stále k dispozici.
 • Následující opakovanou platbu můžete kdykoliv zrušit. Zrušení je bezplatné.
 • Ušetříte. Využijte opakovanou platbu a každých 30 dní ušetříte 50 korun, což je za rok více než 600 Kč. Taková suma se hodí na chutnou večeři.

Jak využít opakovanou platbu kartou u Pestrého jídelníčku

Při první platbě vložíte platební údaje úplně stejně, jako u běžné platby kartou. Pouze necháte zaškrtnutou volbu „Opakovaná platba“. Systém vás přesměruje na 3D-Secure zabezpečenou platební bránu.

Zkontrolujete si částku k úhradě, zároveň uvidíte informaci o opakované platbě, například „Každý 30. den až do 10. 12. 2020“.


Vložíte platební údaje, potvrdíte úhradu. Hotovo.

Zaskočilo vás tak dlouhé trvání opakovaných plateb - až do roku 2020? To je standardní, rok se vyplňuje automaticky. Opakovanou platbu můžete kdykoliv jednoduše zrušit. Přečtete si, jak na to

Jak u Pestrého jídelníčku zrušit opakovanou platbu kartou

Možná už vám vaše tělesná hmotnost vyhovuje a dál nepotřebujete hubnout či přibírat. Anebo jedete na delší dovolenou, přičemž bonusové služby Pestrého jídelníčku teď využívat nebudete. Ať je váš důvod jakýkoliv, následující opakovanou platbu kartou jednoduše zrušíte.

 1. Jděte na www.pestryjidelnicek.cz
 2. Přihlaste se.
 3. Nahoře vpravo v nabídce klikněte na šipku
 4. V menu vyberte "Moje objednávky"
 5. Vpravo klikněte tlačítko "Chci zrušit pravidelnou platbu", následně na vás vyskočí potvrzovací okno, kde kliknete na tlačítko "OK".
 6. A to je celé. Po dokončení předplaceného období už z vaší karty žádná další opakovaná platba u Pestrého jídelníčku neproběhne. Příště už musíte údaje z karty zadat manuálně. Opakovaná platba se ukončí automaticky i tehdy, pokud skončí platnost vaší karty.
 7. Přejete si opakovanou platbu znovu aktivovat, užívat si výhod a ještě ušetřit? Při další platbě si jen vyberte možnost Pravidelná platba.

Zajímá vás cokoliv k opakované platbě?

Podívejte se, co klienty ohledně opakovaných plateb zajímá. Možná naleznete odpověď i na váš dotaz.

Časté otázky a odpovědi k opakovaným platbám

Jsou opakované platby bezpečné?
Ano, dokonce bezpečnější než manuální zadávání čísel a údajů z karty. Nikdy totiž nevíte, „kdo se dívá“. Při opakované platbě jsou údaje o vaší kartě bezpečně uložené přímo u platební brány a samozřejmě i u vaší banky. My k nim nemáme přístup. Vše je zabezpečené ochranou 3D-Secure, kterou využívají i karetní asociace Visa a MasterCard.

Jak se dozvím, že opakovaná platba v pořádku proběhla?
Každou opakovanou platbu vám potvrdíme e-mailem, do kterého přiložíme i fakturu.

Co se stane, když zruším opakovanou platbu?
Po dokončení předplaceného období vám automaticky aktivujeme základní bezplatnou verzi.

Přijde mi nějaké potvrzení o zrušení opakované platby?
Ano, dokonce bezpečnější než manuální zadávání čísel a údajů z karty. Nikdy totiž nevíte, „kdo se dívá“. Při opakované platbě jsou údaje o vaší kartě bezpečně uložené přímo u platební brány a samozřejmě i u vaší banky. My k nim nemáme přístup. Vše je zabezpečené ochranou 3D-Secure, kterou využívají i karetní asociace Visa a MasterCard.

Jaké jsou výhody opakovaných plateb?
Například vyšší bezpečnost plateb, rychlost, a také úspora peněz. Přečtěte si prosím všechny výhody v části Výhody opakované platby u Pestrého jídelníčku.

Nevidím odpověď na moji otázku týkající se opakovaných plateb, poradíte mi?
Napište nám prosím na mail@pestryjidelnicek.cz, anebo zavolejte na telefon +420 607 533 514. Váš dotaz zodpovíme.