Bulimie

Mentální bulimie je nemoc patřící mezi poruchy příjmu potravy. Její příznaky tvoří záchvatovité přejídání a následné vyvrhování přijaté potravy buď zvracením, nebo vyvoláváním průjmu, držením drastických diet, či hladověním, které se střídá s přejídáním apod.

Nemocný si uvědomuje, že zklamal sám sebe, když se opět přejedl, proto se chce zkonzumovaného jídla rychle zbavit. Cílem je snaha, aby nemocný neztloustl.

Příčinou této poruchy je psychika. Vždy jde o souhrn více faktorů, které na psychiku působí, jako například nízké sebevědomí, snaha vyhovět maximálním nárokům, které jsou na něj kladeny, ale současné trendy nutící každého, aby vypadal atraktivně, jedině tak dosáhne úspěchu. Proto také jedinou cestou, jak nemoc vyléčit, je vhodná psychoterapie.

Zřejmě nejohroženější skupinou jsou dívky ve věku cca 13-18 let, tedy v pubertě, ale stále častěji se nemoc objevuje i u starších nebo mladších věkových kategorií a také u mužů.

V kritickém stadiu působí bulimie nejenom zvracení, ale i stárnutí kůže, vypadávání zubů, nehtů, nebo vlasů. Neléčená bulimie může skončit i smrtí.

Získejte zdravý jídelníček na míru ZDARMA

  • Sestavený od nutriční poradkyně
  • Komplexní jídelníček pro vaší osobu
  • Recepty na 7 dní ZDARMA

Chci jídelníček ZDARMA

Chci jídelníček ZDARMA

2 092 299 doručených jídelníčků, za dvě minuty získáte váš!

Tip: Víte, že nejčastěji chtějí lidé zhubnout 10 kg?