Dia

Hlavním způsobem léčby diabetu druhého typu je dieta, při níž je nutné zcela vyloučit řepný cukr ze stravy diabetika. Potraviny označené jako "DIA" jsou určeny právě pro osoby vyhýbající se ze zdravotních či jiných důvodů sacharóze.


Diabetici kvůli svému onemocnění musí pečlivě sledovat všechny nutriční hodnoty, nejen použitá sladidla. Žádná skutečně diabetická potravina neexistuje.

Nevýhodou dia potraviny je, že většinou obsahuje větší podíl tuku než běžné výrobky a navíc ani sladidla v ní obsažená nejsou zdraví zrovna moc prospěšná. Při správně sestaveném jídelníčku může na druhou stranu diabetik jíst téměř vše. Existuje velké množství receptů, respektujících zdravotní nároky.

Jídelníček pro diabetiky může podpořit léčbu diabetu. Měl by být rozvržen do šesti jídel denně, aby se předešlo výkyvům glykémie.

Dlouhodobě zvýšená glykémie je rizikovým faktorem pro vznik aterosklerózy. Proto by se ze stravy měly vyřadit, nebo alespoň omezit, živočišné tuky a sůl. Naopak je vhodné zařadit vlákninu, ryby a rostlinné oleje.

10.11.2015

Získejte zdravý jídelníček na míru ZDARMA

  • Sestavený od nutriční poradkyně
  • Komplexní jídelníček pro vaší osobu
  • Recepty na 7 dní ZDARMA

Chci jídelníček ZDARMA

Komentáře ke článku

Abyste mohli přidat komentáře, musíte se přihlásit. Pokud u nás ještě nemáte účet, zaregistrujte se

 
Chci jídelníček ZDARMA

3 200 194 doručených jídelníčků, za dvě minuty získáte váš!

Tip: Víte, že nejčastěji chtějí lidé zhubnout 10 kg?