Glutamin

Glutamin je aminokyselina, která je základní látkou pro vznik svalových vláken v našem těle. Její vliv je veliký a najde tak uplatnění i při vrcholovém sportování, posilování nebo při rýsování postavy


​Glutamin nebo také glutamine nachází uplatnění hlavně při pravidelném posilování a cvičení. Je to totiž významný zdroj energie a tato látka je hlavním zdrojem pro regeneraci a růst svalů při nadměrné svalové aktivitě.

Účinky jsou velmi rychlé a pomáhají při rýsování a budování postavy. Užívání glutaminu není nijak škodlivé a tak se prodává i ve formě doplňků stravy.

Dostupnost

Glutamin lze čerpat z potravin, které obsahují vysoké procento bílkovin, což je hlavně maso. Jenomže jeho proces, kdy by se mohl podílet na regeneraci a obnově svalů by byl velmi dlouhý, se takto nevyužívá. A tak se prodává samostatně jako doplněk stravy. Mohou to být tablety, práškové nápoje nebo ve formě dalších specifických výrobků.

Jeho účinky se projevují velmi rychle. Doplněk stravy se bere ihned po cvičení nebo posilování a dochází tak téměř k okamžitému účinku. Tím je hlavně regenerace svalů a dále jde i o růst svalových vláken.

Glutamin nebo také 1 glutamin je hlavní složkou a základem pro růst svalů. Je to přírodní látka, které při pravidelném užívání zlepšuje regeneraci a růst až o několik desítek procent.

Nejdůležitější funkce

  • regenerace svalových vláken,

  • růst svalových vláken,

  • dodání energie při nadměrné zátěži nebo cvičení

26.11.2015

Získejte zdravý jídelníček na míru ZDARMA

  • Sestavený od nutriční poradkyně
  • Komplexní jídelníček pro vaší osobu
  • Recepty na 7 dní ZDARMA

Chci jídelníček ZDARMA

Komentáře ke článku

Abyste mohli přidat komentáře, musíte se přihlásit. Pokud u nás ještě nemáte účet, zaregistrujte se

 
Chci jídelníček ZDARMA

3 223 615 doručených jídelníčků, za dvě minuty získáte váš!

Tip: Víte, že nejčastěji chtějí lidé zhubnout 10 kg?