Bylinky na hubnutí

Proč hubnout s bylinkami?

Hubnutí s bylinkami je přirozeným procesem. Používáte při něm pouze přírodní látky, které nijak nezatěžují vaše tělo zbytečnou a obtížně odbouratelnou chemií jako v případě různých hubnoucích tabletek. 

Výborné jsou bylinky na odvodnění těla, na kterých je působení čajových směsí na hubnutí často založeno. Tento druh bylin pomáhá s tekutinami z těla odvádět také odpadní látky, močopudnými účinky podporuje metabolismus a čistí celý organismus.

Velmi důležité jsou také bylinky na trávení. Povzbuzují tvorbu žaludečních šťáv, díky kterým lépe a rychleji strávíte potravu. Mají pozitivní vliv na průchodnost střev, zabraňují nadýmání nebo zácpám, některé i kladně ovlivňují štěpení tuků.

Jak používat bylinky při hubnutí?

Nejvhodnějším způsobem, jak využít účinků bylin na snižování hmotnosti, je pití čajů či jejich směsí připravených z různých bylin. Ještě před zahájením hubnoucí kůry se ale musíte podrobně seznámit se všemi účinky byliny, kterou chcete k podpoře snižování hmotnosti využít.

Berte v potaz i negativní účinky a rozhodně je nepodceňujte. Bylinky totiž mohou působit v malých dávkách například jako urychlovač metabolismu, ale ve větších už třeba mohou být příčinou zdravotních komplikací jako třeba zrychlení tepové frekvence. Proto je třeba se řídit doporučeným dávkováním.

Pokud chcete mít opravdu ekologický zdroj podpůrných látek pro hubnutí, můžete se věnovat pěstování bylinek. Stačí několik truhlíků za oknem naplnit hlínou, dobře zalít a dopřát rostlinám trochu sluníčka a nemusíte se spoléhat na lékárny nebo čajové obchody.

Co která bylinka při hubnutí přináší?

  • Kopřiva: Čaj má močopudné účinky a povzbuzuje látkovou výměnu.

  • Kontryhel: Čaj odvede z organismu přebytečnou vodu, zbavuje také otoků.

  • Ostropestřec mariánský: Čistí játra a tím zlepšuje látkovou výměnu. Můžete si vařit čaj ze semen nebo používat olej.

  • Čajovník: Je vědecky prokázáno, že zelený čaj má pozitivní vliv na metabolismus tuků a pomáhá je odbourávat.

  • Cesmína paraguayská: Čaj maté vyrobený z této rostliny urychluje metabolismus, podporuje trávení, zahání hlad.

  • Guarana: Čaj z Paulinie nápojné zmenšuje pocit hladu, podporuje štěpení tuků.

  • Garcínie: Extrakt snižuje hladinu cholesterolu, omezuje chuť k jídlu, blokuje ukládání tuků.

  • Psyllium: Semena jitrocele indického v žaludku a střevech nabobtnají a zasytí. Obsahují vlákninu, která pročistí trávicí trakt.

Bylinky urychlují shazování kilogramů

Využití bylinek při hubnutí není samospasitelné. Nelze předpokládat, že zhubnete jenom díky třem šálkům bylinkového čaje denně. Je potřeba hubnoucí bylinkovou kůru doplnit racionálním, zdravým a vyváženým jídelníčkem a také dostatkem pohybu. V takovém případě působení bylinek na váš organismus urychlí hubnutí.

© COPYRIGHT 2024 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.