Jak vybrat plavky podle typu postavy?

Málokterá z žen má ideální postavu a může si k vodě obléci cokoli a bude vždy vypadat dokonale. Jedna žena má třeba menší prsa, druhá zase větší zadeček.

Skrýváte i vy nějaký nedostatek, na který byste nerady upozorňovaly? Nebuďte smutné, pokud si vyberete vhodný střih plavek, budete na pláži poutat obdivné pohledy mužů a nikoho z nich ani nenapadne, že k ideálním mírám máte daleko…

Když ani dieta nepomůže

Každé ženě příroda nadělila nějaké tělo a ani včas zahájená dieta do plavek někdy nedokáže spravit všechny nedostatky. Hubnutí sice může pomoci, ale něco prostě nespravíte, ani kdybyste se sebevíce snažila, je to zkrátka biologická danost, genetika, dědictví po předcích. Máte-li široké boky, nezbývá vám než se s tím smířit a vybírat si takové dámské plavky, které zbytečně nebudou poutat pozornost právě v oblasti boků. Jak tedy vybírat plavky podle postavy?

Jak zakrýt široké boky

První kategorií jsou užší ramena a široké boky, zpravidla také menší prsa. Zvolte si plavky dvoudílné. Ideální je vybrat zajímavě řešenou podprsenku, třeba vázanou na mašli za krkem. Hodí se květinové vzory. Prostě kousek, který bude vypadat tak dobře, že nikoho ani nenapadne myšlenka, že máte malá ňadra.

Od boků odpoutejte pozornost jednobarevným spodním dílem. Zapomeňte na kraťásky, nohavičky, prostě kalhotky, které mají na bocích široký pás látky a zdůrazňují jejich mohutnost. Naopak skinové kalhotky či bokovky většinou padnou dobře.

Kdybyste přece jenom chtěly sáhnout po jednodílných dámských plavkách, vybírejte takové, které jsou od podpaží až dolů k bokům vykrojené a dole přes boky mají na záda jenom tenký proužek látky.

U širokých ramen odveďte pozornost dolů

Dělají-li vám starosti široká ramena, zdůrazněte naopak spodní díl plavek. Vyberte si barevné hravé kalhotky se vzorem, mohou to být bikiny, bokovky, kalhotky s nohavičkou, kraťásky ukončené volánem, klidně i něco bláznivějšího.

Podprsenka by měla být klasická, se standardní šíří ramínek. Příliš široká ramínka by zdůrazňovala váš nedostatek a špagetová by zase na mohutných ramenou a šíji působila příliš titěrně a opět by nechtěně prozrazovala určitou disproporci. Proč, když to není potřeba?

Jablku padnou jednodílné kousky

Větší bříško a minimální pas, to jsou postavy typu jablko. Tady je třeba odvést pohled od širších partií. Sázkou na jistotu jsou v tomto případě hodně vykrojené jednodílné plavky. Umí totiž opticky zúžit a protáhnout postavu.

Dvoudílné tankiny zakryjí bříško, ovšem při opalování se dají odkrýt a stávají se dvoudílnými plavkami. Skvělé jsou třeba tankiny vybavené stahovacím efektem. 

Ženy s větším bříškem mohou také využít letní tuniky či parea, šátky. Skvěle doplní plážový outfit v plavkách a zakryjí, co by mělo zůstat neviditelné.

Chlapecké postavy potřebují zdůraznit ženskost

U chlapecké vysportované postavy, kde se přechod mezi boky a pasem téměř úplně ztrácí, je zase třeba podpořit ženskost křivek, které zde trochu chybí. Hodí se k tomu především bokové kalhotky se zavazováním na mašli na straně, nebo třeba látkovou květinou tamtéž.

Stejně dobře padnou i hodně vykrojené bikiny. Šik mohou vypadat klidně i jednodílné plavky s dobře propracovaným a zdůrazněným pasem (třeba pomocí kombinace jednobarevné látky a květinového vzoru – neexistující pas alespoň vytvoříte imaginárně na plavkách).

Prsa mívají tyto ženy spíše menší, a proto je dobré zdůraznit je vyztuženými košíčky, ty vytvoří pěkný dekolt i u opravdu malých a vysportovaných ňader.

Přesýpací hodiny si mohou dovolit cokoli

Nejlepší to mají postavy typu přesýpací hodiny, které si mohou dovolit téměř cokoli, i když mají pár kilogramů navíc. Volba může padnout na jedno i dvoudílné střihy, není třeba se bát ani zajímavých vzorů i barev. Máte-li tento typ postavy a vezmete-li si horní díl plavek typu bardot, budete vypadat prostě neodolatelně sexy.

Jak zakrýt objemnější bříško?

Ovšem pozornost výběru plavek by měli věnovat i pánové. Jaké pánské plavky zvolit? Pro silnější postavy jsou nejlepší střihy s vyšším pasem a raději volnější modely. Také guma v pase by neměly být moc vysoká, zbytečně by přitáhla nežádoucí pozornost k objemnějšímu bříšku.

V případě širokých boků se zapovídají klasické slipy, lepší jsou volné šortky. Vyšší postavy si mohou dovolit plavky s nohavičkami, zejména pokud mají vypracované svaly na stehnech. S menší postavou ale na nohavičky zapomeňte, opticky ještě více zkracují tělo. Pánové s vypracovanými svaly ať si ale dají pozor i na slipy, mohly by se jim nepříjemně zařezávat.

Tip: podívejte se na aktuální trendy plavek:

Na astratex.cz

Na zoot.cz

    Chcete dostávat zajimavé jídelníčky do mailu?


    © COPYRIGHT 2020 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.