Bylinky na hubnutí

Spousta z vás investuje v lékárnách do různých drahých preparátů na hubnutí, jejichž účinek je mnohdy sporný. Přitom máte po ruce snadno dostupnou pomoc, která je v porovnání s lékárenskými přípravky velmi levná. Bylinky na hubnutí vám usnadní shazování kilogramů.

Proč hubnout s bylinkami?

Hubnutí s bylinkami je přirozeným procesem. Používáte při něm pouze přírodní látky, které nijak nezatěžují vaše tělo zbytečnou a obtížně odbouratelnou chemií jako v případě různých hubnoucích tabletek. 

Výborné jsou bylinky na odvodnění těla, na kterých je působení čajových směsí na hubnutí často založeno. Tento druh bylin pomáhá s tekutinami z těla odvádět také odpadní látky, močopudnými účinky podporuje metabolismus a čistí celý organismus.

Velmi důležité jsou také bylinky na trávení. Povzbuzují tvorbu žaludečních šťáv, díky kterým lépe a rychleji strávíte potravu. Mají pozitivní vliv na průchodnost střev, zabraňují nadýmání nebo zácpám, některé i kladně ovlivňují štěpení tuků.

Jak používat bylinky při hubnutí?

Nejvhodnějším způsobem, jak využít účinků bylin na snižování hmotnosti, je pití čajů či jejich směsí připravených z různých bylin. Ještě před zahájením hubnoucí kůry se ale musíte podrobně seznámit se všemi účinky byliny, kterou chcete k podpoře snižování hmotnosti využít.

Berte v potaz i negativní účinky a rozhodně je nepodceňujte. Bylinky totiž mohou působit v malých dávkách například jako urychlovač metabolismu, ale ve větších už třeba mohou být příčinou zdravotních komplikací jako třeba zrychlení tepové frekvence. Proto je třeba se řídit doporučeným dávkováním.

Pokud chcete mít opravdu ekologický zdroj podpůrných látek pro hubnutí, můžete se věnovat pěstování bylinek. Stačí několik truhlíků za oknem naplnit hlínou, dobře zalít a dopřát rostlinám trochu sluníčka a nemusíte se spoléhat na lékárny nebo čajové obchody.

Co která bylinka při hubnutí přináší?

 • Kopřiva: Čaj má močopudné účinky a povzbuzuje látkovou výměnu.

 • Kontryhel: Čaj odvede z organismu přebytečnou vodu, zbavuje také otoků.

 • Ostropestřec mariánský: Čistí játra a tím zlepšuje látkovou výměnu. Můžete si vařit čaj ze semen nebo používat olej.

 • Čajovník: Je vědecky prokázáno, že zelený čaj má pozitivní vliv na metabolismus tuků a pomáhá je odbourávat.

 • Cesmína paraguayská: Čaj maté vyrobený z této rostliny urychluje metabolismus, podporuje trávení, zahání hlad.

 • Guarana: Čaj z Paulinie nápojné zmenšuje pocit hladu, podporuje štěpení tuků.

 • Garcínie: Extrakt snižuje hladinu cholesterolu, omezuje chuť k jídlu, blokuje ukládání tuků.

 • Psyllium: Semena jitrocele indického v žaludku a střevech nabobtnají a zasytí. Obsahují vlákninu, která pročistí trávicí trakt.

Bylinky urychlují shazování kilogramů

Využití bylinek při hubnutí není samospasitelné. Nelze předpokládat, že zhubnete jenom díky třem šálkům bylinkového čaje denně. Je potřeba hubnoucí bylinkovou kůru doplnit racionálním, zdravým a vyváženým jídelníčkem a také dostatkem pohybu. V takovém případě působení bylinek na váš organismus urychlí hubnutí.

14.09.2015

Získejte zdravý jídelníček na míru ZDARMA

 • Sestavený od nutriční poradkyně
 • Komplexní jídelníček pro vaší osobu
 • Recepty na 7 dní ZDARMA

Chci jídelníček ZDARMA

Komentáře ke článku

Abyste mohli přidat komentáře, musíte se přihlásit. Pokud u nás ještě nemáte účet, zaregistrujte se

 

Kam dál?

Pomáhá zelený čaj při hubnutí?

25.08.2019

Čaj, který při svém zpracování prošel minimální oxidací, tedy neprodělal proces fermentace, označujeme jako zelený čaj. To je také jediný rozdíl mezi zeleným a černým čajem, jedná se totiž o úplně stejné lístky ze stejného keře. Pokud se tyto lístky rychle spaří vodní parou, a poté se okamžitě usuší, vnikne zelený čaj. Pokračovat ve čtení

Jak může uspořádání jídla v lednici ovlivnit vaše hubnutí?

04.10.2016

Provozujete také tzv. bílý sex, jak se někdy posměšně říká nočnímu vyjídání ledničky? Pokud ano, zaměřte se na to, jaké potraviny v ledničce máte a jakým způsobem tam jsou uspořádány. Možná vás to překvapí, ale když věnujete větší pozornost obsahu lednice a složení potravin, noční výpravy ustanou a bude se vám hubnout mnohem lépe. Pokračovat ve čtení

Jaké přílohy můžete jíst při hubnutí?

08.09.2016

Zda-li řešíte hubnutí nebo se více zajímáte o životní styl, neměli byste ve svém jídelníčku rozhodně podceňovat přílohy. Někdy se to ani nezdá, ale tato součást pokrmu, může z daného jinak zdravého jídla udělat hotovou kalorickou bombu. Pokračovat ve čtení

 
Chci jídelníček ZDARMA

3 224 480 doručených jídelníčků, za dvě minuty získáte váš!

Tip: Víte, že nejčastěji chtějí lidé zhubnout 10 kg?