3 potraviny, které jíst pro snadnější hubnutí

Pohyb a změna jídelníčku dokážou divy. Navíc si můžete vzít na pomoc potraviny – „tukožrouty“, které vám s hubnutím pomohou.

Vejce

Vejce mají z dřívějška mírně pošramocenou pověst, kvůli velkému množství cholesterolu. Ale podle nejnovějších poznatků to vůbec není tak hrozné. Jisté je, že vejce obsahují hodně vitamínu D, který brání ukládaní tuků a jsou doslova proteinovou bombou, podstatně levnější, než maso. Výbornou volbou jsou vajíčka k snídani, protože zasytí na dlouhou dobu. Jste-li jejich skutečnými milovník, pak můžete hubnutí založit přímo na nich. Už desítky let známá vajíčková dieta, pomohla ke štíhlosti mnohým. Řadě z nich ovšem taky ke slušnému žlučníkovému záchvatu. Dieta sice funguje, ale je opravdu poměrně drastická.

Luštěniny

Mají vysoký obsah bílkovin, vlákniny a železa. Odvodňují, což je při hubnutí žádoucí, a zároveň vás zasytí na dlouhou dobu. Obsahují vitamíny skupiny B, příznivě působí na cévy a udržují v rovnováze cholesterol. Kalorické jsou sice hodně, ale mají nízký glykemický index. Proto si při dietě klidně dopřejte pár porcí luštěnin. Jenom při přípravě šetřete tukem a vyhněte se třeba fazolím v tomatu. Obsahují hodně cukru.

Možná, že se i vy luštěninám raději vyhýbáte, ze strachu, abyste se po zbytek dne „nevznášeli“. Nadýmání je hodně nepříjemné a společensky neúnosné. Kdo by to neznal! Aby vás toto třeba po dobré fazolové polévce nepotkalo, nevařte fazole v téže vodě, ve které byly předem namočené a máčejte luštěniny klidně dva dny dopředu, jen vodu pravidelně ráno a večer vyměňujte. Fazole vařte ve vyšším hrnci bez pokličky.

Avokádo

Přesto, že je velice tučné, k hubnutí se výborně hodí. Obsahuje jen tělu prospěšné tuky a celou řadu dalších užitečných látek pro organismus. Udržuje v rovnováze hladinu krevního cukru a zabraňuje tak pocitu hladu.

Tak jako jiné ovoce, má i avokádo různé odrůdy. Proto může mít zelenou, hnědou i fialovou barvu. Silná slupka je dobrou ochranou před škodlivinami. Avokádo se tak řadí k nejčistším druhům ovoce.

Jestliže myslíte své hubnutí opravdu vážně, je dobré, mít sestavený jídelníček na míru přesně podle vašich potřeb. Uvidíte, že v něm naleznete tyto i další „tukožroutské“ potraviny. Pak už vám postačí jen pevná vůle a nebudete muset řešit, jestli smíte jíst to, či ono.

© COPYRIGHT 2024 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.