Dieta podle Mačingové

Během diety je potřeba nakupovat předepsané potraviny a přesně dodržovat stanovený detoxikační jídelníček podle Mačingové.

ˇ

Detoxikační dieta podle Antonie Mačingové

Dieta podle Antonie Mačingové se zrodila kvůli zdravotním potížím autorky, která hledala, jak upravit svůj zdravotní stav přírodním způsobem. Změnila jídelníček a tím urychlila hubnutí.

Vytvořila jídelníček na 28 dní obsahující velké množství zeleniny a ovoce, vše v bio kvalitě. Je třeba přesně respektovat jak složení jídla, tak jeho pořadí, protože je přesně stanoven podíl vitamínů i trávicích enzymů. Díky tomu Mačingová dieta přináší očistu těla, při které vám nebudou chybět žádné stopové prvky.

Vyvarujete se konzumace uzenin, sladkých zákusků, zmrzliny, polotovarů a dalších potravin s vysokým obsahem chemických přídavných látek.

Množství jídla není omezené, nemusíte si hlídat gramáž jako u jiných diet. Porce si neodměřujte, jezte do sytosti. Mezi jednotlivými jídly doporučuje Mačingová jíst buď rozinky, nebo mandle (dopoledne), případně bílý jogurt (odpoledne). Tím vhodně zaženete hlad a nekolísá vám hladina krevního cukru.

Důležitý je také pitný režim. Je třeba pít 3-4 litry denně.

Po skončení 28 denní detoxikační kůry podle Mačingové je pro další hubnutí vhodné buď přejít na dietu podle krevních skupin, nebo střídat bílkovinné a sacharidové dny.

Jídelníček (na jeden den)

Snídaně: Mrkvo-jablkový salát s ořechy, hrozinky a med,

Dopolední svačina: vlašské ořechy, hrozinky,

Oběd: Brokolice s česnekem, strouhaný sýr,

Odpolední svačina: Bílý jogurt, mandle, med,

Večeře: Bryndza s vařeným bílkem

Mačingová – recepty:

Mrkvo-jablkový salát

Co potřebujeme:

 • 2 Jablka,
 • 2 Mrkev,
 • Vlašské ořechy

Jablka a mrkev omyjeme. Jablka oloupeme a nastrouháme. Mrkev oškrábeme a také nastrouháme. Ořechy nasekáme nadrobno. Důležité je, aby poměr všech tří výchozích surovin byl 1:1:1. Vše zlehka promícháme v misce a podáváme.

Brokolice s česnekem

Co potřebujeme:

 • Růžici brokolice,
 • 1-2 stroužky česneku,
 • 1-2 lžíce olivového oleje

Připravíme si velkou růžici čerstvé brokolice. Do většího hrnce vlijeme vodu. Vložíme do ní na růžičky rozdělenou brokolici. Přivedeme brokolici k varu a krátce povaříme, dokud zelenina nekřupe. Dlouhým varem se zbytečně ztrácejí vitamíny. Vyjmeme brokolici z vody a necháme sítku odkapat.

Mezitím si připravíme pánev, na kterou vlijeme lžíci olivového oleje. Oloupeme stroužek nebo dva česneku a ostrým nožem nasekáme na drobno. Vsypeme na rozehřátý olivový olej v pánvi a orestujeme. Vložíme povařené růžičky brokolice a opět restujeme.

Podáváme teplé, posypané strouhaným sýrem.

Recenze a zkušenosti s dietou Antonie Mačingové

Detoxikační dieta Antonie Mačingová funguje. Svědčí o tom prohlášení řady lidí, kteří ji podstoupili. Svoje zkušenosti shrnuje autorka výživového programu ve své knize s názvem „Zhubněte jednou provždy“.

Mačingová dieta se hodí se pro každého, kdo má problém udělat si čas na pravidelný pohyb, případně pro něj není pohyb vhodný (například trpí omezením hybnosti kloubů apod.) a tudíž jeho hmotnost závisí především na způsobu stravování.

Je samozřejmé, že dodržování této diety by měli se svým ošetřujícím lékařem konzultovat lidé s chronickými chorobami vnitřních orgánů (ledviny, žaludek atd.) a dietu dodržovat jenom s jeho souhlasem.

Nedá se přesně vyjádřit, kolik lze pomocí této diety zhubnout. Každý z nás má jiný metabolismus, proto průběh hubnutí bude u každého trochu jiný. Často může například dojít k úbytku centimetrů v pase, ale váha zůstane stejná.

  Získejte ZDARMA jídelníček na míru vašim potřebám a exkluzivní SLEVY od našich partnerů!


  Mohlo by vás zajímat

  © COPYRIGHT 2021 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.