Jakým potravinám se vyhnout na prvním rande

Mnoho lidí, kteří si vyjdou na první rande, zvolí k setkání restauraci. Není se čemu divit. Jídlo lidi spojuje, cítí se po něm lépe a navíc v mnoho restauracích vaří skvěle. Atmosféra je příjemná, hraje zde hudba a když je nálada a chuť, můžete večeři spojit s dobrou sklenkou kvalitního vína, která jistě odbourá počáteční ostych mezi vámi. Kterým jídlům se ale raději vyhnout, aby se z vašeho pohádkového večera nestal pěkný trapas?

Tip pro vás: Pokud patříte ke stydlivějším lidem, ale rádi byste se seznámili, zkuste nejlepší seznamky. Seznamování se stane hračkou i pro ty nejstydlivější.

Boloňské špagety

Špagety, ať už s boloňskou či jinou omáčkou, jsou pochoutkou mnohých z nás. Na prvním rande se jim ovšem raději vyhněte. Těstoviny, jako jsou špagety, se jí o něco složitěji, než například penne a riskujete tím, že byste se mohli během jídla umazat.

To samé platí i pro zmrzlinu v horkých letních dnech. Sáhněte raději po ledovém drinku, který vás příjemně osvěží a neriskujete tím trapas v podobě umazaných úst, dekoltu či oblečení.

Čočka, fazole

Jak jistě víte, čočka a fazole patří k luštěninám a ty obecně známo mohou člověka nadýmat. K tomu dochází především, když jsou luštěniny nedostatečně tepelně zpracované nebo když jich zkonzumujete větší množství. Na prvním rande je proto vynechte a ušetřete se bolestí břicha a partnera nepříjemných zápachů.

Česnek

Česnek je výborným dochucovadlem jídel, pomáhá léčit záněty v těle a působí protizánětlivě. Jedná se o takzvané přírodní antibiotikum. I když má česnek skvělou chuť a mnoho zdravotních benefitů, na prvním rande byste se mu měli raději vyhnout, neboť vám jeho konzumace může způsobit nepříjemný zápach z úst, kterým byste svého potenciálního partnera určitě dvakrát nenadchli. 

Špenát, mák

Kdo to kdy nezažil. Moment, kdy se usmíváte od ucha k uchu poté, co jste si dali k obědu špenát či makovou buchtu jako zákusek a až když jste přišli domů a podívali se do zrcadla, zjistili jste, že jste se celé odpoledne procházeli s kouskem špenátu nebo máku mezi zuby a nikdo vás na to neupozornil. Jídla, která s oblibou zůstávají mezi zuby, také vynechte. Nechcete přece, aby vaše ústa brala veškerou pozornost možného potenciálního partnera.

Vyhnout byste se měli také potravinám, na které můžete mít alergii, aby vaše první schůzka neskončila v nemocnici. Pálivá jídla nechte také pro jistotu až na další schůzky.

    Získejte ZDARMA jídelníček na míru vašim potřebám a exkluzivní SLEVY od našich partnerů!


    © COPYRIGHT 2022 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.