Detoxikace

Detoxikace těla je ochranný mechanismus lidského organismu, který v něm neustále probíhá a slouží k odstranění nahromaděných toxických látek, ohrožujících zdraví a život. Jde o přirozený proces, o nějž se starají především játra a ledviny.


​Úkolem jater v tomto procesu je čištění protékající krve od toxinů a produkce žluči potřebné k trávení tuku. Ledviny také očišťují krev od škodlivin a tyto látky jsou vylučovány formou moči.

Je dobré čas od času přirozenou detoxikaci podpořit a pomoci tak tělu dokonale se očistit. Náš organismus totiž neustále zatěžujeme velkým množstvím syntetických látek, pro náš trávicí systém v podstatě neznámých. Zácpa, trávicí obtíže, problémy s pletí, to jsou projevy zaneseného organismu.

K pročištění slouží detoxikační dieta, pomocí které podpoříme přirozený detoxikační proces. Vhodným obdobím pro detoxikační dietu je období po vánocích, jaro nebo doba, kdy se rozhodnete pro redukci váhy.

Jsou dva způsoby, jak se provádí očista organismu. Jedním je půst, čili úplné hladovění, a druhým způsobem je čisticí kůra.

TIP: S detoxikací organismu vám výrazně pomůže kniha Jak správně detoxikovat. Zbavit se všech toxických látek můžete už za 28 dnů.

10.11.2015

Získejte zdravý jídelníček na míru ZDARMA

  • Sestavený od nutriční poradkyně
  • Komplexní jídelníček pro vaší osobu
  • Recepty na 7 dní ZDARMA

Chci jídelníček ZDARMA

Komentáře ke článku

Abyste mohli přidat komentáře, musíte se přihlásit. Pokud u nás ještě nemáte účet, zaregistrujte se

 
Chci jídelníček ZDARMA

3 224 346 doručených jídelníčků, za dvě minuty získáte váš!

Tip: Víte, že nejčastěji chtějí lidé zhubnout 10 kg?