Potřebujete motivaci do hubnutí? Inspirujte se od zahraničních osobností

Krásné ženy i elegantní muži na nás sice házejí úsměvy a na filmovém plátně ukazují své vypracované postavy, ovšem za tím vším se mnohdy skrývá obrovské úsilí. Pro někoho z vás tedy může být způsob hubnutí hollywoodských celebrit inspirativní.

Jennifer Hudsonová: Změnou životního stylu shodila 25 kg

Vůbec nejvíc inspirace byste si měli brát z těch herců, hereček a zpěvaček a zpěváků, kteří mají zdravý životní styl jako svůj postoj a program. V tomhle případě nejde o žádnou dietu, ale jednoduchou výměnu nezdravého stravování za zdravé. Kdo by se mohl stát vaším vzorem? Třeba herec John Goodman, který takhle zhubl úctyhodných 45 kg nebo herečka Jennifer Hudsonová, jež shodila pěkných 25 kg. Zkrátka dokázali vyloučit ze života přebytečné sacharidy a živočišné tuky. Když to dokázali oni, proč byste to neměli dokázat také vy?

Náš názor: Zdravé a pravidelné stravování můžeme jednoznačně doporučit. Je to cesta jak hubnout sice pomaleji, ale efektivně, zdravě a hlavně trvale a bez jojo efektů.

Jennifer Anistonová: Štíhlounká z ryb a olivového oleje

Americká herečka Jennifer Anistonová, známá hlavně ze seriálu Přátelé, patří mezi propagátorky řecké diety. Ano, hádáte správně, tahle dieta sází samozřejmě na středomořské stravování. Je založená na velkém množství ryb a mořských živočichů, zeleniny a olivového oleje. Sice se nám nepovedlo zjistit, kolik kilogramů přesně Jennifer tímto způsobem shodila, ale pravda je, že stále chlubí štíhlou a krásnou postavou.

Náš názor: Velké množství omega 3 a omega 6 mastných nenasycených kyselin, to je plusem téhle diety, navíc nechybí ani minerály jako jód či fosfor a vitamíny ze zeleniny. Jennifer lze rozhodně jenom pochválit. Ale pozor – myslete na to, že strava má být pestrá. Dnes se také často zdůrazňuje, že lidé by měli jíst hlavně místní potraviny, na které jsou zvyklí – i proto tahle sice dobrá a účinná dieta nemusí u nás vyhovovat každému.

Vyloučení sacharidů podle Catherine Zeta-Jonesové

Hodně celebrit včetně třeba amerických hereček Renée Zellwegerové nebo Catherine Zeta-Jonesové si oblíbilo Atkinsonovu dietu, která vylučuje z jídelníčku sacharidy, které najdete v rýži, bramborách, těstovinách a pečivu z bílé mouky. Zakazuje i některé ovoce, především banány, melouny, rozinky, ananas. Ze zeleniny se nesmí řepa a mrkev.

Náš názor: Z téhle diety odborníci na výživu rozhodně nijak nejásají. Sice můžete nějaké ty kilogramy shodit, jenže všechno má svůj háček. Tělo a mozek potřebují ke správnému fungování sacharidy, které proměňují ve spalovanou energii. Když sacharidy nedostanou, hledají, kde by našly zdroje u sebe – tedy berou glykogen z jater a poté ze svalů. Výsledkem je proto často chudnutí svalů. Navíc, když se vrátíte zpátky k původnímu způsobu stravování, pravděpodobně opět přiberete.

Kirstie Alley nedá dopustit na krabičky

Velkou popularitu mezi hollywoodskými star získala krabičková dieta. Využily ji například americká herečka Kirstie Alleyová, americká poprocková zpěvačka Kelly Clarksonová nebo Kelly Osbourneová, dcera zpěváka Ozzyho Osbourna. Všechny tyto hvězdy hlásí velké váhové úbytky – určitě si je pamatujete jako pěkně oplácané a nyní se pyšní mírami hodnými modelek.

Nemusíte se o nic starat. Nepotřebujete počítat kalorie, přemýšlet o nutričním složení jídla, hlídat si množství sacharidů nebo velikost porcí. Všechno máte každý den úplně bez práce, kurýr vám totiž až domů doručí každý den pět jídel, která mají správné složení, pokud jde o poměr sacharidů, bílkovin a tuků, najdete v nich dostatek minerálů i vitamínů. Na vás je jediné: ohřát si je a naservírovat na talíř.

Náš názor: Proč ne, když je krabičková dieta sestavena erudovanými nutričními odborníky, kteří zajistí její správné složení, a vašemu tělu nebude nic chybět. Má to ale jedno velké úskalí. Když vám někdo naservíruje jídlo až pod nos, nenaučíte se sami zdravě vařit a sestavovat si pestrý jídelníček. Proto se můžete po skončení úspěšné diety setkat s jojo efektem. Jednoduše si nebudete vědět rady s tím, jak se sami a bez cizí pomoci stravovat zdravě.

Beyoncé vsadila na limonádu

Koktejl z vody, javorového sirupu, kajenského pepře a citronu aneb Limonádová dieta po hollywoodsku. Budete-li tohle pít, detoxikujete své tělo a zhubnete. Přesně téhle rady před nějakou dobou uposlechla například americká herečka Demi Mooreová nebo britská topmodelka Naomi Campbellová, která se podle vlastních slov vydržela takhle týrat celkem 18 dní.

Zkusila to i americká zpěvačka Beyoncé a krutě se jí to nevyplatilo. Jakmile s touhle dietou jednou provždy praštila, jedla prakticky všechno, na co narazila včetně takové kalorické bomby, jako jsou smažené hranolky. Jojo efekt na sebe samozřejmě nenechal dlouho čekat.

Náš názor: I když popisované ingredience nejsou samy o sobě špatné, jako dietní koktejl je rozhodně nedoporučujeme. Vašemu tělu bude chybět spousta důležitých látek, a pokud se vám nějaké kilogramy podaří zhubnout, bleskurychle je zpátky přiberete.

Madonna si vykoledovala kolaps

Trénovat doslova do padnutí a jíst naprosté minimum jídla, takový dietní režim si naordinovaly hvězdy jako americká zpěvačka Madonna, americká herečka Gwyneth Paltrowová a někdejší hvězda z dívčí skupiny Spice Girls, dnes manželka fotbalové celebrity Victoria Beckamová. Lépe řečeno režim jim naordinovala trenérka Tracy Andersonová.

Většinou lékaři doporučují ženám sníst cca 2000 kalorií, mužům pak zhruba o 500 kalorií více. Ovšem dietní program Andersonové počítá zhruba se čtvrtinou tohoto množství, tedy 500 kaloriemi za den. Konzumovat se má hlavně zelenina, ovoce, pyré a ovocné šťávy. Občas si smíte dopřát tuky jako například lososa a sacharidy smíte jíst jenom minimálně. K tomu byste měli šest v týdnu hodinu denně cvičit.

Náš názor: Nic podobného rozhodně nedoporučujeme. Vašemu tělu by chyběly různé důležité látky, bez kterých nefunguje správně. Pokud byste něco podobného zkoušeli delší dobu, pravděpodobně byste si vykoledovali zdravotní kolaps. Ostatně něco podobného se přihodilo třeba zpěvačce Madonně a není vyloučeno, že za jejími potížemi mohla stát právě extrémní dieta s pouhými 500 kaloriemi denně.

© COPYRIGHT 2024 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.