Osvěžující domácí ledová káva recept

ledová káva

Ingredience na 1 porci

Káva30 ml
Mléko polotučné200 ml
Led10 kusů

Ledová káva postup

1

Do prázdné sklenice od zavařeniny či medu dáme dvě až tři lžičky instantní kávy.

2

Přidáme sladidlo, pokud chceme kávu sladkou. Zalijeme mlékem. Sklenici dobře uzavřeme a třepeme, dokud se nevytvoří mléčná pěna.

3

Nakonec nalijeme do sklenice s ledem a podáváme.

Denně vypijeme v průměru až čtyři šálky kávy denně. Jakou kávu ale pít, když jsou venku tropické teploty? Samozřejmě ledovou kávu. Ne každý má ale doma shaker nebo speciální kávovar na ledovou kávu. Přesně pro tyto případy je tu ledová káva recept, který usnadní přípravu této osvěžující pochoutky úplně všem. K domácí ledové kávě nejlépe chutná i domácí letní dort.

Tip: Skvělou volbou je například káva jacobs Velvet či Nescafe jež má ve své řadě produktů také Nescafe Frappe. Pro výhodný nákup se pak vyplatí využít Nescafe akce nebo Jacobse Velvet akce, díky kterým je možné ušetřit až polovinu z původní ceny. 

Základem přípravy ledové kávy je sehnat kvalitní kávu a prázdnou větší zavařovací sklenici nebo sklenici od medu, záleží kolik ledové kávy chceme připravit. Důležité je sklenicí třepat, dokud se nevytvoří pěna. Kdo chce kávu osladit, měl by použít co nejjemnější cukr, aby se dokázal za studena rozpustit. Případně je dobré použít tekuté sladidlo, například stévii nebo řidší sirup.

Tip: Pro zajímavější chuťový požitek se vyplatí zvolit kvalitnější kávová zrna, a proto je výhodné využít nabídek, kdy je káva v akci. Kvalitní káva v akční nabídce pak nabídne nejen skvělou chuť nápoje, ale také nižší ceny. 

Sklenici, z které se bude ledová káva pít, je dobré naplnit ledem, aby i v tropických teplotách zůstala příjemně studená. Kdo nechce použít instantní kávu, může si připravit espresso jak je zvyklý a následně postupovat stejně při našlehání kávy. Jak ledovou kávu povýšit na jinou úroveň? Stačí přidat kopeček vanilkové zmrzliny.

Kdo nezná zelenou kávu, měl by si o ní přečíst několik informací. Je velmi zdraví prospěšná a napomáhá při snaze shodit pár kil. Jedná se o kávu v nepraženém stavu. Rozhodně neosvěží tolik, jako ledová káva recept, ale má mnohem více příznivých účinků.

Nutriční hodnoty

Celková energetická hodnota 2.0445 Kj

Bílkoviny0.03 g
Sacharidy0.05 g
Sacharidy z cukrů0.05 g
Tuky0.02 g
Nasycené mastné kyseliny (z tuků)0.01 g
Gi0.15

Alergeny

  • Mléko a výrobky z něj

Graf nutričních hodnot

© COPYRIGHT 2024 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.