Zapečené těstoviny s lososem a špenátem

Zapečené těstoviny s lososem a špenátem

Ingredience na 1 porci

Olej olivový5 ml
Špenát čerstvý70 g
Těstoviny světlé100 g
Losos steak100 g
Sůl1 špetka
Pepř1 špetka
Citrónová šťáva čerstvá5 g
Sýr parmazán strouhaný10 g

Zapečené těstoviny s lososem a špenátem tvoří skvělou kombinaci chutných a zdravých ingrediencí. Nemáte-li po ruce lososa, výborné jsou i samotné zapečené těstoviny se špenátem, rybu je možné vyměnit například za kuřecí maso. Pečený losos v troubě však jídlu dodá zajímavou chuť, kterou v kombinaci s rybou podpoří citronová šťáva.

Losos je nejen chutný, ale také velmi zdravý. Je bohatým zdrojem omega-3 mastných kyselin důležitých pro správné fungování srdce a cév. Konzumace lososa může předcházet problémům s krevním tlakem, snižuje cholesterol, je prevencí proti rakovině, mozkové mrtvici a pozitivně působí na případné záněty v těle. Aby si losos během přípravy zachoval potřebné látky, je nutné ho vhodně připravit. Doporučuje se rychlé osmažení nebo grilování.

Zapečené těstoviny s lososem obsahují ještě jednu superpotravinu, a tou je špenát. Díky tomu, že obsahuje jen malé množství tuku, ale naopak je zdrojem draslíku, železa a vitamínu C, se špenát řadí mezi potraviny, které by v jídelníčku rozhodně neměly chybět.

Lososa nakrájejte na menší kousky, osolte, opepřete a pokapejte šťávou z citronu. Následně lososa orestujte. Uvařte těstoviny, špenátové listy spařte vroucí vodou a vymačkejte. Připravte si zapékací misku, na její vymazání použijte olivový olej. Do zapékací misky nasypte těstoviny se špenátem a připraveného lososa. Směs posypte parmazánem. Zapékejte cca 15-20 minut.

Nutriční hodnoty

Celková energetická hodnota 66.458 Kj

Bílkoviny0.59 g
Sacharidy0.27 g
Tuky1.36 g
Nasycené mastné kyseliny (z tuků)0.92 g
Vláknina0.02 g
Gi0.7

Alergeny

  • Obiloviny obsahující lepek a výrobky z nich
  • Vejce a výrobky z nich
  • Ryby a výrobky z nich
  • Mléko a výrobky z něj

Graf nutričních hodnot

© COPYRIGHT 2024 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.