14denní výzva na břicho

Vystouplé břicho a pneumatiky kolem pasu, to není nic hezkého. Většina lidí usiluje o zhubnutí v oblasti problematických partií, aby se mohla oslňovat okolí plochým bříškem, případně dokonce vypracovaným svalstvem v podobě pekáče buchet. Jenže jak na to, aby vaše úsilí bylo korunováno úspěchem? Je nutné vypracovat si tréninkový plán, ovšem nedílnou součástí musí být také správné stravování.

ˇ

Vyvážená strava zvyšuje efekt hubnutí

Základem pro hubnutí břicha je vyvážená strava ve správně dávkovaném množství. Jenom se samotným cvičením totiž při redukci břišního tuku nevystačíte. Pokud ale budete cvičit a navíc se i zdravě stravovat, efekt se bude sčítat a dosáhnete ve svém úsilí úspěchu.

Počítejte ovšem s tím, že se musíte nadobro rozloučit se sladkostmi a slazenými nápoji. Sušenky, dortíky, bílé pečivo a čokoláda pro vás budou tabu, stejně tak sladké džusy a limonády, včetně například Coca-Coly.

Pravidelnost je důležitá

Při úpravě svého jídelníčku kvůli shazování v břišní oblasti myslete především na pravidelnost. Nesmíte hladovět, jinak si tělo usmyslí, že již nedostane další jídlo a bude si tak zásoby schovávat na horší časy v podobě tuku na břiše.

Metabolismus se nepravidelností také zpomaluje. Dbejte na to, abyste něco malého snědli každé dvě až tři hodiny, hlavní jídla prokládejte malou svačinou. Jezte pětkrát denně a pokud chodíte pozdě spát, dopřejte si ještě malou, zdravou druhou večeři.

Pijte vodu a zelený čaj

Sladké nápoje nahraďte čistou, pokud možno neperlivou vodou. Zaměřte se na dodržování pitného režimu. Je dobré mít s sebou v tašce lahev s vodou a během dne z ní podle potřeby upíjet. Nikdy ale nedoplňujte deficit v pitném režimu najednou, škodí to ledvinám. Zařaďte také do pitného režimu zelený čaj, který velmi efektivně pomáhá spalovat tuky (potvrzují to i vědecké studie).

Zařaďte do jídelníčku zeleninu

Zvyšte podíl zeleniny ve svém jídelníčku. Dopřejte si kousek zeleniny už ráno k snídani, doplňte oběd o misku zeleninového salátu, využijte vařenou či dušenou zeleninu jako přílohu k masu místo rýže či brambor, jezte zeleninu i k svačině. Aby strava nebyla jednotvárná, připravujte si různé druhy zeleninových salátů, polévek nebo smoothie.

Jezte dostatek bílkovin a vlákniny

Nezapomínejte ve své stravě na bílkoviny, které zahánějí hlad a dodávají tělu potřebnou energii. Dejte přednost luštěninám jako cizrna, čočka, hrách, fazole, které obsahují velké množství hodnotných rostlinných bílkovin. Navozují pocit sytosti.

Jezte potraviny s vysokým obsahem vlákniny, jako je například celozrnné pečivo nebo těstoviny z celozrnné mouky, ale také už zmiňovanou zeleninu, luštěniny či ovoce. Vláknina zpomaluje trávení a vstřebávání sacharidů. Proto nedochází ke kolísání hladiny glykémie, což pozitivně působí při hubnutí břišních partií.

Nezapomínejte na cvičení doma

I když má na hubnutí břicha největší podíl správně stanovená strava, nesmíme samozřejmě zapomínat na cvičení této partie. Dodržujte mimo vhodný jídelníček i náš 14denní tréninkový plán, případně rovnou 30 denní výzvu, a uvidíte, že Vaše bříško bude na konci výzvy menší. Pokud ve cvičení a navyšování počtu opakování budete pokračovat i po ukončení 14 nebo 30 denní výzvy, můžete dosáhnout velmi pěkného vzhledu břišních partií.

Cviky v naší 14denní výzvě na břicho

Leh-sed

Leh sed je snad nejznámějším cvikem pro posilování břicha. Provádí se v leže na podložce s pokrčenýma nohama v kolenou a chodidly na zemi. Ruce mohou být za hlavou s lokty od uší nebo pro méně zdatné lze dát ruce na hrudník. Nejprve se nadechneme a s výdechem zvedáme hlavu, poté odlepujeme ramena a vrchní část zad. Kulatými zády pokračujeme ve směru vpřed, ne však do plného sedu. S nádechem opět leháme na podložku.

Stříhání nohou

Tento zdánlivě jednoduchý, avšak velmi účinný, cvik provádíme tak, že si sedneme na podložku, opřeme se o předloktí a s nataženýma nohama v úrovni cca 30 cm nad zemí střídavě kmitáme přes sebe. Je zapotřebí, abychom u tohoto cviku měli zpevněné bříško a nezatěžovali tak spodní část zad (bedra), která se nám může zbytečně odtahovat od podložky.

Obrácené zkracovačky

Lehneme si zády na podložku, ruce položíme vedle těla a nohy pokrčené v kolenou zvedneme do pravého úhlu vůči tělu. Nadechneme se a s výdechem začínáme provádět cvik, kdy v pomalém tempu přitahujeme kolena k hrudníku a odlepujeme pánev od podložky. Rozsah pohybu závisí na ohebnosti každého z nás. S nádechem se opět vracíme do výchozí polohy s pokrčenými nohy.

    Získejte ZDARMA jídelníček na míru vašim potřebám a exkluzivní SLEVY od našich partnerů!


    Mohlo by vás zajímat

    © COPYRIGHT 2021 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.