Elixíry pro zdraví: Jak s nimi zhubnout a docílit věčného mládí?

Pitný režim je velice důležitý, důraz na něj kladou všichni lékaři a výživoví poradci. Ovšem velice důležité je, jaké nápoje pijete. Některými si můžete uškodit, jinými prospět. Dokonce do té míry, že je možné je přirovnat k elixíru mládí. Je to sice trochu přehnané, ale je to tak. Na tom, co a v jakém množství pijeme, hodně závisí například kvalita naší pokožky.

Jaké nápoje nám pomohou udržet si mládí do pozdního věku a se kterými se snadněji hubne?

Živá voda jako z pohádky

V pohádkách se vyskytuje živá voda, která dokáže vrátit mrtvým život. Nic podobného sice ve skutečnosti neexistuje, ale vhodnými nápoji si můžete mládí hodně prodloužit. Tedy něco na té živé vodě rozhodně bude. Hydratace pokožky je velice důležitá. Obyčejná, ale kvalitní pramenitá voda vám pomůže k tomu, aby kůže byla lesklá, hladká a pružná a příjemně se leskla. Díky dostatečnému přísunu vody bude hydratovaná. Pitný režim proto nikdy nepodceňujte, pijte vodu během celého dne.

Bojovník proti rakovině

O kávě se toho už namluvilo a napsalo hodně. Kritici jí vytýkají, že zvyšuje krevní tlak. Pravda je ovšem taková, že sice může tlak lehce zvýšit, ale poté, co se vám vyrovná kofeinový metabolismus, se hodnoty krevního tlaku opět srovnají. Pozor by si měli dát jenom ti, kteří prokazatelně trpí vysokým tlakem. Takoví pacienti by se měli kávy raději vystříhat, na to ostatně upozorňují i lékaři. Jinak se ale už i vědecké studie shodují na tom, že káva je lidskému tělu velmi prospěšná. Obsahuje velké množství antioxidantů, které bojují proti rakovině. Startovací šálek k snídani dokáže rozhýbat váš metabolismus, káva je prospěšná i během hubnutí. Pravda je ale, že byste to s popíjením kávy neměli přehánět, nejlepší je dát si šálek ráno či během dopoledne.

Nápoje pro štíhlou linii

Spousta vědeckých studií se zabývala také zeleným čajem a jeho vlivem na lidský organismus. Analýzy při dlouhodobé konzumaci prokazují, že funguje jako prevence řady nemocí. I v něm je totiž hodně antioxidantů, látek, které si v těle dokážou poradit s volnými radikály. Navážou je na sebe a tím snižují jejich reaktivitu a škodlivé působení v orgánech.

Zelený čaj také prokazatelně napomáhá metabolismu tuků. Je proto účinným prostředkem na hubnutí. Proto určitě zařaďte šálek zeleného čaje do redukčního jídelníčku. Vypijte hrnek kvalitního zeleného čaje k obědu, pomůže vám strávit hlavní porci jídla. Prokazatelně také zpomaluje stárnutí, je bojovníkem proti vráskám. Složku zeleného čaje obsahuje i Pestrý čaj, skvělý a lahodný elexír pro hubnutí. Bylinkových čajů, a to jak směsí, tak i jednodruhových, se také nemusíte bát. Ovšem důležité je respektovat doporučované dávkování i pauzy.

Energie a dobrá nálada

Určitě si vzpomínáte, jak jste si v dětství dopřávali šálek horkého kakaa. Zahřálo vás a dodalo vám energii. Neopominutelná je zde porce antioxidantů, která pomůže vaší pokožce i tělu. Kromě toho má stejné účinky jako čokoláda – dodá vám dobrou náladu. A je rozhodně lepší dát si na pohodu do puntíkatého kafáče čtvrt litru kvalitního kakaa, než to dohánět na večírcích nemírnými dávkami 40% alkoholu. Tím tělu jenom uškodíte. Abyste ale z konzumace kakaa vytěžili co nejvíc, kupte si kvalitní nápoj. Můžete vám posloužit jako výživná svačina.

Lék na srdce

Obecně lékaři před konzumací alkoholu varují. Všichni dobře znáte jeho negativní účinky. Při dlouhodobé nadměrné konzumaci navíc ničí játra, ledviny, způsobuje návyk. Také jde o kalorie, jež tělo nedokáže spálit, a proto se budou ukládat ve formě tuku, to se týká hlavně tvrdého alkoholu. Jednu výjimku je ale možné udělat, a sice občas si dát jednu sklenku červeného vína, nejlépe k večeři. I v červeném víně se nachází velká porce antioxidantů. Pozitivní je červené víno hlavně na srdce a cévy, užitečné je v metabolismu štěpení tuků. Nepřekračujte ale v případě vína jednu sklenku denně.

Ovoce a zelenina proti virům a bacilům

Kromě toho můžete do nabídky svých nápojů zařadit i zeleninové šťávy. Výborným přírodní lékem nejen na vlezlou virózu, nebo rýmu,  je třeba šťáva ze syrového zelí nebo červené řepy. Detoxikují organismus, pomáhají pročistit trávení, doplňují vitamíny i minerály. Celerová šťáva je výborným močopudným prostředkem, pomáhá odplavovat škodliviny.

Nezapomínejte ani na ovocné šťávy. Ideální jsou přírodní, které nejsou nijak chemicky konzervované ani doslazované. Kupte si odšťavňovač a vyzkoušejte přípravu různých zeleninových a ovocných šťáv. Vaše tělo vám poděkuje, pocítíte mnohem více energie, zvýšíte si imunitu.

© COPYRIGHT 2024 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.