Jak si úspěšní lidé hlídají svou váhu

Uhlídat si svou váhu je někdy pěkný oříšek. Hladovění, diety, hodiny strávené v posilovně a marné čekání na vytoužené výsledky. Leckdo z nás už hubnutí na vlastní kůži vyzkoušel. Pot, úsilí a obrovské sebezapření jsou jen začátkem dlouhého maratonu.

ˇ

Bohaté zkušenosti s protivnými kaloriemi mají především celebrity. Jejich společenský i soukromý život je neustále rozebírán bulvárními plátky. Nemluvě o kariéře samotné. Pro vysněnou roli dělají doslova psí kusy.

Hollywoodská mánie

Žebříčku nejextrémnějších proměn bezesporu vévodí herečka Angelina Jolie. Odborníci odhadují, že při výšce 169 centimetrů se její váha pohybuje přibližně kolem 40 kilogramů. Kouzlo jejího úspěchu spočívá v počítání kalorií. Její denní příjem je necelých 600 kalorií, což je také denní příjem malých uprchlíků. Jako velvyslankyně OSN pro uprchlíky se zcela ztotožnila s jejich osudy.

Hodně podivnou dietu drží zpěvačka Madonna. Je vyznavačkou „breathariánské diety“, což znamená, že jídlo není pro udržení života podstatné. Základ živin nalezneme ve vzduchu, slunečním svitu a vesmírné energii. V podstatě se jedná o hladovění a opakující se půst.

Herečka Demi Moore se pro změnu nechala inspirovat vlkodlačí dietou. Ta se řídí fázemi Měsíce. Během úplňku je třeba zapomenout na jídlo a pít jen čistou vodu nebo čerstvý ovocný či zeleninový džus.

Nejvíce populární hubnoucím stylem je však tzv. dětská dieta. Pomocí tohoto stylu si hlídá svou váhu např. Reese Witherspoon, Gwyneth Paltrow Jennifer Aniston. Princip je v tom, že si na den nakoupíte pět balení dětských přesnídávek. Ty pak postupně konzumujete.

Experimentálních a bláznivých pokusů o štíhlou linii bychom v showbyznysu našli mraky. Samotný boj s váhou je ale pro některé celebrity opravdu tvrdou zkouškou. A ne vždy jsou výsledky pozitivní.

Věčný boj s obezitou Haliny Pawlowské

Jednou z nejvýraznějších postav českého showbyznysu je bezesporu spisovatelka Halina Pawlowská (Ať už svými prostorově výraznějšími tvary, či neuvěřitelným humorem).

Díky své lásce k jídlu, zápasí s nadváhou celý život. Plnějšími tvary trpěla již od malička. Z části své proporce přisuzuje genetickým dispozicím, z části obžerství.

Otázky typu „Co děláte pro své zdraví?“ nebo „Jakou dietu pro zhubnutí nyní preferujete?“ slýchá celý život. Popisuje, že v řádech desetiletí shodila a zase nabrala plus mínus třicet kilo. Podstoupila neuvěřitelnou řadu diet, jídelních plánů nebo dokonce hladovění. Nic naplat. Tato korpulentní dáma přesto nadále zůstává s úsměvem na tváři, otevřená novým možnostem.

Smysl pro humor Ewy Farné

Mladá zpěvačka Ewa Farná je v médiích neustále. Jednak kvůli svému talentu, ale také kvůli nadbytečným kilům. Tělnatí nebo hubne v průběhu celé své kariéry.

Zpočátku brala útoky na svou osobu velmi negativně. Trápila se přibíráním, zápolila s jídelníčky, ale postupem času dozrála. Zůstala nad věcí, ze své váhy si hlavu nedělá a jako důkaz natočila o tloustnutí hit.

Na svou váhu ale ani tato celebrita nezanevřela. Snaží se vymýšlet chutné a zdravé recepty, o které se ráda podělí se svým publikem. Jeden takový (čerstvý salát s melounem, mátou, koriandrem a omáčkou hosin) zveřejnila na svém instagramovém profilu.

Ashley Graham – svět modelingu trochu jinak

Plus size modelky jsou ve světě stále populárnější, a to především díky Ashley Graham. Ta již roky usiluje o kladné hodnocení ženských křivek. Dříve byly kypré modelky jen jakýmsi zpestřením módního průmyslu, dnes je tomu jinak. Ashley je nejen inspirací a podporou mnoha žen světa, ale často se stává ozdobou a tváří titulních stran magazínů.

Jak si Ashley Graham drží svou figuru

  • Sladké brambory (ideální v kombinaci s lehce dušenou zeleninou, olivovým olejem, kuřetem nebo růžičkovou kapustou).
  • Večer vynechává maso (místo něj praktikuje zeleninový salát s quinoou, mrkví, rajčaty, avokádem, listovou zeleninou a pestem místo dresinku).
  • Nikdy nevynechá smoothie.
  • Prosazuje zdravou stravu (jednou za čas si ale dopřeje hříšné jídlo bez sebemenší výčitky svědomí).

Odpůrkyně diet – Vica Kerekes

Herečka maďarského původu dokázala za poslední dva roky natočit osm filmů a pobláznit tisíce mužů. Nebrání se hrát v intimních scénách. Ráda se líbí. Své tělo neřeší a netrápí se celulitidou, výškou ani kily. Jak to dělá?

Základem úspěchu je spokojenost. Jelikož se nejedná o modelku, ale herečku s duší na pravém místě, je zcela smířená se svou postavou.  Hollywoodský kult krásy s plastikami a dietami přísně odsuzuje.

Co může doporučit?

Diety? V žádném případě. Odříkání a hladovění nahradila pravidelným cvičením. Provozuje speciální pilates na strojích, využívá váhu vlastního těla a zapojuje veškeré svalové skupiny. Mimo to pravidelně běhá a leze na umělé stěně. Nejpodstatnějším faktem ale zůstává mít rada samu sebe!

Proměna Patricie Solaříkové

Herečka Patricie Solaříková se již několikrát během své kariéry stala terčem kritiky. Díky popudu svého producenta začala ale s váhou bojovat. Netrvalo dlouho a nastaly radikální změny. Z oplácané boubelky se stala štíhlá sexy mladice. V čem spočívá její tajemství?

Je to celé o hlavě. Dokud Patricie řešila každé sousto, její váha se spíše zvyšovala. Ve chvíli, kdy si uvědomila, že nebude ani nechce být anorektickou kráskou, nastal obrat. Začala se soustředit především sama na sebe, nikoli na váhu. Našla vášeň pro sport. Začala s hodinami jógy, tenisu a squashe. Zdravá strava jí taky není cizí, jak ale sama říká „všeho s mírou.“

Některé celebrity si hlídají svou váhu poctivě, některé ji přestaly řešit úplně. O hubnutí slavných by se dalo diskutovat hodiny. Někomu fungují přísné diety, jinému zas cviky na břicho. Podstatné ale je, co by se líbilo a bavilo vás. Stačí se pouze rozhodnout, motivovat a držet se zuby nehty svých zásad. Hodně štěstí!

    Získejte ZDARMA jídelníček na míru vašim potřebám a exkluzivní SLEVY od našich partnerů!


    Mohlo by vás zajímat

    © COPYRIGHT 2021 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.