Zdravá strava

Kolem pojmu zdravá strava se točí dialogy většiny žen, které si udržují štíhlou linii. Nicméně k této skupině se přidávají také muži, sportovci, ale i mladí lidé, kteří se více zabývají otázkou zdravého životního stylu


​Informací z médií, které poukazují na velký nárůst obezity, výskytu rakoviny i civilizačních chorob, je nespočet.

Dle posledních odhadů roste generace lidí, kteří pátrají po původu potravin, čtou etikety a volí čisté prostředí, ovzduší a klid na nejrůznějších dovolených. Mnoho z nich aktivně sportuje a touží po aktivně strávené dovolené. Možná do této skupiny lidí patříte i vy.

Názory na to, co je zdravé stravování, jsou opravdu různorodé. Někdo bazíruje na čerstvé zelenině a ovoci ve svém jídelníčku, druhý na bezmasém jídle, jiný na syrové stravě. Norma prozatím neexistuje.

Navíc my všichni fungujeme jinak a je nutné poslouchat naše tělo. Když někomu stačí jíst 3x denně, proč ne. Někdo zase potřebuje jíst 6x denně menší porce.

V podstatě by pro vás nemělo být stravování stresující. Nejde o manuál, který je nutně striktně dodržovat, ale o nastolení jednoduchých pravidel, která když dodržíte, tak budete jíst pestře a navíc zdravě.

Zdravý jídelníček by se měl optimálně skládat z porcí 3 - 6 ti jídel. Často se zapomíná na dopolední a odpolední svačinu.

Ráno si dopřávejte zdravé sacharidy ve formě ovoce, cereálního pečiva a trochu přílohy k obědu (libovolně zda to bude rýže, brambory, kuskus) a po obědě už začněte jíst spíše bílkoviny (jogurty, kefíry) a zeleninové saláty (opět libovolně jaké).

Zelenina vás zasytí a s trochou nastrouhaného sýru, šunky nebo kousky masa, nebudete hladový, ale spokojeně najedení.

26.08.2015

Získejte zdravý jídelníček na míru ZDARMA

  • Sestavený od nutriční poradkyně
  • Komplexní jídelníček pro vaší osobu
  • Recepty na 7 dní ZDARMA

Chci jídelníček ZDARMA

Komentáře ke článku

Abyste mohli přidat komentáře, musíte se přihlásit. Pokud u nás ještě nemáte účet, zaregistrujte se

 
Chci jídelníček ZDARMA

3 196 670 doručených jídelníčků, za dvě minuty získáte váš!

Tip: Víte, že nejčastěji chtějí lidé zhubnout 10 kg?