Zdravá strava

Kolem pojmu zdravá strava jídelníček se točí dialogy většiny žen, které si udržují štíhlou linii. Nicméně se k této skupině přidávají také muži, sportovci, ale i mladí lidé, kteří se více zabývají otázkou zdravého životního stylu.

Informací z médií, které poukazují na velký nárůst obezity, výskytu rakoviny i civilizačních chorob, je nespočet. Dle posledních odhadů roste generace lidí, kteří pátrají po původu potravin, čtou etikety a volí čisté prostředí, ovzduší a klid na nejrůznějších dovolených. Více z nich aktivně sportuje a touží po aktivně strávené dovolené. Možná do této skupiny lidí patříte i vy.

Názor na to, co je zdravé stravování, je opravdu různorodé. Někdo bazíruje na čerstvé zelenině a ovoci ve svém jídelníčku, druhý na bezmasém jídle, jíný na syrové stravě. Norma prozatím neexistuje. Navíc my všichni fungujeme jinak a je nutné poslouchat naše tělo. Když nekomu stačí jíst 3x denně, proč ne. Někdo zase potřebuje jíst 6x denně menší porce.

V podstatě by pro vás nemělo být stravování stresující. Nejde o manuál, který je nutně striktně dodržovat, ale o nastolení jenoduchých pravidel, která když dodržíte, tak budete jíst pestře a navíc zdravě.

Zdravá výživa jídelníček by se měl optimálně skládat z porcí 3 - 6 ti jídel. Často se zapomíná na dopolední a odpolední svačinu. Ráno si dopřávejte zdravé sacharidy ve formě ovoce, cereálního pečiva a trochu přílohy k obědu (libovolně zda to bude rýže, brambory, kuskus) a po obědě už začínáte jíst spíše bílkoviny (jogurty, kefíry) a zeleninové saláty (opět libovolně jaké). Zelenina vás zasytí a s trochou nastrouhaného sýru, šunky nebo kousky masa, nebudete hladový, ale spojeně najedení.

Získejte zdravý jídelníček na míru ZDARMA

  • Sestavený od nutriční poradkyně
  • Komplexní jídelníček pro vaší osobu
  • Recepty na 7 dní ZDARMA

Chci jídelníček ZDARMA

Chci jídelníček ZDARMA

1 798 933 doručených jídelníčků, za dvě minuty získáte váš!

Tip: Víte, že nejčastěji chtějí lidé zhubnout 10 kg?