Tipy na nejlepší domácí spalovače tuků

Na úbytek váhy při hubnutí mají vliv různé potraviny. Nejdůležitější je samozřejmě to, aby byl výdej energie větší než její příjem, ale proces hubnutí můžeme taktéž výrazně podpořit takzvanými spalovači. Ty podporují uvolňování mastných kyselin a nastartování procesu hubnutí. 

Jaký je princip spalovačů tuků

Potraviny vhodné pro spalování tuků jsou charakteristické svým vysokým obsahem vitamínů a minerálních látek. Podle druhu mají buď přímý vliv na využitelnost tuků v našem organismu a na zlepšení jeho spalování, nebo přinášejí stimulační efekt.

Zrychlují metabolismus a zvyšují spotřebu energie. Mohou také pracovat na termogenním principu, kdy zvyšují produkce tepla a tím i výdeje energie.

Nejlepší spalovače tuků

Není nutné utrácet horentní sumy za různé doplňky stravy, slibující zrychlení metabolismu a spalování tuků. Doma, ve své kuchyni, má každý potraviny použitelné jako přírodní spalovače tuků. Podívejme se blíže na některé z nich.

Chilli

Díky kapsaicinu má konzumace chilli papriček velký vliv na spalování tuků. Tato látka, obsažená v chilli papričkách a způsobující jejich pálivost, snižuje potřebu příjmu energie a spolu s přeměnou tuku na energii vysílá do mozku signál, že tělo je dostatečně nasycené a nepotřebuje přijímat další potravu.

Zázvor

Tento zvláštní, štiplavě chutnající a silně aromatický kořen působí nejen proti nachlazení, ale zrychluje metabolismus a podporuje činnost trávicí soustavy. Zázvor je jeden z nejznámějších přírodních spalovačů tuků. Na jemno ho nakrájejte a připravte si z něj například čaj, přidejte do sušenek anebo k masu či zelenině.

Zelený čaj

Látky obsažené v zeleném čaji snižují chuť k jídlu a omezuji proces trávení ve střevech, což vede k rychlému spalování tuků. Zelený čaj chrání před obezitou a má velký vliv na přirozené hubnutí. Jeden týden v měsíci si můžete dopřát detoxikační kúru, při které se konzumují pětkrát denně lehká dietní pokrmy, a před jídlem se vždy vypije šálek zeleného čaje.

Ananas

Ananas patří mezi nejznámější a nejúčinnější spalovače tuků a je součástí spousty diet. Z ananasu se také vyrábějí potravinové doplňky vhodné k užívání při odtučňovacích kúrách. Účinnou látkou obsaženou v ananasu je enzym bromelin a vláknina.

Skořice

Skořice je v kuchyni dobře známé a využívané koření. Nejen, že krásně voní, ale má také schopnost štěpit tuk a cukr, rozproudit krev v žilách a stimulovat zažívání. Potlačuje špatný cholesterol a zanechává jen ten dobrý. Stačí pouze jeden gram tohoto přírodního spalovače denně, abyste pocítili jeho blahodárné účinky.

Citrón

Citróny obsahují vitamín C a pektinovou vlákninu. Vypijte ráno na lačno sklenici vody s citrónovou šťávou a právě pektin v ní obsažený vám nastartuje metabolismus, pomůže se spalováním tuků a posílí vaši imunitu.

Voda

Víte o tom, že spalování tuků podporuje také „obyčejná“ voda? Vyvolává pocit sytosti a stimuluje spotřebu energie. Před každým jídlem vypijte sklenici vody, žaludek se zaplní a množství snězeného jídla bude díky tomu menší. Voda urychluje metabolismus, podporuje hydrataci organismu a funkčnost svalstva a pro hubnutí důležité vylučování odpadních látek z těla.

Ořechy

Výborným spalovačem tuků jsou též ořechy. Mají obrovský obsah zdravých tuků, esenciálních mastných kyselin a v tucích rozpustných vitamínů, obsahují vlákninu a bílkoviny. Důležitou látkou v ořeších s pozitivními účinky je hořčík. Podílí se na zásobování buněk kyslíkem, a tím i na spalování tuků.

Získejte zdravý jídelníček na míru ZDARMA

  • Sestavený od nutriční poradkyně
  • Komplexní jídelníček pro vaší osobu
  • Recepty na 7 dní ZDARMA

Chci jídelníček ZDARMA

Komentáře ke článku

Abyste mohli přidat komentáře, musíte se přihlásit. Pokud u nás ještě nemáte účet, zaregistrujte se

 

Kam dál?

Jaké přílohy můžete jíst při hubnutí?

Zda-li řešíte hubnutí nebo se více zajímáte o životní styl, neměli byste ve svém jídelníčku rozhodně podceňovat přílohy. Někdy se to ani nezdá, ale tato součást pokrmu, může z daného jinak zdravého jídla udělat hotovou kalorickou bombu. Pokračovat ve čtení

Bezlepková dieta

Lidé trpící celiakií neboli nesnášenlivostí lepku, mají jedinou možnost, jak s tímto onemocněním bojovat. Celiakii zatím není možné vyléčit, lze jen zamezit projevům nemoci, a to vyloučením lepku ze stravy. Znamená to tedy celoživotní dodržování bezlepkové diety. Pokračovat ve čtení

Přirodní fytoestrogeny: Bojovníci proti rakovině prsu i přebytečným kilům

Fytoestrogeny v potravinách mají mnoho příznivých zdravotních účinků a skvěle působí i při hubnutí. My vám dnes prozradíme, jaké suroviny tyto přírodní látky obsahují a jak je adekvátně zapojit do svého pestrého jídelníčku. Pokračovat ve čtení

Trendy ve vývoji štíhlosti v průběhu dějin: Ideální tělesné proporce nebyly vždy jen o hubnutí

Krása je otázkou vnímání. Každému se líbí něco jiného. Někomu blondýnky, jinému černovlásky. Ideál krásy se také mění v závislosti na různých dobách a společenských konvencích. Podobné je to i s tělesnými proporcemi. Pokračovat ve čtení

Chci jídelníček ZDARMA

1 798 933 doručených jídelníčků, za dvě minuty získáte váš!

Tip: Víte, že nejčastěji chtějí lidé zhubnout 10 kg?