Herbalife recenze – koktejl, termo čaj a další produkty na hubnutí

Čaj na hubnutí

Společnost Herbalife prodává výživové doplňky určené pro hubnutí, ale také pro sportovce a zastánce zdravého životního stylu. V recenzi Herbalife se zaměříme především na dva nejoblíbenější produkty: Herbalife koktejl F1 a čaj na hubnutí Herbalife Thermojetics.

Co je Herbalife?

Herbalife Nutrition je společnost, která prodává výživové doplňky ve více než 90 zemích po celém světě. Na webových stránkách Herbalife.cz najdete kompletní nabídku se všemi Herbalife produkty. Rozdělené jsou do několika kategorií: regulace hmotnosti, dokonalá snídaně, výživa pro sportovce, doplňky stravy a osobní péče. Jejich produkty se hodí pro všechny, kteří chtějí upravit svou hmotnost, mít více energie a podpořit optimální fungování organismu. Přestože je nabídka výrobků zaměřených na výživu a zdraví poměrně velká, naše Herbalife recenze se věnuje hlavně dvěma nejpopulárnějším produktům, které jsou vhodné pro redukci hmotnosti. Jsou jimi Herbalife koktejl F1 a Herbalife termo čaj na hubnutí.

ˇ

Kde koupit Herbalife produkty?

Pro začátek je dobré zmínit, že Herbalife využívá pro prodej svých výrobků tzv. multi-level marketing neboli síťový marketing. Ten funguje tak, že distributoři prodávají výrobky svým známým či úplně cizím lidem a dostávají za to provizi z prodeje. Herbalife tedy nemá vlastní kamenné prodejny ani e-shop a jejich produkty se dají zakoupit výhradně od certifikovaných distributorů. Distributora si můžete najít a kontaktovat ho přímo prostřednictvím webových stránek Herbalife.cz.

Prodejcem Herbalife se můžete stát i vy a začít tak vlastní podnikání. Pro začátek je třeba se registrovat na stránkách myHerbalife.com. Poté si objednáte členský balíček, v rámci kterého vám společnost poskytne potřebné materiály, veškeré informace a školení o výživě.

Herbalife a hubnutí

Hlavní využití mají Herbalife produkty při redukci hmotnosti. Hubnoucí jídelníček je založen na tom, že nahradíte běžná jídla za Herbalife koktejly, a tím snížíte celkový denní příjem kalorií. Efektivnost hubnutí zvýšíte dalšími doplňky stravy, které přispějí ke zrychlení metabolismu, jako je například termo čaj Herbalife.

Vědecké studie naznačují, že obecně diety založené na nahrazování jídel speciálními koktejly jsou účinnější v krátkodobé redukci hmotnosti než tradiční diety založené na kalorickém deficitu. Konkrétně na Herbalife koktejly se však zaměřuje pouze jedna studie. Ta zjistila, že při konzumaci Herbalife koktejlů místo dvou jídel denně lidé zhubli v průměru 5 kg za 12 týdnů. K dlouhodobému hubnutí a udržení váhy je však třeba ještě celkově upravit jídelníček a životní styl.

Vyzkoušejte také Chia Shake proteinové koktejly!

A jak vypadá redukční dieta založená na konzumaci Herbalife koktejlů v praxi? Je to jednoduché, stačí nahradit dvě běžná jídla za den právě za Herbalife koktejl. Kromě toho zde neplatí žádná striktní pravidla či omezení, které by bylo potřeba ve stravování dodržovat. Doporučuje se však řídit se obecnými radami jak hubnout: dbát na dostatek ovoce, zeleniny a kvalitních bílkovin v jídelníčku, dostatečně pít a jíst pravidelně po menších porcích. Také je vhodné omezit konzumaci tuků a cukrů a nejlépe úplně vyřadit uzeniny, slazené nápoje a alkohol. Hubnutí podpoříte také pravidelným pohybem. A jak dlouho tyto koktejly užívat? To záleží na každém. Na rozdíl od jiných diet zde není určeno, jak dlouho tento způsob stravování dodržovat.

Jaké jsou na produkty Herbalife recenze?

Herbalife recenze a zkušenosti spokojených zákazníků na internetu naznačují, že koktejly skutečně pomáhají s redukcí hmotnosti. Otázkou však je, jestli za hubnutím opravdu stojí koktejly a čaje nebo je spíše výsledkem celkové úpravy jídelníčku a životosprávy zákazníků. Drtivá většina uživatelů si v recenzích Herbalife chválí výbornou chuť produktů. Najde se ale i několik případů, kdy se po konzumaci výrobků objevily negativní vedlejší účinky, nejčastěji nevolnost. V recenzích je také často zmiňována příliš vysoká cena Herbalife produktů.

Vybrané Herbalife recenze:

„Snídani bez tohoto produktu si již nedokáži představit. Po pravidelné konzumaci můžu jedině doporučit. Formula 1 mi hned z rána dodá plno energie a nepociťuji hlad po dobu několika hodin.“ – Kristýna (Koktejl Formule 1)

„Jedná se o kvalitní produkt, splňující garantované účinky. Vzhledem k relativně vysoké ceně budu produkt užívat jen nárazově, jinak by produkt mohl sloužit například místo kávy. Kromě kofeinu však produkt obsahuje řadu dalších pozitivních složek.“ – Anonymní (Čaj Thermojetics)

Zdroj: heureka.cz

Herbalife koktejl F1

Herbalife koktejl Formula 1, zkráceně F1, obsahuje vyvážený poměr živin: kvalitní bílkoviny, vlákninu, minerály a vitamíny. Dostupný je v několika příchutích: vanilka – smetana, banán, jemná čokoláda, café latte, cookies, máta & čokoláda, lesní ovoce, jahoda – malina, kořeněné jablko a malina – bílá čokoláda. Vysoký obsah bílkovin podporuje udržování a budování svalové hmoty. Obsahuje celkem 21 vitamínů a minerálů, je skvělým zdrojem antioxidantů. Výhodou je, že koktejl neobsahuje mléko ani lepek, proto se hodí i pro lidi s alergií nebo intolerancí a vegany.

Nutriční hodnoty v jedné porci (2 lžíce/25 gramů):

 • 90 kcal
 • 1 g tuku
 • 13 g sacharidů, z toho 9 g cukru
 • 3 g vlákniny
 • 9 g bílkovin

Jak koktejl připravit:

Smíchejte dvě polévkové lžíce (25 g) prášku s 250 ml vody nebo mléka. Můžete použít jak kravské mléko, tak rostlinné. Výborně chutná například sójové, ovesné nebo mandlové. 

Tip: Do koktejlu můžete přidat i ovoce, přidáte tím ještě více vlákniny a vitamínů. Nebo ho můžete smíchat s jogurtem místo mléka. Inspirovat se můžete našimi smoothie recepty na hubnutí.

Hlavní složky:

 • Proteinový izolát ze sóji. Sója a její účinky na na lidské zdraví je často diskutované téma mezi lidmi, kteří se zabývají se zdravou výživou. Podle některých výzkumů sójová bílkovina pomáhá snižovat cholesterol a také snížit riziko vzniku srdečních onemocnění.
 • Fruktóza. Jedná se o ovocný cukr, který najdeme nejen v ovoci, ale také v zelenině a medu. Při běžné konzumaci těchto potravin není zdraví škodlivá, ve větším množství má ale negativní účinky. Jedna porce koktejlu obsahuje 9 g přidaných cukrů, převážně fruktózy, denně bychom však neměli přijímat více než 25 g přidaných cukrů.

Výhody:

 • Účinné hubnutí
 • Rychlá a jednoduchá příprava – poslouží jako náhrada za běžné jídlo, když není čas na vaření
 • Výborná chuť a velký výběr příchutí
 • Pozitivní účinky na zdraví – vysoký obsah vitamínů a minerálů, snižuje hladinu cholesterolu a riziko srdečních onemocnění
 • K dispozici varianty bez sóji a mléka – vhodné pro alergiky a osoby s intolerancí na tyto složky

Nevýhody:

 • Vysoká cena
 • Pocit hladu – koktejly jsou nízkokalorické a nezasytí tolik jako běžné jídlo
 • Koktejly jsou z průmyslově zpracovaných ingrediencí, jako umělá dochucovadla, zahušťovadla, emulgátory, atd.
 • Vysoký obsah přidaného cukru – fruktózy
 • Možné vedlejší účinky
 • Nehodí se pro děti, dospívající a osoby s onemocněním jater, ledvin, srdce či krevního oběhu a diabetiky (bez předchozí konzultace s lékařem)

Herbalife čaj na hubnutí

Termo čaj Herbalife Thermojetics je instantní bylinný nápoj, který dodává energii, snižuje pocit hladu, podporuje metabolismus a tím napomáhá hubnutí. Mezi další pozitivní účinky patří snižování hladiny cholesterolu, posilování imunity, prevence infarktu a mrtvice a léčba křečových žil. Stejně jako Herbalife F1 koktejl je k dostání ve více příchutích: citron, broskev a pravá chuť čaje.

Základem nápoje jsou výtažky z černého a zeleného čaje. Dále obsahuje výtažky z ibišku, slézu a kardamomu. Obsahuje 85 mg kofeinu na porci, není proto určen pro děti a těhotné a kojící ženy a osoby s vyšším tlakem a citlivostí na kofein. Je nízkokalorický, obsahuje pouze 5 kcal na jednu porci a v kombinaci s ostatními Herbalife produkty pomáhá v hubnutí.

Jak čaj připravit:

Smíchejte půl lžičky (1,7 g) s 250 ml vody, může být horká i studená. Maximální denní dávka jsou dva šálky. Ideální je vychutnat si čaj jako náhradu kávy ráno při snídani nebo po obědě.

Tip: Neholdujete příliš čaji a raději si vychutnáte šálek dobré kávy? Vyzkoušejte neprůstřelnou kávu v bio kvalitě od Powerlogy, která vám dodá energii a nastartuje metabolismus.

Hlavní složky:

 • Zelený čaj. Zelený čaj je známý pro své pozitivní účinky na lidské zdraví. Látky v něm obsažené působí jako prevence proti rakovině, skleróze a revmatoidní artritidě. Je to také výborný čaj na hubnutí.
 • Černý čaj. I černý čaj se může pochlubit řadou benefitů. Obsahuje velké množství antioxidantů, pomáhá snižovat cholesterol, posiluje imunitu, zlepšuje zažívání a také podporuje hubnutí. Pro své účinky se hodí do cholesterolové diety.
 • Kardamom. Tohle oblíbené indické koření může kromě své skvělé chuti nabídnout také další výhody, například detoxikační a protizánětlivé účinky.
 • Ibišek. Výtažky z květů ibišku pomáhají chránit játra, snižovat krevní tlak a zlepšovat trávení.

Další Herbalife produkty

Kromě nejprodávanějších produktů, Herbalife koktejlu F1 a termo čaje, nabízí tato společnost na svých stránkách Herbalife.cz řadu dalších doplňků pro zastánce zdravého životního stylu. Kromě koktejlu F1 jsou k dostání i další produkty vhodné pro redukční i fitness jídelníček nejen pro sportovce: proteinové tyčinky a nápoje nebo bylinné koncentráty z aloe vera. Velký výběr najdeme v kategorii doplňků stravy: vitamíny, minerály, vláknina, fytonutrienty a zdravé tuky. V nabídce jsou i kosmetické přípravky.

Z nabídky jsme vybrali několik zajímavých produktů, které stojí za zmínku:

 • Immune Booster – doplňkový nápoj v prášku. Obsahuje vitamíny C a D, selen a zinek, které přispívají ke správnému fungování imunitního systému. Prodává se s příchutí černého bezu a je vhodný pro vegetariány. 
 • Bylinný koncentrát z aloe. Obsahuje 40 % šťávy z aloe vera. Je to osvěžující nízkokalorický nápoj – obsahuje pouze 2 kalorie na porci. 
 • Multivlákninový nápoj. Tento nápoj pomáhá zvýšit denní příjem vlákniny, která má pozitivní vliv na trávení a pomáhá i při hubnutí. Mnoha lidem ale vláknina v jídle chybí. Nápoj obsahuje směs šesti zdrojů přírodní vlákniny: jablko, oves, kukuřici, citrusy, čekanku a sóju. Jedna porce obsahuje 5 g vlákniny a 18 kalorií.
 • Protein Drink Mix – proteinový nápoj. Vhodný pro sportovce či pro všechny, kteří potřebují zvýšit denní příjem bílkovin. Nápoj obsahuje 15 g kvalitních bílkovin a navíc i 20 vitamínů a minerálů. Hodit se může i do proteinové diety.
Vyzkoušejte také přírodní doplňky stravy od ADVANCE Nutraceutics!

Herbalife ceník

Jedním z hlavních negativ produktů Herbalife je cena. Ta se v mnoha případech vyšplhá k nemalým částkám. Kompletní Herbalife ceník najdete na Herbalife.cz nebo myHerbalife.com, zde je pro představu několik příkladů:

 • Herbalife čaj Thermojetics, 50 g – od 570 Kč.
 • Herbalife čaj Thermojetics, 100 g – od 1029 Kč.
 • Herbalife koktejl Formula 1 – vanilka, 550 g – od 889 Kč.
 • Herbalife koktejl Formula 1 – vanilka, 750 g – od 1 129 Kč.

Dieta s Herbalife produkty tak není zrovna nejlevnější záležitostí. Na druhou stranu, pokud konzumujete koktejly dvakrát denně místo hlavních jídel, jak se pro redukci hmotnosti doporučuje, ušetříte alespoň něco za nákup potravin nebo jídla v restauraci. A ušetříte spoustu času v kuchyni, což se taky počítá!

Herbalife v těhotenství

Pro těhotné a kojící ženy není vhodný například termo čaj Herbalife, který obsahuje kofein. V těhotenství se však nedoporučuje konzumovat ani Herbalife F1 koktejl, přestože to na etiketě výrobku není uvedeno. Je to zejména proto, že těhotné ženy by se obecně měly vyhýbat veškerým dietám a přípravkům na hubnutí. Koktejly sice obsahují velké množství vitamínů a minerálů, avšak nejlepším způsobem, jak v těhotenství a během kojení dopřát sobě i dítěti to nejlepší, je jíst dostatečně a mít vyvážený a pestrý těhotenský jídelníček.

  Získejte ZDARMA jídelníček na míru vašim potřebám a exkluzivní SLEVY od našich partnerů!


  Mohlo by vás zajímat

  © COPYRIGHT 2021 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.