Jak zhubnout v obličeji 

S několika kilogramy navíc se může časem stát, že se tuk začne usazovat i v obličeji. Spousta jedinců si pak klade otázku, jak zhubnout v obličeji, zdali je to vůbec možné. Díky několika účelně zvoleným cvikům a jejich pravidelnosti zeštíhlení obličeje možné je, jak na to?

Základem zeštíhlení obličeje je dostatečný pitný režim

Určitě všichni známe rčení: „Hlad je maskovaná žízeň“. Voda totiž dokáže navozovat pocit sytosti, proto pokud chcete snížit počet přijatých kalorií, zkuste před jídlem vypít co nejvíce vody. Nejen, že má dostatečný pitný režim pozitivní vliv na zrychlení metabolismu a rychlejší spalování, také zvýšený příjem vody zamezuje jejímu zadržování v těle. Právě to se může projevit i v obličeji. A tak prvním krokem, jak zhubnout obličej, může být větší příjem tekutin.

Vyhýbejte se alkoholu

Jednou za čas si dopřát sklenku kvalitního vína není na škodu. Na denním pořádku by však konzumace alkoholu být rozhodně neměla. Právě alkohol totiž přispívá k ukládání tuků a nadýmání. Zeštíhlení obličeje tak není možné, vychutnáváte-li si rádi a často jakýkoliv alkoholický nápoj. Pozor si dejte na skryté kalorie v nápojích, které se nachází jak v limonádách, tak alkoholických koktejlech. Co si pod pojmem „skryté kalorie v nápojích“ představit? Znamená to, že konzumací daného nápoje do sebe dostaneme pouze prázdné kalorie, aniž by byly doprovázeny živinami, vitamíny a podobně. A v neposlední řadě je vhodné zmínit, že alkohol zadržuje vodu a zvyšuje chuť k jídlu.

K zeštíhlení obličeje přispívá i vhodně zvolená strava

Nadměrná konzumace sacharidů, ať už ve zmíněných nápojích nebo ve stravě, přispívá k usazování tukových zásob po celém těle. Výjimku netvoří ani obličej. Pokud tedy přemýšlíte, jak rychle zhubnout v obličeji, zaměřte se na svou stravu. Konzumace sacharidů představuje nevýhodu i v tom, že tělu dodá značnou dávku kalorií, avšak jen minimum vlákniny. Naše tělo tak přijaté sacharidy rychle stráví, již brzy má hlad, ale pozřené kalorie v těle zůstanou. K udržení odpovídající váhy může přispět i KetoDiet, česká keto dieta, která omezuje příjem sacharidů.

Dostatečně spěte

Významně se na hubnutí, tedy i na zeštíhlení obličeje, podílí také spánek. Nedostatek spánku dokáže zvyšovat hladinu stresu, což se ve výsledku opět projevuje na přibývání na váze. Kromě zvýšené hladiny stresu se nedostatek spánku podílí i na zvýšené chuti k jídlu nebo na zvýšeném ukládání tuků. Přemýšlíte-li, jak zhubnout obličej, dopřejte si prvně pořádnou dávku spánku.

Co nejméně se stresujte

Pokud je naše tělo dlouhodobě vystavované stresu, je náchylné k různým nemocem. Kromě nemocí ale stres zvyšuje chuť k jídlu a tuky si pak tělo ukládá opravdu lehce. Mezi aktivity, které dokážou zmírňovat stres, patří meditace, procházky v přírodě nebo oblíbená aktivita. Meditace je skvělým pomocníkem při boji se stresem a taktéž dokáže zlepšovat spánek a posilovat imunitní systém. Zklidňující aktivity tak mohou být další možností, jak zhubnout v obličeji.

Jak zhubnout v obličeji: cviky

Mezi tipy, jak vyrýsovat obličej, patří i cviky. Podle některých fungují, podle některých naopak ani trochu. Jedno je jasné, za zkoušku nic nedáte, proto vám přinášíme přehled nejčastějších cviků používajících se pro zeštíhlení obličeje.

1

Zvedání brady

První možností, jak vyrýsovat obličej, nebo jak zhubnout podbradek, je zvedání brady. Cvik uskutečněte tak, že co nejvíce zakloníte hlavu a natáhnete krk. Očima sledujte strop a co nejvíce se s otevřenou pusou usmívejte. Vydržte zhruba 10 sekund a poté cvik opakujte ještě alespoň 9x. Pravidelným cvičením tak vyzkoušíte moudra, jak zhubnout podbradek i jak posílit ochablý krk.

Tip! Pro další informace o tom, jak zhubnout v obličeji, navštivte některou z poraden NUTRIADAPT.

2

Nafoukněte tváře

Tip, jak zhubnout tváře, představuje nafukování tváří. Nafoukněte je tak moc, až budete mít pocit, že prasknou. Poté vzduch přesunujte z jedné tváře do druhé a vždy setrvejte alespoň 5 sekund. Jakmile vzduch vypustíte, sešpulte ústa do tvaru písmene O. Tím přispějete ke zeštíhlení obličeje v lícních svalech.

3

Zvedejte obočí

Ukazováčkem a prostředníčkem si pokožku těsně nad obočím jemně stáhněte dolů. Obočí naopak zvedejte nahoru, přičemž pořád prsty jemně suňte kůži dolů. Tento cvik zopakujte zhruba 10x a budete-li tak činit každý den, může se jednat o další způsob, jak vyrýsovat obličej.

Na škodu kromě tipů, jak zhubnout v obličeji, rozhodně není ani dostatečná péče o pleť. Důležitá je kvalitní pečující kosmetika, která také může přispět k vypnutí obličeje.

© COPYRIGHT 2024 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.