3 kroky ke krásné a zdravé pleti

Dnes jsme připravili 3 užitečné rady pro ty, kteří sní o pleti zářivé, rozjasněné a dokonalé. 

ˇ

1. Zdravá výživa

Asi pro nikoho nebude tajemstvím, že to, co jíme, má přímý vliv na stav naší pleti. Správná výživa je jedním z nejdůležitějších faktorů. Dobrým příkladem je syntéza kolagenu, klíčového strukturálního proteinu, díky kterému je pokožka elastická a silná. V těle se neustále vyrábí, aby „napravil“ poškozené oblasti pokožky. Jeho syntéza je složitý proces, vyžaduje různé látky a mikroelementy a při jeho produkci hraje důležitou roli vitamín C. Proto pro udržení krásné pleti potřebujete konzumovat produkty, které obsahují kyselinu askorbovou. 

Zapojte do svého jídelníčku také potraviny bohaté na mastné kyseliny. Ryby jsou zdrojem omega 3, která je nezbytná pro normální fungování organismu a pro dobrý stav vlasů, nehtů a pleti. 

Žádný jídelníček se neobejde bez čerstvého ovoce a zeleniny. Jablka a kiwi jsou bohaté na vitamín C, banány zas na hořčík a draslík.

2. Kvalitní pečující kosmetika

Nesmíte zapomínat na 3 hlavních kroky v péči o pleť: důkladné čištění, tonizace a hydratace. Ráno a večer pleť potřebujete očistit od nahromaděných nečistot, kožního mazu a prachu. V opačném případě se póry začnou ucpávat a na pleti se objeví černé tečky, akné, zarudnutí nebo podráždění. Po mytí následuje tonizace, nezbytná fáze péče o pleť. Na tonizaci by se nemělo zapomínat, protože tonikum pleť posiluje, stahuje póry, rozjasňuje a zklidňuje, chrání a připravuje k aplikaci pleťového krému. Po tonizaci aplikujte hydratační pleťový krém. 

Do péče o pleť také zařaďte pleťovou masku a peeling. Maska na obličej má v porovnání s pleťovým krémem větší množství výživných látek. Promyšlené složení poskytne rychlé a účinné řešení konkrétních problémů s pletí. Kosmetický trh nyní nabízí různé typy pleťových masek: krémové, látkové, gelové a další.

Peelingy pomohou pleť hloubkově vyčistit a odstranit odumřelé kožní buňky. Vybírejte pleťové peelingy s jemnými abrazivními částicemi, aby pleť nepoškozovaly. U suché pleti se peeling doporučuje používat 1x týdně, u mastné až 2x týdně.

Vždy vybírejte kosmetiku s ohledem na typ vaší pleti.

3. Čistá neperlivá voda

Pitný režim a rovnováha vody v těle ovlivňují stav vlasů a pleti. Voda pomáhá obnovit pleť poškozenou sluncem či větrem, obnoví její hladkost a pružnost. Pro optimalizaci metabolických procesů v těle se doporučuje vypít 1,5-2 litry vody denně.

    Získejte ZDARMA jídelníček na míru vašim potřebám a exkluzivní SLEVY od našich partnerů!


    Mohlo by vás zajímat

    © COPYRIGHT 2021 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.