Domácí maska na vlasy

Každý den jsou naše vlasy vystavovány faktorům, které negativně ovlivňují jejich kvalitu. Jedná se zejména o stres, změny počasí nebo sluneční záření. Významně se na stavu našich vlasů podílí i přípravky, které používáme pro jejich mytí či styling. Skvělým pomocníkem pro nápravu poškozených vlasů je domácí maska na vlasy a zejména přírodní maska na vlasy. Ta zároveň může mít pozitivní vliv na jejich lesk či délku. Pro navrácení lesku vyzkoušejte i jablečný ocet na vlasy. Jaká domácí maska na vlasy je pro vás nejvhodnější?

1

Domácí maska na suché vlasy

Ruku v ruce se suchými vlasy kráčí i roztřepené konečky a časté lámání. Pokud jste dosud pravidelně nepoužívali kondicionér, rozhodně ho do své vlasové rutiny zahrňte. Pro zlepšení aktuálního stavu vlasů může posloužit velmi jednoduchá domácí maska na suché vlasy z kokosového oleje. Kokosový olej poničené vlasy pomůže napravit a vyživit. Není již nutné k němu přidávat další suroviny. Ale pokud se ke kokosovému oleji rozhodnete přidat trochu kakaového másla, určitě neprohloupíte. Kakaové máslo totiž taktéž senzačně vyživuje a posiluje vlasy.

Ingredience:

 • 1 lžíce kokosového oleje

Postup:

Než půjdete spát, rozehřejte si v mikrovlnce jednu lžíci kokosového oleje a vmasírujte si jej do vlhkých vlasů, kořínkům se však vyhýbejte. Takto si vlasy svažte do drdolu nebo je přikryjte sprchovací čepicí a jděte spát. Ráno po probuzení si vyživenou hřívu omyjte šamponem. Podle potřeby se dá domácí maska na suché vlasy opakovat několikrát do měsíce. Dejte si však pozor na to, aby vám tento zábal na suché vlasy příliš nezamastil povlečení.

Zatímco vlasové masky jsou velmi rozšířené, o těch na ústa se to říct nedá. Přitom je kokosový olej naprostým zázrakem na suché rty, který můžete využít i na masku. Proto pokud vám nějaký zbyde, neváhejte si jej aplikovat na ústa jako prevenci proti suchým rtům.

2

Domácí maska na vlasy pro rychlejší růst

S rychlejším růstem vlasů mohou pomoci jak doplňky stravy prodávané na e-shopu Pilulka, tak také právě domácí maska na vlasy pro rychlejší růst, která zároveň může zabránit hrozící transplantaci vlasů u žen. Velmi často se tato domácí maska na vlasy pro rychlejší růst nazývá jako domácí maska na vlasy z vajec. Základ masky je totiž tvořen právě vejci. Vejce stimulují jak růst stávajících vlasů, tak i těch nových a dodávají vlasům objem.

Ingredience:

 • 1 vejce
 • 1 lžíce medu

Postup:

Vejce s medem dostatečně promíchejte tak, aby vznikla hladká pasta. Pastu si naneste ke kořínkům a nechejte ji 15 minut působit. Následně si omyjte vlasy šamponem a přidejte i kondicionér.

Možná vás zarazí, jak hlava, na kterou byla aplikovaná vaječná domácí maska na vlasy pro rychlejší růst, zapáchá, to je však běžné. Doporučujeme tak použít voňavý kondicionér.

3

Výživná maska na vlasy

Výživná maska na vlasy se dá připravit z několika druhů olejů. Kokosový, olivový nebo třeba konopný olej jsou skvělé jak na vlasy, tak jako jedna z hlavních ingrediencí pro vegan jídelníček. Tato konkrétní výživná maska na vlasy navíc obsahuje i další ingredienci vhodnou i pro vegan jídelníček, banán. Po použití dané přírodní masky na vlasy by měly být hydratované a lesklejší. Jedná se o skvělou prevenci, která eliminuje hrozbu transplantace vlasů u žen či mužů.

Ingredience:

 • 1 zralý banán
 • 1 lžíce olivového oleje

Postup:

Banán rozmixujte nebo dostatečně rozmačkejte a poté k němu přidejte olivový olej. Ještě chvíli mixujte, dokud nebude mít vzniklá výživná maska na vlasy krémovou konzistenci. Následně masku naneste na vlasy a zhruba po 15 minutách ji spláchněte.

Tipy, jak se starat o vlasy

Domácí masky na vlasy jsou skvělé jako doplněk k běžné péči. Pokud však své hřívě nebudete věnovat takovou pozornost, jakou si zaslouží, zábal na suché vlasy jednou za týden toho sám moc nezmůže. Jak se tedy o své vlasy starat?

Vhodně zvolený šampon s kondicionérem

Prvním a opravdu velmi zásadním krokem pro dosažení zdravých vlasů je volba šamponu s kondicionérem. Ty, které se běžně prodávají v supermarketech či drogeriích, se ani zdaleka nemohou vyrovnat těm profesionálním. Investovat do kvalitních vlasových produktů se opravdu vyplatí a navíc tyto produkty vydrží poměrně dlouho. Pokud vámi vybraný šampon obsahuje chemikálie, zatěžuje tím nejen vaše vlasy, ale i životní prostředí. Skvělé jsou například bylinné šampony, zejména obsahují-li rozmarýn. Právě rozmarýn vlasům dodává zdravý i lesklý vzhled. Pozornost ve složení věnujte také sulfátům a parabenům, které na vlasech zanechávají největší paseku.

Pravidelné mytí vlasů

Určitě není vhodné, abyste si vlasy myli každý den, avšak stejně tak není vhodné je mýt dvakrát do měsíce. Vhodnou intenzitu mytí poznáte podle toho, jak moc se vaše vlasy mastí. Pokud se vaše pokožka řadí k mastnějším, vlasy si myjte klidně každý druhý den. Pokud jste však spíš člověk se suchým typem pokožky, omezte mytí vlasů na zhruba 2x za týden. Častější mytí bude vyžadované i v momentě, kdy se věnujete sportovní činnosti, jakou je třeba běhání nebo posilování. Jakmile se naše tělo zpotí, hromadí se ve vlasech nečistoty v podobě potu i zachyceného prachu, proto je vhodnější vlasy po posilování ve fitness centru nebo po běhání po vsi raději umýt.

S úpravami vlasů to nepřehánějte

Ať už si vlasy upravujete pomocí žehličky, fénu, kulmy nebo velkého množství laků a gelů, ani jedna varianta není pro vaše vlasy ideální. Během tepelných úprav dochází k oslabení jednotlivých pramenů a při používání stylizačních přípravků se na vlasy zbytečně nabalují nečistoty a vlasy jsou tak daleko lámavější. A pokud si plánujete vlasy stáhnout do gumičky, ujistěte se, že jste ji zbytečně hodně neutáhli.

Zamyslete se i nad stravou

Nejen to, jaké přípravky používáte a zda na své vlasy aplikujete přírodní masky na vlasy, se podílí na jejich stavu. Velkou roli hraje i vaše strava. Budete-li dodržovat základy zdravého stravování, projeví se to i na vašich vlasech. Pro začátek si osvojte třeba tipy na zdravé a rychlé večeře, které vašemu tělu dodají spoustu blahodárných látek. Určitě neprohloupíte ani v momentě, kdy si na e-shopu Grizly zakoupíte oříšky. Oříšky totiž obsahují omega 3 mastné kyseliny, které vlasy zkrátka milují.

Do vaší stravy dále doporučujeme zařadit:

 • vejce (hodí se i pro domácí masky na vlasy z vajec),
 • ryby,
 • listovou zeleninu,
 • brambory.

Stejně tak důležitý je i pitný režim, proto během dne pijte dostatek vody. Pokud jsou vlasy polámané, vypadávají nebo pomalu rostou, může na scénu přijít hnojivo na vlasy. Nad ním je vhodné zamyslet se zejména v momentě, kdy masky na vlasy nejsou dostatečně účinné. Hnojivo na vlasy se prodává v několika provedeních, jakou jsou šampony, kondicionéry, séra i tablety.

  Získejte ZDARMA jídelníček na míru vašim potřebám a exkluzivní SLEVY od našich partnerů!

  © COPYRIGHT 2024 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.