Jaké účinky slibuje vlasové hnojivo?

Vlasové hnojivo patří mezi nejlepší přípravky proti vypadávání vlasů, které navíc zajistí jejich rychlejší růst. Díky efektivně zkombinovaným látkám navíc přispěje ke zkvalitnění a posílení vlasového vlákna. Pro koho je hnojivo na vlasy vhodné a přináší s sebou jeho užívání nějaké vedlejší účinky?

Co je to vlasové hnojivo?

Vlasové hnojivo je produkt, který může mít několik podob. Nejčastěji se setkáme s hnojivem v podobě tablet, šamponu či séra. Pokud jste se dostali do stádia, kdy přemýšlíte, jak zachránit lámavé vlasy, nebo vlasy, které téměř nerostou, pak je ideální zmíněné produkty kombinovat. Neuchýlit se k užívání pouze jednoho typu vlasového hnojiva. Tento kosmetický výrobek v sobě kombinuje vlasům prospěšné látky jako vitamíny, minerály, bylinné výtažky nebo aminokyseliny.

Před nasazením vlasového hnojiva je vhodné se prvně poradit se svým kadeřníkem. Mnohdy vlasům chybí jenom vyživení, ke kterému můžete přispět pravidelnou aplikací kokosového oleje. Navíc kokosový olej slouží jako filtr před UV zářením, které ve větším množství může opět vlasové vlákno poškodit.

Benefity hnojiva na vlasy

Hlavní benefity, které složení vlasového hnojiva nabízí, představuje celkové posílení vlasů. Stejně tak by mělo dojít k minimalizaci vypadávání vlasů a naopak k podpoře růstů nových vlasů. Hnojivo na vlasy potřebnou službu prokáže zejména v následujících případech:

 • vlasy nadměrně vypadávají,
 • dochází k řídnutí,
 • vlasy jsou suché, lámavé, zkrátka bez života,
 • „koruna krásy“ nemá objem.

Díky pravidelnému užívání vlasového hnojiva by mělo dojít k odstranění, případně alespoň zmenšení výše zmíněných problémů. Vlasy by naopak měly být ucelené, vyživené a také by měly rychleji růst.

Vedlejší účinky vlasového hnojiva

Složení vlasového hnojiva je ve většině případů bezproblémové. Někteří se však mohou potýkat s vedlejšími účinky vlasového hnojiva, které se liší jedinec od jedince i produkt od produktu. Jaké jsou nejčastější vedlejší účinky vlasového hnojiva?

 • alergické reakce na složky obsažené v hnojivu,
 • zvýšená křehkost vlasů,
 • zarudnutí pokožky,
 • zvýšená citlivost pokožky hlavy.

Pokud problémy s vlasy nejsou nijak rapidní, je vhodné se prvně uchýlit k domácí péči, jako jsou masky na vlasy. Ty se dají navíc přizpůsobit různým vlasovým problémům. Mezi nejvyhledávanější masky na vlasy patří ty vyživující. Pokud ale nepomohou ani ty, přichází na scénu například tablety vlasového hnojiva. Používat by se však vlasové hnojivo nemělo po absolvování transplantace vlasů, kdy je důležitá zejména regenerace ranek. Před prvním použitím hnojiva by po transplantaci vlasů mělo uplynout několik týdnů.

Nejlepší přípravky proti vypadávání vlasů

Každý může mezi nejlepší přípravky proti vypadávání vlasů zařadit jiný produkt. Navíc je také vhodné dodržovat běžná doporučení, jako je nechodit spát s mokrou hlavou, nefénovat si příliš často hlavu a žehličku na vlasy používat jen zřídka. Z jakých přípravků je tedy možné vybírat?

1

Šampony a kondicionéry

Speciálně vyrobené šampony a kondicionéry jsou tím prvním, nad čím by měl člověk začít uvažovat, pokud mu začnou řídnout vlasy. Zakoupit se dají v drogeriích i v kadeřnictvích. Na škodu rozhodně nebude, přidáte-li ke své péči alespoň jednou týdně i vlasovou masku. Ta se dá velmi dobře připravit využitím kakaového másla, které navíc příjemně voní. Díky zapojení olejíčků, případně zmíněného kakaového másla, dojde k ucelení i vyživení jednotlivých pramínků.

Vyživující šampony a kondicionéry obvykle obsahují látky, jako je biotin neboli vitamin B, který zároveň přispívá k vyšší kvalitě nehtů, keratin zodpovědný pevnost a elasticitu a rostlinné extrakty. Nejčastěji je řeč o výtažcích z kopřivy, aloe vera nebo rozmarýnu.

Tip! Spoustu pečujících šamponů či kondicionéru lze najít také na e-shopu Grizly.

2

Masky na vlasy

Mezi pravidelnou péči o vlasy a pokožku hlavy by měly patřit masky. Ty na vlasy aplikujte přibližně jednou týdně. Jednat se může o zakoupený produkt, anebo si vlasovou masku připravte sami doma. Pokud například všechno avokádo nezužitkujete na oblíbený avokádový chléb, pak lze připravit hydratující masku i z něj, jak na to?

Potřebné ingredience:

 • avokádo
 • banán

Postup:

Oba druhy ovoce rozmačkejte a vzniklou pastu naneste na vlasy. Nechejte působit zhruba půl hodiny a následně masku z vlasů důkladně vypláchněte.

Mezi další možnosti, jak zachránit lámavé vlasy, patří maska z medu a olivového oleje, z kokosového oleje nebo z vajíček.

Tip! Vyživující masky na vlasy nabízí zákazníkům také e-shop Pilulka

3

Vlasová séra

Další možnost, jak zachránit lámavé vlasy, případně vypadávající vlasy, jsou vlasová séra. Díky aktivním složkám, jako je častokrát výtažek z kopřivy, dojde k posílení stávajících vlasů i k stimulaci růstu vlasů. Složky, které séra obvykle obsahují, jsou velmi podobné jako u šamponů a kondicionérů proti vypadávání vlasů. Pokud však narazíte na problém s vlasy, zamyslete se nad celkovým životním stylem. K lesklým vlasům napomáhá také zdravý jídelníček, v němž nechybí dostatek ovoce a zeleniny. Bude-li se člověk řídit zdravým jídelníček a ještě navíc využívat vlasová séra, první výsledky by se měly dostavit v rámci týdnů.

4

Doplňky stravy

Skvělým pomocníkem jsou také doplňky stravy, které se dají sehnat jak v lékárnách, tak také ve vybraných drogeriích. Doplňky jsou navržené tak, aby přispívaly k posilnění vlasových vláken a ještě navíc podpořily růst dalších vlasů. Mezi nejčastější látky, na které můžeme narazit ve složení, patří opět biotin, tedy vitamin B, který je důležitý pro tvorbu potřebného keratinu. Stejně tak obvykle nechybí ani vitamín E, který chrání vlasy před venkovními škodlivými vlivy a minerální látky, jako je zinek nebo železo. Důležité je nepřekračovat denní dávku.

5

Vlasové hnojivo

Účinným bojovníkem proti vypadávání vlasů, řídnutí nebo lámání je zejména vlasové hnojivo. To lze zakoupit v několika verzích, tedy:

 • Šampon: jedna z nejpopulárnějších forem vlasového hnojiva, zlepšuje celkový stav vlasů.
 • Kondicionér: po šamponu je úžasným doplňkem hnojivo jako kondicionér, který vlasům poskytne potřebnou hydrataci.
 • Sérum: velmi účinné složky pak nabízejí různá séra, obvykle ve formě kapaliny nebo oleje.
 • Tablety: k minimalizaci vypadávání vlasů přispějí tablety vlasového hnojiva plné potřebných živin.
 • Masti: poskytují hloubkovou výživu vlasů i pokožky na hlavě.

Ať už tablety vlasového hnojiva nebo kterýkoliv jiný druh, jedná se obvykle o účinného pomocníka v momentě, kdy nás trápí různé vlasové problémy.

6

Léky

V nejzazším případě se dají při problémech s kvalitou vlasů, jejich vypadáváním a podobně nasadit léky. Ty ve většině případů ale musí předepsat ošetřující lékař. Obvykle se dělí na léky vhodné pro muže, trpící obvykle plešatěním, a pro ženy. Některé léky na podporu růstu vlasů jsou i volně dostupné, avšak pak je účinnost obvykle o něco menší. Než se uchýlíte k lékům, je lepší prvně vyzkoušet výše zmíněné pomocníky, případně se zaměřit na svůj celkový životní styl.

Kvalitu vlasů může negativně ovlivňovat i stres, a tak na škodu nebude praktikování uklidňujících cvičení, mezi něž se řadí meditace nebo jóga. Výsledky však nečekejte do druhého dne, po nasazení zdravé stravy a absolvování meditací se výsledky mohou dostavit až za několik měsíců, nikoliv dnů.

Vlasové hnojivo recenze

Jak vypadají recenze vlasového hnojiva?

Vlasy více rostou.

Minimalizace vypadávání vlasů.

Zlepšení struktury jednotlivých pramínků.

Netřepí se konečky.

Rychlý nástup účinku.

Nepříjemná chuť tabletek.

Vyšší pořizovací cena.

Na základě internetových recenzí vztahujících se jak k séru vlasového hnojiva, tak ke všem dalším podobám hnojiva na vlasy, by se dalo říct, že jsou výsledky povzbudivé. Pokud vás tak určité problémy s vlasy trápí, hnojivo na vlasy zvažte.

  Získejte ZDARMA jídelníček na míru vašim potřebám a exkluzivní SLEVY od našich partnerů!

  © COPYRIGHT 2024 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.