Hubneme do plavek aneb nový zdravý jídelníček

Fungují jednorázové diety?

Problémem současné doby je hlavně neustálý spěch a stres, kdy lidé chtějí mít vše hned a ideálně bez větší námahy. A stejně tak se často snažíme oklamat i svá těla. V praxi to pak může vypadat tak, že si na internetu vyhlídneme některou z aktuálních „zázračných“ diet a čekáme, že se do týdne dostaví první výsledky.

Výsledky se sice možná dostaví, ale naše tělo se nedá jen tak lehce obelhat. Po pár dnech „úspěšného“ hladovění zpravidla přichází pohroma v podobě nechvalně známého jojo efektu. Při jojo efektu zpravidla nabereme vše, co jsme dokázali shodit, zase zpátky. A mnohdy ještě nevítaný bonus navíc.

Rychlé diety jsou obecně hodně jednostranně zaměřené, kvůli čemu organismus přichází o nezbytné látky a živiny. A výsledkem nakonec je, že se hubnutí nedaří buď vůbec, nebo shozená kila přijdou rychle zase zpátky. A tak na rychlé jednorázové diety opravdu raději zapomeňte.

Jakým potravinám dát přednost?

Jestliže chcete se svou postavou něco udělat, ať už jde redukci váhy či zpevnění svalové hmoty, prvním nezbytným krokem, který musíte udělat, je začít přemýšlet nad tím, co dáváte do svého těla. Zdravé hubnutí zní sice lehce děsivě, ale nebojte se!

Určitě nebudete muset hladovět, ba naopak. Základem zdravého jídelníčku je totiž pravidelná a sytá strava. Samozřejmě jsou ale pokrmy, které musíte z jídelníčku vyřadit.

Čemu se vyhnout:

Těžká a špatně stravitelná jídla jakými jsou fast food, zahuštěné omáčky, polotovary, uzeniny, tučné maso, chipsy, hranolky, limonády a cukrovinky – nejen tento seznam představuje pro organismus velký problém.

Často se jedná sice o lehce dostupné a levné potraviny, které jsou velkým lákadlem, ale tělu nedodají téměř žádné potřebné živiny, vitamíny a ani minerální látky.

Zvolte raději čerstvost

Místo zmiňovaných neplnohodnotných a nezdravých potravin se zaměřte na potraviny v jejich přirozeném stavu. Základem jídelníčku by měla být převážně čerstvá zelenina, ovoce, luštěniny, obiloviny, semena, ořechy a kvalitní maso.

Začít můžete například tím, že kupované laskominy jednoduše zaměníte za čerstvé ovoce. Další naprostou nutností je dodržování pitného režimu, který přirozeně zbavuje organismus části škodlivin a odpadních látek. Pijte dostatek čisté vody a bylinných čajů. Vyvarujte se syceným a doslazovaným nápojům a džusům!

Základem úspěšného hubnutí nejsou krátkodobé diety, ale celková a trvalá změna stravy a životního stylu. A opravdu se neobávejtezdravá strava nemusí být nudná a mdlá, jak si spousta lidí myslí. Dnes naleznete na internetu nebo v kuchařkách nepřeberné množství zajímavých a přitom zdravých receptů.

Krabičková dieta nejen pro úsporu času

A jestliže v kuchyni nejste jako ryba ve vodě, nemáte času nazbyt a nebo zkrátka k vaření nemáte příliš blízko, nevadí.

Známá krabičková dieta vás jednoduše naučí nejen to, jak by měl jídelníček vypadat v průběhu dne, ale také jak potraviny kombinovat a co si například dopřávat během dne.

Programy krabičkových diet obecně fungují tak, že firma, kterou si vyberete, vám každý den přiveze pět krabiček (podle zvoleného programu), kdy všechna jídla z pravidla sestavuje nutriční specialista, aby bylo vše ve správném poměru a hlavně také chutné.

Programy krabičkových diet se mohou lišit, jak v jejich obsahu, tak ceně. Není dobré si dodavatele krabiček vybírat pouze na základě nejnižší ceny, jelikož tím logicky trpí právě jídlo samotné. Například krabičková dieta Praha se pyšní prvotřídním výběrem surovin od ověřených českých dodavatelů.

Jaké přináší krabičková dieta výhody?

  • Úspora času, nemusíte nakupovat a vařit.
  • Pravidelnost díky krabičkám, které jíte je ve stejných časových intervalech.
  • Vyváženost stravy díky ideální porci v každé krabičce.
  • Možnost donášky až do kanceláře / domů. Nemusíte jídlo nikde vyzvedávat.
  • Inspirace pro další samostatné vaření.

Postupem času si můžete začít objednávat například už jen obědy a večeře a zbytek jídla si připravovat doma sami. Plynule tak můžete převést své teoretické poznatky do praxe a začít zdravě jíst a připravovat si jídlo zcela samostatně.

Krabičková dieta je perfektní řešení pro lidi, kteří se snaží zhubnout, a nebo pro ty, kterým došel čas či inspirace v kuchyni.

Nezapomínejte na zdravý pohyb a relax

Mimo samotnou změnu stravovacích návyků je nutné držet se tzv. ve formě. Podstatou zdravé a štíhlé linie je totiž kompletní přeměna životního stylu a to je tak trochu běh na dlouhou trať. Pohybu se zkrátka nevyhnete. 

Není ale nutné se strhat každý den hodiny ve fitku, důležité je zařadit do života zdravou rutinu, která vás bude navíc bavit.

Ze začátku můžete zkusit krátké procházky, běh, plavání nebo třeba cvičení doma s vlastní vahou. A další podstatnou součástí zdravého životního stylu je samozřejmě relax. Život ve stresu a spěchu může totiž vést ke kolísání váhy a dokonce i k předčasnému stárnutí.

Nehledejte výmluvy a vytvořte si pravidelnou chvilku jen tak sami pro sebe. Relaxujte, nešiďte spánek a hýčkejte se, o tom má přeci zdravý život být! 🙂

© COPYRIGHT 2024 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.