Hubnutí na podzim? Skvělý čas pro dietu

hubnutí

Ideální čas na hubnutí? Jedině podzim! Podzimní dieta skvěle očistí a připraví tělo na hubnutí. Toto roční období přináší bohatou nabídku čerstvého ovoce i zeleniny, která je pro podzim typická. Zdravý jídelníček pro podzimní dietu skýtá celou řadu chutných pokrmů. Hubněte bez hladovění!

Proč právě podzimní hubnutí?

Snažíte se zhubnout a shodit ideálně až 10 kilo? Většinou se všichni zaměřujeme na léto a dokonalou postavu do plavek. Toto období se stalo takovým trendem, kdy se povede zhubnout o pár kilo, nikdy však nedosáhneme na zásadní změnu. Řešením je podzimní dieta! Přinášíme veškeré rady, jak vysněné postavy dosáhnout. Nabízíme vám tipy na podzimní jídelníček.

Zjistěte, jak na tom jste s vlastní váhou? Stačí si zdarma spočítat vlastí BMI index a podle toho se začít řídit. Zhubnout či přibrat?

Ketomix_Top_nebojte se vlastní váhy

Pokud máte zájem zhubnout co nejrychleji a nejefektivněji, zkuste KetoMix – to je ketonová dieta. Už jsme psali, co je to ketóza a jak funguje. Zkuste ji na týden v ochutnávkovém balíčku a ihned poznáte účinky!

Podzim aneb hubnutí v období polévek

V podzimním sychravém počasí přijde miska horké chutné polévku vhod. Recepty na zdravé polévky skvěle očistí organismus a zahřeje na těle i duši. Polévky lze skládat ze zdravých a čerstvých surovin, které se dají kombinovat, a tak vás nikdy neomrzí. Všechny přísady obsažené v polévkách dodají tělu veškeré potřebné živiny.

Polévky v podzimním období s sebou přináší skvělé výhody. Hlavní předností je jejich jednoduchost a variabilnost. Tato vlastnost je pro hubnutí a diety zásadní. Nikdo nechce trávit hodiny vařením a nakupováním neobvyklých surovin. Hubnutí s polévkami v podzimním období je tak skvělá příležitost, jak se změnou začít!

Polévky jsou chutné a vydatné. Stačí uvařit jednu polévku, kterou můžete jíst víckrát, a tak si ušetřit práci s vařením dalšího jídla. Jejich příprava trvá průměrně jen 20 minut.

Dýně? Hit hubnutí a diet

Naprosto nejoblíbenější podzimní ingrediencí je dýně. Tato surovina drží první místo podzimního jídelníčku. Pro hubnutí je dýňová polévka skvělou volbou. Je jednoduchá a rychlá na přípravu. Existuje již celá řada variant, a tak si každý může vybrat tu, která mu vyhovuje nejvíc. Nejvíce se do krému používá dýně Hokkaido, protože se dá vařit i se slupkou.

podzimní dieta


Dieta mnoha podob

Dnes existuje celá řada diet, které jsou populární. Můžeme najít diety, které jsou pro lidské tělo zdravé, ale také ty, které až tak vhodné pro redukci váhy nejsou. Níže přinášíme přehled pěti nejznámějších a nejvhodnějších diet.

Zkuste Keto dietu od KetoMix >>
 1. Keto dieta
 2. Paleo dieta
 3. Vegetariánská dieta
 4. Bezlepková dieta
 5. Dukanova dieta

Saunování a dieta

Podzim je skvělé roční období pro počasí vhodné ke cvičení jak venku, tak i vevnitř. Není tak hrozné vedro, aby byla nutná klimatizace, na druhou stranu není až taková zima, aby se nedalo sportovat venku. Odpoledne si můžete jít ven zaběhat, a tak začít s podzimním hubnutím. Ve správné kombinaci zdravého pohybu a diet můžete svého snu dosáhnout. Na tvarování dokonalé postavy do plavek máte celých 9 měsíců!

Po sportu je důležitá regenerace. Po běhu v podzimní barevné krajině se tělo okysličí a tělo zahltí čerstvý vzduch. Po běhu nebo dlouhé procházce si dopřejte plnohodnotný wellness, díky kterému se tělo naplno zregeneruje.

Saunování je skvělý způsob, jak uvolnit svaly po námaze, odstranění bolesti. Právě podzim může být období depresí, a tak sauna je skvělá volba si vyčistit hlavu. Pro hubnutí a diety je důležitá fyzická ale také psychická kondice.

Sauna má také vliv na spalování tuků, které je při hubnutí žádoucí. Čím více je tělo zahřáté, tím rychleji se tuky spalují. Proto, když budete pravidelně během 9 měsíců chodit do sauny, můžete i značně zhubnout. Pravidelné saunování úzce souvisí i se zmizením celulitidy. Během zahřátí v sauně a následného rychlého ochlazení dochází k rozproudění krve, a tak dochází ke stimulaci tkání a celulitida bude na těchto místech postupně vyhlazována. Nedá se ovšem čekat, že tyto výsledek se objeví již po první návštěvě.

Až 9 měsíců do léta

Motivaci změnit vlastní postavu většinou získáme až těsně před letní dovolenou. Ale teď na to máte až 9 měsíců! Můžete začít pomalu, žádná terapie šokem. Postupně se zaměřujte na to, co jíte, jak cvičíte. Nechce si spočítat i kalorický příjem a snažte se ho oproti výdeji mírně snižovat.

Podzimní dietní jídelníček

Podzim je bohatý čas úrody. Proto do svého jídelníčku zakomponujte maximum toho, co naše lokalita nabízí. Pro hubnutí je výborná červená řepa, která dokáže zbavit tělo škodlivých látek. Její chuť je výrazná, když je vařená ale i syrová.

Zaregistrujte se pro Pestrý jídelníček a dostávejte jídelníček přímo na míru. A to až na 3 týdny zcela zdarma!

Nesmíme opomenout ani chutnou a univerzální potravinu – dýni. Lze z ní připravit jak slané, tak i sladké pokrmy. Velice oblíbené jsou moučníky, rizota, ale hlavně polévky! Je velice dietní a obsahuje důležité minerální látky.

Pro podzimní dietu jsou skvělé také vlašské ořechy. Jejich předností jsou antioxidační účinky a také jsou plné omega 3 mastných kyselin. Skvělé dietní pokrmy pro podzimní hubnutí můžete také z jablek, hrušek, zelí či kapusty.

Jídelníček

Snídaně: Ovesná kaše se skořicí, jablkem a vlašskými ořechy a datlemi

 • 30 g ovesných vloček + 250 ml mléka
 • půlka jablka
 • hrst vlašských ořechů

Svačina: Salát z červené řepy a kozího sýra dochucený mátou

 • 100 g červené řepy
 • 40 g kozího sýra

Oběd: Krémová dýňová polévka a kus celozrnného pečiva

 • 300 ml polévky
 • 1 ks celozrnného pečiva

Svačina: Kefírové mléko se švestkami a medem

Večeře: Pečený losos s restovanou zeleninou – lilek, cuketa, paprika, rajčata

 • 100 g lososa
 • 200 g restované zeleniny

© COPYRIGHT 2024 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.