Ketonová dieta – jídelníček

ketodieta

Co je to ketodieta?

Keto dieta (nebo také dieta bílkovinná, proteinová, bezsacharidová nebo lowcarb)  byla vytvořena harvardským profesorem Georgem L. Blackburnem, který se zabýval tím, jakým způsobem lidský organismus spaluje tuky a pomohl tak mnoha lidem k redukci hmotnosti i zdravějšímu životnímu stylu.

Při klasických redukčních dietách (kam patří například mléčná dieta) je hlavním spalovačem tuku tělesné svalstvo. Problém nastává, když taková dieta skončí, protože najedeme na normální jídelníček a náš metabolismus pak není schopen vypořádat se s takovým množstvím přijaté energie ve stravě. V důsledku toho vzniká nechvalně známý jojo efekt. Keto dieta může být řešením. Navíc je možné si vybrat z různě přísných variant, lze jen snížit množství přijímaných sacharidů nebo si vybrat například přísnější paleo dietu.

ˇ

Principy ketonové diety

Hlavním principem ketodiety je uvedení těla do stavu ketózy to je stav, kdy tělo nedostává dostatek sacharidů (které jsou hlavním zdrojem energie), ale je nucené brát si energii z tuků. Metabolismem tuků vznikají tzv. ketolátky, které jsou využívány jako dočasný zdroj energie. Nejčastěji ketóza vzniká při hladovění, ale tomu je potřeba se při keto dietě vyhnout, aby nenastal již výše zmiňovaný jojo efekt.

Přebytečné ketolátky se vylučují močí, potem a dýcháním. Problémem může být, že jsou kyselé a při vysoké koncentraci v krvi mohou narušit rovnováhu také proto je při dodržování jídelníčku keto diety tak důležité dodržování pitného režimu.

Při keto dietě je klíčové snížení příjmu sacharidů pod 50 gramů za den. Zakázány jsou proto všechny potraviny obsahující sacharidy. Avšak potraviny bez sacharidů obsahující především bílkoviny a tuky můžete jíst bez omezení, stejně tak vybranou zeleninu. Podobné je to s jídelníčkem i v případě sacharidové diety. Důležité je nehladovět proto jídelníček při keto dietě obsahuje 5 – 6 jídel denně, vždy po 3 hodinách.

Nejste si jistí, jestli opravdu potřebujete zhubnout? Vypočítejte si svůj Body Mass Index na naší nové BMI kalkulačce.

Ketomix - nebojte se vlastní váhy
Mám zájem o produkty KetoMix

Ketóza versus ketoacidóza

V souvislosti s ketodietou vždy hovoříme o ketóze. Ketóza je pro organismus přirozená a bezpečná. Stav ketózy si ovšem mnozí pletou s pojmem ketoacidóza, což je nebezpečná metabolická porucha, jejímž důsledkem může být i smrt.

Ketoacidóza je zcela extrémní forma ketózy a vzniká dlouhodobým hladověním. Tělo při ní selhává v produkci ketolátek a krevní oběh je zaplavený extrémně vysokým obsahem glukózy. V důsledku tohoto stavu se organismus překyseluje, což mu může vážně uškodit.

Ketoacidóza se zpravidla vyskytuje u pacientů trpících diabetem 1. typu, kteří musí dodržovat speciální dietu při cukrovce nebo v případě dlouhodobého alkoholismu.

Průběh keto diety

Jestliže potřebujete rychle shodit pár kil, dieta vám zaručeně pomůže. Protože ale nesplňuje podmínky vyváženého jídelníčku, není vhodná k dlouhodobému dodržování. Hodí se spíše jako odrazový můstek k novému životnímu stylu, kdy po ukončení této diety přejdete na plnohodnotnou vyváženou stravu, omezíte nezdravé tuky, přejdete na celozrnné cereálie a zvýšíte konzumaci zeleniny a ovoce. Velmi podobné principy dodržuje také Dukanova dieta.

Proces ketodiety se zpravidla dělí na tři základní fáze.

První fáze redukční

První fáze je charakteristická navozením stavu ketózy. Abyste se do ní dostali, měli byste denně zkonzumovat méně než 50 g sacharidů. V této fázi dochází k největšímu úbytku hmotnosti.

Ketonová dieta je velmi individuální. Na začátku byste se měli rozhodnout, kolik kilogramů chcete zhubnout. Podle toho si pak určíte, jak dlouho budou jednotlivé fáze diety trvat první fáze končí, když zhubnete polovinu  vytyčeného úbytku. Tato doba však nesmí přesáhnout 8 týdnů. Poté se můžete přesunout do další fáze keto diety.

To vyžaduje, aby byly z jídelníčku vyřazeny obilniny a veškeré produkty z mouky, luštěniny, ovoce, sladká zelenina a brambory. Kromě toho je nezbytné naprosto omezit sladkosti a alkohol.

První dny, kdy se do bílkovinné diety pustíte, možná budete cítit únavu. Ta by však měla během pár dní odeznít, proces ketózy je totiž doprovázen přívalem energie a dokonce i dobré nálady. Díky těmto pocitům poznáte, že se s vaším tělem začalo něco dít. Pozor však na chyby v dietě, i sebemenší prohřešek může být znát. Ketóza se zastaví a s ní samozřejmě i hubnutí. Dostat se do výchozího bodu pak trvá několik dní.

Druhá fáze redukční

Další fáze diety je také redukční, ale váhové úbytky už nejsou tak razantní. Stále je ale potřeba dodržovat přísná pravidla. První a druhá fáze by dohromady neměla překročit 14 týdnů.

Třetí fáze fixační

Třetí fáze se nese ve jménu návratu k původnímu jídelníčku. Váhový úbytek už tady nelze příliš očekávat. Nepředpokládá se ale návrat k původnímu nezdravému životnímu stylu, který tělu ubližoval. Nejlepším výsledkem keto diety by mělo být to, že se vám nízkosacharidová strava zalíbí a většinu jídelníčku i nadále budou tvořit tato jídla. Například místo klasické pizzy z bílé mouky si můžete dopřát zdravější květákovou pizzu, k nedělní snídani zase proteinové lívance.

Pokud budete mít pocit, že i nadále potřebujete hubnout, není problém se i po čase vrátit do předchozích fází diety.

Pravidla pro keto dieta jídelníček

Kromě co nejnižšího množství přijatých sacharidů je ke zdárnému průběhu dodržovat také následující jednoduchá pravidla:

 1. Jídla následují vždy 3 hodiny po sobě, snídani je nutné sníst nejpozději 30 minut po probuzení.
 2. Je důležité striktně dodržovat pitný režim alespoň 2,5 litru neslazených tekutin denně. Díky tomu zvládá tělo vylučovat kyselé ketolátky, aby nedošlo k překyselení organismu.
 3. Není vhodné zařadit silový trénink. Při ketodietě se velké sportování nedoporučuje, ale rozhodně je možné dopřát si procházky na čerstvém vzduchu, jízdu na kole nebo lehké protahování.
 4. Během diety se nesmí hladovět. Skvělé je, že je možné sníst libovolné množství zeleniny – takže se nemusíte striktně držet rozdělení snídaně-svačina-oběd-svačina-večeře. Pokud máte hlad, s čistým svědomím můžete chroupat okurku nebo ředkvičky.
 5. Při ketonové dietě neexistují tzv. cheat day – u mnoha diet je povoleno například jeden den v týdnu jíst, cokoliv chcete, včetně běžně zakázaných potravin. To u keto diety neplatí. Jakmile sníte třeba zákusek, tělo přestane být ve stavu ketózy a celý proces hubnutí se zastaví. Celý proces by tak musel začít úplně od začátku.
 6. Keto dieta recepty nejsou vhodné pro stravování těhotných žen, nebo pro lidi se speciálními stravovacími návyky (vegetariáni, vegani, lidé s bulimií nebo anorexií). Problémy mohou mít také lidé, kteří trpí cévními onemocněními. V každém případě platí, že pokud si nejste jistí, raději keto dieta jídelníček konzultujte se svým lékařem.

Povolené potraviny

Podle libosti je možné v rámci ketonové diety jíst všechny potraviny obsahující bílkoviny a tuky. Je možné dopřát si vysokotučné mléčné výrobky, maso, ryby, v menší míře také mořské plody a vejce. Nedoporučuje se konzumace uzenin, které obsahují až příliš soli a někdy dokonce cukr.

Aby byla nízkosacharidová strava pestrá, je nezbytné doplnit keto dieta jídelníček o dostatečné množství vitaminů ze zeleniny. Doporučuje se například cuketa, špenát, chřest, rukola, polníček, zelené fazolky nebo třeba neslazené kysané zelí.

Do keto dieta jídelníčku patří také nejrůznější semínka, jako jsou například populární chia, lněná semínka nebo dýňová. Pozornost si zaslouží také oříšky. Ideální při ketonové dietě jsou kešu, vlašské, lískové ořechy či mandle.

Povolené je také nejrůznější koření a bylinky, ochutit jídlo si můžete podle libosti.

Ovoce není součástí jídelníčku – alespoň ne v prvních dvou fázích. Výjimku tvoří např. citron, který je skvělý pro dochucení listových salátů, nebo avokádo.

Zakázány jsou také potraviny, které obsahují velký podíl sacharidů. Týká se to veškerého pečiva a výrobků z mouky. Do keto diety nepatří také veškeré přílohy, tedy knedlíky, rýži, brambory i těstoviny. Místo toho lze ve specializovaných obchodech zakoupit speciální proteinové pečivo nebo těstoviny. Nebo si připravit vlastní alternativy těchto potravin. Třeba z květáku se dá vykouzlit chutná zdravá květáková pizza téměř bez sacharidů.

Zakázány jsou také sladké nápoje nebo alkohol.

Co se pitného režimu týká, nedoporučuje se přílišná konzumace kávy. Povolena je káva s mlékem, maximálně dva šálky denně. Naopak čaj je možné pít neomezeně – doporučují se hlavně bylinné, zelené nebo ovocné čaje.

Ketomix – nejlepší keto dieta

Keto dieta recepty

Nejlepší pro porozumění pravidlům ketogenní diety je samozřejmě praktická ukázka. Pro představu níže uvádíme keto dieta recepty, které je možné konzumovat už od 1. fáze diety.

Kromě tří hlavních chodů nezapomínejte ani na dopolední a odpolední svačinu. Ke svačině je vhodná například bílý jogurt nebo sýr.

Omeleta s rukolou

Ingredience:

 • 2 vejce
 • 100 g rukoly
 • 2 lžičky kokosového tuku
 • 1 stroužek česneku

Příprava:

Vajíčka si rozklepněte do mističky a společně je rozšlehejte. Na pánvi si zatím rozpalte kokosový olej a vejce na ni vlijte. Omeletu opečte z obou stran do zlatova a poté ji naservírujte na talíř. Poté na pánvi osmahněte nasekaný česnek, přidejte rukolu a krátce ji poduste. Nakonec česnekovou rukolou ozdobte připravenou omeletu.

Cuketové špagety s avokádem

Ingredience:

 •  2 cukety
 • ½ avokáda
 • olivový olej
 • sůl, pepř

Příprava:

Omyté a očištěné cukety si nastrouhejte pomocí škrabky nebo spiralizéru na dlouhé tenké plátky podobné špagetám. Následně je dejte do misky a přidejte k nim polovinu dužiny z avokáda nakrájeného na kostičky. Na závěr můžete špagety opražit na kapce olivového oleje a zlehka dochutit solí a pepřem.

Grilovaná cuketa s fazolkami

Ingredience:

 • 1 cuketa
 • 200 g zelených fazolek
 • 1 lžíce olivového oleje
 • sůl

Příprava:

Cuketu nakrájejte na kolečka, zlehka je posolte a nechte “vypotit”. Poté z nich papírovou utěrkou setřete přebytečnou vodu, rozložte je na plech vymaštěný olivovým olejem a na druhou polovinu plechu nasypte fazolky. Fazolky lehce osolte a vše grilujte do zlatova.

Mátový dressing

Pokud to myslíte s ketou dietou vážně, musíte se spřátelit se zeleninou. A listové saláty jsou pro váš keto dieta jídelníček skvělou volbou. Aby se vám brzy nepřejedly, vyzkoušejte následující mátový dresing.

Ingredience:

 • 100g olivového oleje
 • štávě z jednoho středního citronu
 • 1 lžička hořčice
 • hrst lístků čerstvé máty
 • 2 stroužky česneku
 • sůl a pepř dle chuti

Postup:

Všechny suroviny dejte do mixéru a pořádně rozmixujte. A je to.

Jedna porce odpovídá jedné lžíci, uvedené množství surovin vystačí přibližně na 15 porcí. Zbytek dejte do sklenice a uchovejte v lednici, kde vydrží přibližně týden. Můžete ho zkusit kombinovat nejen s listovými saláty, ale také třeba s pečenou a grilovanou zeleninou.

Grilované čínské zelí a mrkev s pikantním dresingem

Ingredience:

 • ½ hlávky čínského zelí
 • 2 střední mrkve
 • olivový olej
 • sůl

Na dresing:

 • 2 lžíce řeckého jogurtu
 • 2 lžíce domácí majonézy
 • 2 lžíce citronové šťávy
 • 1 lžíce chilli omáčky

Postup:

Čínské zelí nakrájíme na měsíčky, které drží pohromadě díky košťálu. Mrkev nakrájíme na hranolky. Zeleni přendáme na plech, zastříkneme olivovým olejem a lehce osolíme. Pečeme v troubě pod grilem, ale ve vhodné nádobě můžeme grilovat i na běžném venkovním grilu.

Dresing připravíme jednoduchým smícháním všech uvedených surovin.

Když je zelenina hotová, pokapeme ji připraveným dresingem. Salát se skvěle hodí jako příloha ke grilovanému nebo pečenému masu.

Portobello burger s hovězím masem

I mezi keto dieta recepty najdete dobroty, které jako by z oka vypadly “běžným” pokrmům. Na tomhle si určitě pochutnáte!

Ingredience:

 • 200g mletého hovězího masa
 • 2 kusy portobello žampionů
 • čedar
 • šalotka nakrájená na kolečka
 • rajče nakrájené na plátky
 • rukola, polníček, baby špenát dle chuti
 • sůl a pepř

Postup:

Hovězí maso ochutíme solí a pepřem a vytvarujeme z něj hamburger.

Šalotku opečeme na přepuštěném másle dozlatova. Žampiony zbavíme nohou, případně oloupeme a zvolna opékáme na pánvi. Na vyšším plameni opečeme burgery.

Nakonec sestavíme hamburgery. Mezi portobello klobouky navrstvíme chedar, salát, rajčata a hovězí, nakonec opět přiklopíme portobello. Můžeme přidat také některý z dresingů uvedených výše.

Mandlová kaše

Ať už jako výživná a vyvážená snídaně nebo příjemná svačina, tohle jídlo rozhodně aspiruje na vaše nové comfort food – prostě něco dobrého, co si dáte, když si budete chtít zlepšit náladu. A hodí se i do bezlepkového jídelníčku.

Ingredience:

 • 50g oloupaných mandlí
 • 200ml mléka (polotučné nebo plnotučné)

Postup:

Mandle namočte minimálně na hodinu do vody, nejlépe však přes noc. Potom slijte a propláchněte čistou vodou. Okapané mandle s mlékem rozmixujte dohladka a za stálého míchání nechte projít varem.

Podávejte s oříškovým máslem, skořicí nebo hořkou čokoládou, která má více než 85% kakaa.

Pórková polévka s řeřichou

Na podzim a v zimě nás nejen zahřejí, ale také pohladí na duši. Co může být lepšího, než dát si teplou krémovou polévku po návratu z procházky mrazivou krajinou?

Ingredience:

 • 1 pórek, nahrubo pokrájený
 • 1 svazek řeřichy
 • 1l kuřecího vývaru
 • olej na restování
 • sůl a pepř dle chuti

Postup:

Pórek a řeřichu zlehka orestujeme a zalijeme vývarem. Vaříme do změknutí zeleniny a poté rozmixujeme. Dochutíme solí a čerstvě mletým pepřem. Polévku můžeme zjemnit smetanou a při podávání ozdobit jemně nasekanou řeřichou.

Restovaný květák na kari

Ingredience:

 • 500g květáku
 • 1 čajová lžička kari
 • olej na smažení
 • sůl
 • pažitka nebo petržel dle chuti

Postup:

Květák rozebereme na růžičky a uvaříme tzv. na skus v osolené vodě. V pánvi rozpálíme olej, přisypeme kari a necháme rozvonět. Nakonec přidáme květák, obalíme ho v kari a zprudka orestujeme. Při podávání můžeme posypat najemno nakrájenou pažitkou nebo petrželí.

Avokádová pomazánka

Avokádo je skvělá potravina, plná tuků, což je pro keto dieta jídelníček naprosto klíčové – na 100g dužiny připadá až 15g tuků (záleží na stupni zralosti plodu). Obsažené tuky jsou navíc rostlinného původu (tedy zdraví prospěšné) a dobře zasytí.

Ingredience:

 • dužina z ½ avokáda
 • ½ stroužku česneku
 • sůl, pepř
 • řeřichové výhonky
 • citronová šťáva

Postup:

Dužinu z avokáda rozmačkáme v misce a dochutíme lisovaným česnekem, solí a čerstvě namletým pepřem. Můžeme také přidat pár kapek citronové šťávy. Vše utřeme dohladka.

Podáváme na proteinovém chlebu, můžeme posypat nasekanou řeřichou.

Mahulena Bočanová - Keto dieta
Mahulena Bočanová – KetoMix

Keto dieta jídelníček

Mimo konkrétní recepty na hlavní chody představujeme také ukázkový týdenní jídelníček při ketogenní dietě.

Pondělí

Snídaně: slanina, vajíčka, rajčata

Dopolední svačina: bílý jogurt

Oběd: kuřecí salát s olivovým olejem a sýrem feta

Odpolední svačina: sýrový talíř

Večeře: losos s chřestem připravený na másle

Úterý

Snídaně: omeleta s rajčaty, bazalkou a kozím sýrem

Dopolední svačina: avokádo s citrónovou šťávou a pečenými paprikami v oleji

Oběd: mandlové mléko, arašídové máslo, kakaový prášek a stévie

Odpolední svačina: sýrový talíř

Večeře: masové kuličky, čedar a zelenina

Středa

Snídaně: keto mléčný koktejl

Dopolední svačina: zeleninový talíř

Oběd: krevetový salát s olivovým olejem a avokádem

Odpolední svačina: vařené vejce s majonézou a bylinkami

Večeře: vepřové kotlety s parmazánem, brokolicí a salátem

Čtvrtek

Snídaně: omeleta s avokádem, salsa, papriky a cibule

Dopolední svačina: hrst ořechů

Oběd: hrst ořechů, celerové hranolky, guacamole a salsa

Odpolední svačina: celer se salsou a guacamole

Večeře: kuře plněné pestem a krémovým sýrem, zelenina

Pátek

Snídaně: jogurt bez cukru s arašídovým máslem, kakaový prášek, stévie

Dopolední svačina: 2 vejce na tvrdo

Oběd: hovězí připravené v kokosovém oleji se zeleninou

Odpolední svačina: zeleninový talíř

Večeře: burger (bez pečiva) se slaninou, vejcem a sýrem

Sobota

Snídaně: omeleta se sýrem, šunkou a zeleninou

Dopolední svačina: bílý jogurt

Oběd: šunka a plátky sýra s ořechy

Odpolední svačina: mléčná koktejl s mandlovým mlékem, kakaovým práškem a ořechovým máslem

Večeře: ryba, vejce a špenát připravené na kokosovém oleji

Neděle

Snídaně: omeleta se slaninou a žampiony

Dopolední svačina: hrst ořechů nebo semínek

Oběd: burger se salsou, sýrem a guacamole

Odpolední svačina: zeleninový talíř

Večeře: steak s vejci a salátem

Vliv ketonové diety na zdraví

Stejně jako každá redukční dieta i ketonová dieta má své mínusy a nehodí se naprosto pro každého. Její dodržování je v první řadě potřeba konzultovat s lékařem nebo případně dalším odborníkem na výživu. Je také vhodné nejdříve podstoupit celkové lékařské vyšetření.

Lidé s metabolicky podmíněnými onemocněními, mezi která patří cukrovka a porucha metabolismu tuků, tuto dietu držet nesmí. Diabetici by totiž měli dodržovat dietu při cukrovce, při které je důležitý pravidelný příjem sacharidů. Hladovění a konzumace většího množství tuků může narušit správné fungování trávicí soustavy a celého organismu.

Výhody ketonové diety

Při držení ketodiety nehladovíte, protože můžete jíst pravidelně a často. Kila ubývají rychle a viditelně. V první fázi diety se jedná o vodu, protože ledviny ji potřebují k vyloučení toxických látek, které vznikají při nadměrném příjmu bílkovin. Při dodržování všech pravidel, je hubnutí u této diety zaručeno.

Nevýhody ketonové diety

Jde o nevyváženou stravu, která není výživově plnohodnotná, a proto se vitamíny a minerály musí doplňovat potravinovými doplňky. Relativně jednostranné zaměření jídelníčku může přivodit zácpu. Zákaz konzumace ovoce a některé zeleniny a zvýšený příjem masa rapidně zvyšují riziko nárůstu hladiny cholesterolu, který je jednou z hlavních příčin cévních a srdečních onemocnění.

Proč je keto dieta tak populární?

Ketonová dieta si získala velkou oblibu právě pro svou efektivnost, zejména pokud chcete rychle zhubnout, aniž byste se mořili hlady. Také nevyžaduje žádné počítání kalorií, strava je jednoduchá a pestrá. Navíc neklade nároky na zvýšení pohybové aktivity, spíše naopak.

Často ji využívají světoznámé celebrity, když se kvůli natáčení chtějí dostat do formy. Zastánkyně keto diety jsou například herečky Halle Berry nebo Megan Fox.

KetoMix skutečně fungující keto dieta

Na trhu existuje velké množství ketonových diet a může být problém vybrat si tu správnou. Jako i u jiného spotřebního zboží, je i tady dobré podívat se na recenze a zjistit, jak jsou spokojení ostatní uživatelé. Podívejte se třeba na recenze KetoFit nebo KetoDiet, které patří k těm nejlepším dietám na českém trhu.

Výhodou všech předem připravených diet je to, že se o svůj keto dieta jídelníček prakticky nemusíte starat. Nejlepším startem do diety je objednat si celý předpřipravený jídelníček. Na začátku tak odpadnou starosti, jaké keto dieta recepty jsou vhodné. Takto komplexní dieta se také hodí, pokud nemáte čas nebo chuť si připravovat jídla každý den. Pro tyto případy je tu KetoMix, oblíbená ketonová dieta pro všechny.

A to nejlepší? Jídla vám budou chutnat. Ani v první fázi diety se KetoMix neomezuje na pití koktejlů, ale je možné si vybrat z velkého množství „běžných” jídel. Součástí diety jsou navíc i teplá jídla. S Ketofitem se můžete těšit na spoustu dobrot:

Keto dieta
Ketodieta na 4 týdny

KetoMix recenze

Mezi komplexními ketodietami dostupnými na českém trhu je KetoMix hodnocen jako nejlepší keto dieta. Zákazníci nejčastěji oceňují včasné dodání, dobrou chuť a rychlé výsledky. Rychlá příprava je samozřejmostí. Velkou výhodou KetoMix diety je její dostupnost pro každého – muže, ženy, všechny váhové kategorie. K dispozici je samozřejmě také online poradenský servis i telefonní zákaznická linka.

V recenzích někdy zaznívá, že cena za dietu je příliš vysoká. Na druhou stranu utracená částka pokrývá kompletní jídelníček, takže v rozpočtu není potřeba počítat s dalšími výdaji na jídlo. Při správném dodržování předepsaného jídelníčku je cena za jednu porci přibližně 43 korun.

Oblíbeným produktem dle recenzí KetoMixu jsou výhodné balíčky. Keto dietu je tak možné vyzkoušet třeba jen na týden, nebo se vrhnout na delší období.

Výhodné balíčky KetoMix:

Další nabídky od KetoMix

Fáze KetoMix diety

Obecně má ketogenní dieta tři fáze – v první fázi je cílem rychle dosáhnout ketózy, aby ve druhé fázi zmizely požadované kilogramy. Třetí stabilizační fáze pomáhá zařadit keto dieta recepty a způsob stravování do běžného života.

KetoMix program pomáhá tyto fáze zvládnout levou zadní. V první fázi diety se konzumuje KetoMix jídlo pětkrát denně. K tomu navíc půl kila zeleniny a 20g ořechů. Ve druhé fázi figuruje předpřipravené jídlo třikrát denně a dvě jídla doplňujete sami. Ve třetí fázi už se při přípravě keto dieta receptů spoléháte jen sami na sebe. Nutno dodat, že pro přechod k vlastnímu vaření jsou k dispozici skvěle přehledné webové stránky KetoMix a také jejich keto dieta recepty.

Na co si dát při KetoMix dietě pozor

KetoMix dieta není nijak záludná. Připravená jídla mají vyvážené složení, takže není potřeba se bát ani nedostatku vitamínů a minerálů. Naopak při třetí fázi diety, kdy už si keto dieta recepty připravujete zcela sami, je dobré doplňovat vitamíny a minerály pomocí potravinových doplňků.

Důležité je, dodržovat instrukce, které dostanete v dietním balíčku. Součástí nejsou jen pokrmy, ale také manuál, jak dietu dodržovat, jaké keto dieta recepty vařit ve druhé a třetí fázi a jak dodržovat keto dieta jídelníček v dalším životě. Jako dárek pak dostanete šejkr, svačinovou tyčinku, odměrku nebo podrobný manuál s informacemi o ketogenní dietě.

Alternativy KetoMix diety

Zjistili jste, že vám z nějakého důvodu KetoMix nevyhovuje? V tom případě doporučujeme vyzkoušet další keto dietu, která je u nás velmi oblíbená. Jedná se o keto dietu vytvořenou speciálně pro ženy – KetoFit. Zákaznice si často chválí, že KetoFit koktejl i jídla jim opravdu chutnají. Navíc si každý přijde na své, protože KetoFit koktejly jsou dostupné ve 24 příchutích. Další vhodnou alternativou je KetoDiet.

  Získejte ZDARMA jídelníček na míru vašim potřebám a exkluzivní SLEVY od našich partnerů!


  Mohlo by vás zajímat

  © COPYRIGHT 2021 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.