Jojo efekt – opětovné přibírání kilogramů

jojo efekt

Jojo efektem rozumíme opětovné přibírání kilogramů poté, co jste skončili s dodržováním nějaké diety. Právě různé krátkodobé diety jsou nebezpečné z hlediska jojo efektu. Sice slibují rychlé hubnutí o větší počet kilogramů během krátké doby, zároveň se ale může po jejich skončení objevit tento jev.

V podstatě dochází k tomu, že přiberete znovu na svoji původní váhu a ještě další kilogramy navíc. Stane se to obvykle v případě, že se po dietě vrátíte zpátky ke svému starému životnímu stylu. Pravidlem je to pak u nárazových drastických a jednostranně orientovaných diet.

Ketodieta
Zbavte se jojo efektu a zkuste ketonovou dietu!
Ketodieta Ketomix – mám zájem o produkty

Jojo efekt způsobuje skutečnost, že tělo má ve zvyku vytvářet si zásoby na horší časy. Po redukci kilogramů, v okamžiku, kdy začnete opět jíst, se tedy tělo začne připravovat na další období chudoby. Máme to zakódováno v genech již od pravěku.

Abyste jojo efektu předešli, je třeba tělo zvykat na větší přísun potravin postupně, pak upustí od vytváření zásob.

Je také nutné si uvědomit, že hubnutí a udržování optimální váhy jsou dva zcela odlišné procesy. Jestliže jste byli úspěšní při hubnutí, neznamená to automaticky, že budete úspěšní i při udržení zredukované váhy.

Osvojte si tak zásady zdravého stravování, pijte dostatečné množství tekutin a snažte se do svého dne dostat co nejvíce pohybu na čerstvém vzduchu. Někdy i procházka z práce nebo do práce udělá divy! 🙂

    Chcete dostávat zajimavé jídelníčky do mailu?


    © COPYRIGHT 2020 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.