Rychlá účinná dieta na hubnutí – jídelníček

Dietní jídla

Účinná dieta na hubnutí rozhodně neznamená, že se člověk musí trápit hlady, naopak! Když dopřejeme našemu tělu zdravá dietní jídla, budeme se cítit lépe a nejspíš se nám povede i zhubnout. Jak správně sestavit jednoduchý jídelníček na hubnutí a na co si při tom dát pozor?

Účinná dieta na hubnutí: čeho se vyvarovat?

Na začátku je vcelku obvyklý příběh:

ˇ
 • Chcete zhubnout.
 • Vsadíte na maximálně zdravý jídelníček.
 • Naordinujete si velké dávky zeleniny a ovoce během celého dne.
 • Vynecháváte pečivo, přílohy.
 • Na svačinu se spokojíte s kouskem ovoce nebo zeleniny, k dietní večeři si dáte zeleninový salát.

Tento jídelníček na hubnutí vzor vypadá náramně zdravě. Ze začátku se podaří zhubnout třeba 3 – 5 kg. Jenže pak začne váha stagnovat. Co teď?

Navíc ještě k tomu pokaždé, když člověk byť jen maličko hřeší, okamžitě přibírá! Pak následují klasické otázky – jak je možné, že přibírám, když jím tak zdravě? I když taková dieta na hubnutí vypadá na první pohled velmi zdravě, skutečnost je trochu jiná. Tenhle způsob stravy není trvale udržitelný a nezajistí tak dlouhodobé snížení váhy. Jde také o chudou stravu, ve které mohou chybět některé základní živiny. Zdravý jídelníček zkrátka vypadá jinak. Příliš velký kalorický deficit a různé redukční diety (např. dělená strava) navíc mohou způsobit obávaný jojo efekt při návratu do normálního režimu.

JAK ZAČÍT S HUBNUTÍM? VYZKOUŠEJTE ONLINE KURZ!

Rychlá dieta a metabolismus

Pro efektivní spalování tuků je důležitý rychlý metabolismus. Příliš drastická rychlá dieta s velkým kalorickým deficitem ho ale může zpomalit. Tělo se kvůli tomu dostane do „režimu hladovění“ a začne se přirozeně bránit ztrátě svých zásob energie, tedy tuku, a přijímat více kalorií ze stravy. Proto je důležité si zajistit dostatečný příjem kalorií i když držíme dietu. Počítání kalorií mohou usnadnit kalorické tabulky

Jaké jsou základní tipy pro rychlý metabolismus?

 • Snídaně. Zdravá dietní snídaně nastartuje metabolismus a spalování kalorií už od rána. Dietní jídla recepty navíc nabízejí spoustů skvělých snídaní, například zdravé muffiny nebo zdravé lívance.
 • Pitný režim. Pro rychlé spalování je důležité zajistit tělu dostatečný přísun tekutin v průběhu dne. Nejlepší je samozřejmě čistá voda nebo neslazené čaje.
 • Kofein. Jste milovníci kávy nebo si rádi vychutnáte šálek zeleného čaje? Pak vás jistě potěší, že i kofein, který tyto nápoje obsahují, zrychluje metabolismus a může pomoct s hubnutím.
 • Cvičení. Více svalů znamená rychlejší spalování. Zkuste tak do svého programu zařadit nějakou fyzickou aktivitu a vybudujte si větší objem svalů.

Na druhou stranu je potřeba si uvědomit, že rychlý metabolismus nemusí být vždycky výhra. Pokud člověk trpí zrychleným metabolismem, může docházet k narušení tukových zásob, což dále vede například ke zhoršení imunity nebo k chronickým zdravotním problémům. Rychlý metabolismus také komplikuje přibírání na váze, ze kterého se pro některé může stát podobný problém, jakým je pro jiného rychlá a účinná dieta.

Zdravý jídelníček na hubnutí a počítání kalorií

Nejen při rychlé dietě je důležité je i to, co jíte a jakou výživovou hodnotu vaše jídlo má. Nejhorší jsou prázdné kalorie a jídlo, které je sice kalorické, ale z pohledu výživy nic nepřináší, protože neobsahuje bílkoviny nebo důležité vitamíny a minerály. I v tom mohou pomoci kalorické tabulky. Ty kromě počtu kalorií v jednotlivých pokrmech obsahují také informace o množství živin, zjistíte, co jsou sacharidy a co naopak prázdné tuky. Kalorické tabulky se dají také použít jako jednoduchá kalkulačka, kde si lze zapsat, co člověk přes den sní. Po vyhodnocení pak vlastně dostanete jednoduchý jídelníček na hubnutí zdarma. Pozor také na některá zdánlivě dietní jídla, často může jít o náhražky plné chemie.

Tady se jídelníček na hubnutí pro ženy a pro muže trochu liší. Každý člověk by měl přijmout minimálně tolik kalorií, jaká je hodnota jeho bazálního metabolismu. Ten určuje, kolik daný jedinec potřebuje energie pro udržení základního fungování těla. Další přijaté kalorie už potom musíme spálit sami běžnými denními činnostmi nebo sportem. Proto mohou kalorické tabulky doporučovat rozdílné kalorické příjmy pro ženy a muže, pro sedavá zaměstnání nebo aktivní sportovce. Jídelníček na hubnutí pro ženy tak zpravidla obsahuje méně kalorií než ten pro muže. Výjimkou je samozřejmě období těhotenství a kojení.

Účinná dieta na hubnutí funguje jedině tehdy, když se tělo cítí nasyceno živinami. Metabolismus tak funguje správně a tělo nemá potřebu cokoli schovávat na horší časy. Potom se není třeba bát ani rodinné oslavy, kde bude číhat spousta jídla a zakázaných dobrot. Tělo dobře zásobené živinami jednoduše všechno spálí!

Jídelníček na hubnutí břicha

Břicho bývá jednou z nejproblematičtějších partií, kde se tuk rád usazuje. A také patří mezi oblasti, které chtějí lidé zhubnout nejčastěji. Bohužel ani tady se hubnutí bez cvičení a diet nekoná. Pokud je cílem vyvážená postava, je dobré zařadit do svého repertoáru jak cviky na břicho, tak cviky na prsa nebo ramena. Při hubnutí tuku na břiše je vhodné zapojit také aerobní aktivity, jako je rychlá chůze, běh, plavání nebo jízda na kolečkových bruslích.

Samozřejmě ani tady se nesmí zapomínat na dietní stravu. Jídelníček na hubnutí břicha není nijak komplikovaný. I tady se hodí zařadit spoustu zeleniny, ale neméně důležitý je také dostatek bílkovin a vláknina v jídle. Rychlá dieta na týden v tomto případě moc fungovat nebude – možná pomůže shodit jedno nebo dvě přebytečná kila, ale ta se za chvíli vrátí zpátky. Pokud se jojo efekt nemá dostavit, měl by se zdravý jídelníček na hubnutí stát novým životním stylem. Pro nastartování diety často pomůže jídelníček na hubnutí zdarma, který můžete získat i na našich stránkách.

Dietní jídla: co jíst při dietě na hubnutí?

Dietní jídla na hubnutí nemusí být jen zeleninové saláty a ovoce. Účinná dieta na hubnutí spočívá především v tom, že ukážete tělu, že si nepotřebuje držet tukové zásoby. Zdravý jídelníček je pestrý a obsahuje dostatek kalorií, vitamínů i minerálních látek. Během dne bychom měli přijímat všechny složky potravy, proto například dělená strava není dlouhodobě fungující dieta.

Není dobré se vyhýbat ani sacharidům. Není nutné si zcela odepřít své oblíbené pečivo a přílohy. Lepší je ale zvolit jejich zdravější varianty. Pokud se totiž podíváme na to, co jsou sacharidy vlastně zač, zjistíme, že stačí nahradit obyčejné bílé pšeničné pečivo celozrnným nebo dát přednost celozrnné rýži a těstovinám. Je lepší tělu dopřát zdravé komplexní sacharidy, které mu dodají energii dlouhodobě. Celozrnné potraviny také mimo jiné obsahují více vlákniny a vláknina v jídle způsobuje, že se člověk cítí déle sytý.

Samozřejmě, že zdravý jídelníček na hubnutí obsahuje hodně ovoce a především zeleniny. Důležitý je ale i dostatek kvalitních bílkovin, které zasytí a navíc pomohou budovat svaly. Ty najdeme v kvalitním mase, luštěninách či tofu, z kterých se dají vytvořit chutná dietní hlavní jídla!

Velkým strašákem při hubnutí bývají tučné potraviny. Některý tuk je však pro naše tělo prospěšný a není třeba se mu vyhýbat. Zdravé tuky obsahují například ořechy, semínka nebo třeba avokádo. I tyto potraviny tak mohou být součástí dietních jídel.

Rychlá a účinná dieta drastické omezování v jídle rozhodně nedoporučuje, ale také není vhodné se přejídat. Když má člověk na něco chuť, neměl by si to odpírat. Pokud vás trápí chutě na sladké nebo vlčí noční hlady, pestrý a vyvážený jídelníček je dokáže zahnat.

Zdravý životní styl kromě vyváženého jídla znamená také dostatek pohybu. Pro méně zdatné jedince stačí svižnější procházka, ale vhodné je zařadit také lehké posilování. Pro začátek se hodí vyzkoušet třeba jednoduché cviky na prsa.

VYZKOUŠEJTE PROTEINOVÉ DIETNÍ KOKTEJLY CHIA SHAKE

Levná dietní jídla

Dietní jídla na hubnutí nemusí být nutně drahá. Naopak, bohatě si vystačíte i se základními surovinami, ze kterých se dá vykouzlit chutná dietní večeře nebo rychlý dietní oběd. Velmi populární jsou dietní jídla s rýží, ale nejen jídelníček na hubnutí pro ženy může obsahovat mnoho dalších zajímavých potravin. Vhodné je zaměřit se například na potraviny obsahující vlákninu, protože vláknina v jídle se postará o delší pocit sytosti a také zdravé vyměšování.

Jaké potraviny připsat na nákupní seznam?

 • Rýže. Dietní jídla s rýží jsou skvělou volbou hned z několika důvodů.  Rýže obsahuje komplexní sacharidy, které dodají tělu energii a její celozrnná varianta navíc vlákninu a spoustu cenných živin. Navíc je snadno stravitelná a nenadýmá, patří tak mezi vhodná dietní jídla na žaludek. Dietní jídla s rýží jsou jednoduchá a rychlá na přípravu, můžete si tak snadno připravit dietní jídla předem do krabiček.
 • Brambory. Jak potvrdí i kalorické tabulky, jednoznačnou výhodou brambor při dietě na hubnutí je nízký obsah kalorií a výborná schopnost zasytit. Záleží ale na způsobu přípravy. Vhodnou přílohou pro dietní hlavní jídla brambory vařené, jelikož mají nejméně kalorií a nejnižší glykemický index. Jsou také skvělým zdrojem vitaminu C.
 • Vejce. Vajíčka jsou výbornou potravinou na hubnutí, protože obsahují velké množství bílkovin a málo kalorií. Navíc jsou významným zdrojem vitamínů a minerálů. Lze je použít například do salátu, aby lépe zasytil, jako nastartování pro rychlý metabolismus je vhodná také dietní snídaně z vajíček.
 • Luštěniny. Čočka, fazole, cizrna nebo mladý hrášek – všechny tyto luštěniny jsou levným zdrojem kvalitních bílkovin, vlákniny a dalších prospěšných látek s nízkým obsahem kalorií. Využití najdou téměř všude: připravíte z nich polévky, dietní hlavní jídla, skvělá je také čočková pomazánka nebo oblíbené recepty z cizrny.

Dietní snídaně

Častou chybou při dietě na hubnutí je vynechávání snídaně. Proč? Možná si myslíte, že když snídani přeskočíte, „ušetříte“ si tak kalorie na později. Zdravý jídelníček na hubnutí ale radí snídani nevynechávat, protože pak je mnohem pravděpodobnější, že vás večer přepadne nezvladatelný hlad a sníte na co přijdete. Mnohem lepší řešení je dopřávat si ráno kvalitní dietní snídaně, které nastartují metabolismus a zajistí, že se budete během dne cítit sytější. Potom může fungovat i dieta pro rychlé hubnutí. Dietní snídaně recepty mohou být třeba zdravý recept na lívance nebo ovesnou kaši. Pokud někdo preferuje slané snídaně, je dobrou alternativou zdravá dietní snídaně z vajíček nebo celozrnný chleba s kvalitní šunkou.

Na co při výběru dietní snídaně pamatovat?

 • Zdravá dietní snídaně by měla obsahovat bílkoviny. Zdravá snídaně může obsahovat například jogurt nebo kefírové mléko a k tomu se hodí vyzkoušet třeba recept na zdravé muffiny.
 • Důležitý je také příjem vlákniny, díky které nebudete mít už hodinu po snídani hlad.
 • Vyhněte se snídaním založeným pouze na sacharidech. Typickým příkladem jsou cereálie, které se sice tváří zdravě, ale obsahují velké množství cukru a málo bílkovin. Vhodnější jsou zdravé lívance, zdravá vajíčková pomazánka nebo čočková pomazánka. 

Dietní snídaně recepty

Snídaně je základem pro zdravý životní styl a také je to zaručený způsob, jak si zařídit rychlý metabolismus. Ať už jste milovníkem sladkých nebo slaných snídaní, dopřejte si ráno klidně větší dávku sacharidů, ale nezapomínejte ani na bílkoviny nebo vlákninu. Vláknina v jídle kromě zdravého zažívání zařídí také to, že se pocit hladu nedostaví tak brzy.

Overnight oats

Nestíháte si ráno dlouze připravovat snídani a různé variace na zdravé muffiny nebo kuskus na sladko vás už nebaví? Připravte si ovesnou kaši den předem. Ráno na vás tak bude čekat hotová dietní snídaně, kterou můžete jíst za studena nebo si ji ohřát. Ovesné vločky patří mezi zdravá a levná dietní jídla na hubnutí. Obsahují totiž vlákninu betaglukan, která dokáže zasytit na delší dobu.

Ingredience:

 • ½ hrnku ovesných vloček
 • ½ hrnku mléka (můžete použít klasické nebo rostlinné)
 • 1 lžíce jogurtu
 • 1 lžička chia semínek
 • 1 – 2 lžíce sladidla – javorový sirup nebo med (volitelné)
 • ovoce či oříšky podle chuti na ozdobení

Postup:

 1. V misce si smícháme všechny ingredience.
 2. Umístíme do uzavíratelné nádoby a uložíme na noc do lednice.
 3. Ráno vytáhneme, promícháme a můžeme dozdobit čerstvým ovocem a oříšky.

Tip: Kvalitní oříšky a semínka seženete na e-shopu Grizly

Banánové lívance

Kdo říká, že si při hubnutí nemůžete vychutnat palačinky nebo lívance k snídani? Přestože klasické lívance mezi dietní jídla nepatří, tento recept na lívance si klidně dopřát můžete, protože je pouze z dietních ingrediencí. Navíc je můžeme zařadit mezi opravdu jednoduché a rychlé recepty na dietní jídla.

Ingredience:

 • 2 vejce
 • 1 banán
 • ovesné vločky (podle konzistence)
 • olej na smažení (volitelné)

Postup:

 1. Nakrájíme banán, přidáme vejce a rozmixujeme. Podle konzistence můžeme zahustit ovesnými vločkami.
 2. Na pánvi opečeme z obou stran malé lívanečky.
 3. Hotové lívanečky ozdobíme podle chuti. Skvěle chutnají třeba s čerstvým ovocem a řeckým jogurtem.

Dietní oběd

U oběda platí, že by se mělo jednat o největší jídlo dne. Rozhodně by se tak neměl podceňovat. Bohužel, ne každý z nás si během pracovního týdne stíhá každý den vařit zdravý dietní oběd do práce. Končívá to tak, že dietní hlavní jídla prostě vynecháme a odbydeme se něčím méně výživným nebo si koupíme jídlo v restauraci, které není příliš vhodné při dietě na hubnutí. Takhle rozhodně zaručená dieta na hubnutí nevypadá. Ale co s tím?

 • Připravte si o víkendu dietní obědy na následující týden do krabiček. Tato domácí krabičková dieta ušetří spoustu času i peněz.
 • Zdravý a vyvážený dietní oběd by měl obsahovat všechny základní živiny, tedy sacharidy, bílkoviny i tuky.
 • Nezapomínejte také na zeleninu, která tělu dodá vlákninu a vitamíny. Vláknina v jídle zajistí delší pocit sytosti a zelenina navíc obsahuje jen malé množství kalorií.

Dietní obědy – recepty na dietní hlavní jídla

Protože se pro většinu lidí jedná o největší jídlo dne, měli bychom si dát pozor, aby nás po něm netížil žaludek. Dietní obědy recepty by měly obsahovat vyvážený poměr sacharidů a bílkovin, není radno zapomínat ani na zdravé tuky. Díky tomu není potřeba žádná pauza a můžeme v klidu pokračovat v našich denních povinnostech.

Dietní obědy recepty nabízejí velké množství variant, ze kterých si vybere milovník masa i vegetarián. Rychlý dietní oběd se dá připravit do 20 minut a je to lepší varianta, než pouliční fast food.

Cizrna na paprice

Českou klasiku slepici na paprice všichni jistě dobře známe, nepatří však mezi vhodné dietní obědy recepty a váš jídelníček na hubnutí břicha vám za ni nejspíš nepoděkuje. Tato odlehčená vegetariánská varianta patří mezi chutná a levná dietní jídla a poděkuje vám za ni i rychlá dieta na týden. Nebo ji můžete zařadit mezi své oblíbené recepty na dietní jídla. Díky vysokému obsahu bílkovin a vlákniny cizrna zasytí a komplexní sacharidy zase dodají tělu energii na delší dobu. Při hubnutí můžete vyzkoušet i další chutné recepty z cizrny.

Ingredience:

 • 300 gramů vařené cizrny
 • 1 cibule
 • 200 ml rostlinné smetany
 • 3 lžičky sladké papriky (můžete část nahradit uzenou nebo pálivou paprikou)
 • 1 lžička kmínu
 • lahůdkové droždí (volitelné)
 • zeleninový vývar (volitelné)
 • sůl, pepř
 • olivový olej

Postup:

 1. Cibuli nakrájíme nadrobno a osmahneme na pánvi na trošce oleje.
 2. Poté, co cibule zesklovatí, přidáme cizrnu.
 3. Zaprášíme paprikou, kmínem, solí, pepřem, případně lahůdkovým droždím.
 4. Všechno důkladně promícháme a podlijeme trochou vody nebo vývaru.
 5. Nakonec zalijeme smetanou.
 6. Podáváme s těstovinami, rýží nebo pečivem.

Kuskus salát

Salát z kuskusu patří mezi ideální dietní jídla na hubnutí, která se ocení i krabičková dieta. Chutná skvěle teplý i za studena. Jelikož salát obsahuje zdroj sacharidů a vlákniny v podobě kuskusu a bílkoviny obsažené v cizrně, můžete ho jíst samostatně jako hlavní jídlo. Je vhodný je i jako lehká dietní večeře. A až se vám tento recept na rychlý dietní oběd omrzí, můžete vyzkoušet kuskus s tofu nebo kuskus na sladko.

Ingredience:

 • 150 gramů celozrnného kuskusu
 • 150 gramů vařené cizrny
 • 1 červená cibule
 • 50 gramů sýru feta
 • hrst cherry rajčátek
 • hrst oliv
 • citronová šťáva
 • olivový olej
 • sůl, pepř

Postup:

 1. Uvaříme kuskus podle návodu na obalu.
 2. Mezitím si nakrájíme cibuli, rajčata a sýr.
 3. V míse smícháme uvařený kuskus s cizrnou.
 4. Zakápneme olivovým olejem a citronovou šťávou. Dochutíme solí a pepřem.
 5. Přidáme nadrobno nakrájenou cibuli, cherry rajčátka, olivy a dobře promícháme
 6. Nakonec přidáme feta sýr.

Dietní večeře

U dietní večeře je situace trochu složitější: řešíme nejen co jíst, ale také kdy. Kolem vhodného času k večeři panuje plno mýtů. Určitě už jste se setkali s tvrzením, že jídelníček na hubnutí vzor s jídlem  po šesté hodině nepočítá. To ale není dobrá strategie, stačí, když si večeři naplánujete okolo tří hodin před tím, než jdete spát.

A jak by měla zdravá dietní večeře vypadat?

 • Večeře by měla být lehce stravitelná. Rozhodně se nedoporučují smažená a příliš tučná jídla, s těmi ostatně nepočítá žádná zaručená dieta na hubnutí.
 • Dietní večeře by měla obsahovat především dostatek bílkovin.
 • Když se zamyslíme, co jsou sacharidy, tak je nemusí vynechávat ani dietní večeře recepty. Ale jako se vším, ani se zdravými sacharidy se to nesmí přehánět. 

Dietní večeře recepty

Recepty na dietní jídla zahrnují spoustu variant také pro večeři. Na jaře a v létě často stačí zeleninový salát doplněný například masem nebo vajíčkem, na podzim a v zimě přijdou vhod polévky. Ale ani sebelepší recepty na dietní jídla nezaručí hubnutí bez cvičení a diet.

Hráškový krém s krutony

Krémová hrášková polévka patří mezi skvělé dietní večeře recepty. Hrášek obsahuje plno bílkovin, takže výborně zasytí. Najdeme v něm také plno cenných vitamínů. Navíc je lépe stravitelný než jiné luštěniny, jako třeba čočka, patří tedy mezi vhodná dietní jídla na žaludek. Na krutony použijte kvalitní celozrnné pečivo. Krémová polévka skvěle doplní jídelníček na hubnutí břicha nejen na podzim a v zimě.

Ingredience:

 • 1 balení mraženého hrášku
 • 1 litr vývaru
 • 1 menší cibule
 • smetana na zjemnění
 • olivový olej
 • sůl, pepř
 • celozrnné pečivo

Postup:

 1. Nejprve necháme rozmrazit hrášek.
 2. V hrnci na trošce oleje si osmahneme nakrájenou cibulku a necháme zesklovatět.
 3. Přidáme hrášek, zalijeme vývarem a vaříme 5 – 10 minut.
 4. Důkladně rozmixujeme tyčovým mixérem.
 5. Zjemníme smetanou a ještě chvíli povaříme. Dochutíme solí a pepřem.
 6. Krutony připravíme tak, že na pánvi na sucho opečeme na kostičky nakrájený celozrnný chléb nebo jiné pečivo.

Pečený pstruh se zeleninou

Pečená ryba se zeleninou patří mezi vhodné dietní večeře recepty. Kromě kvalitních bílkovin obsahuje pstruh esenciální omega-3 mastné kyseliny, kterých máme většinou nedostatek. Výhodou tohoto receptu na dietní večeři je i snadná příprava: vše jen dáte do trouby a za chvíli máte hotové chutné dietní jídlo. Nejen na tomto pokrmu je vidět, že dieta pro rychlé hubnutí může být také velice chutná.

Ingredience:

 • 1 pstruh
 • cuketa
 • lilek
 • paprika
 • rajčata
 • bylinky (rozmarýn, tymián, oregano)
 • citron
 • olivový olej
 • sůl, pepř

Postup:

 1. Pstruha omyjeme a osušíme.
 2. Rozřízneme a osolíme zevnitř i zvenčí.
 3. Dovnitř ryby vložíme bylinky a plátky citronu.
 4. Zeleninu omyjeme a nakrájíme na plátky.
 5. Vložíme nakrájenou zeleninu na plech nebo do pekáče, osolíme, posypeme bylinkami a zakápneme olivovým olejem.
 6. Rybu přidáme k zelenině a pečeme zhruba 20 – 30 minut na 200 stupňů.

Jednoduchý jídelníček na hubnutí zdarma – vzor

Každá zaručená dieta na hubnutí dopřeje tělu nejenom ovoce a zeleninu, ale i bílkoviny, jako třeba kvalitní maso nebo luštěniny, komplexní sacharidy v podobě pečiva a příloh a zdravé tuky. Právě díky pestrosti stravy dosáhnete optimální funkce metabolismu. To vám poradí také každý jídelníček na hubnutí zdarma.

Jak vypadá jednoduchý jídelníček na hubnutí a jaká dietní jídla do něj zařadit? Inspirovat se můžete touto ukázkou jídelníčku na pět dní. Není to zrovna rychlá dieta na týden, která slibuje zázračné zhubnutí, ale takový jídelníček na hubnutí vzor pomůže nastartovat nový a zdravější životní styl.

Pondělí

Snídaně: Celozrnný rohlík, kuřecí šunka, rajče, čerstvě vymačkaná pomerančová šťáva, čaj.

Dopolední svačina: Bílý jogurt, ovesné vločky, kousek ovoce.

Oběd: Libový kousek kvalitního masa/tofu, celozrnná rýže, salát z rajčat a paprik.

Odpolední svačina: Lehký zeleninový salát.

Večeře: Zapečená zelenina se sýrem.

Úterý

Snídaně: Domácí müsli s ovocem a ořechy, sklenice mléka.

Dopolední svačina: Pomeranč, ovesné placičky.

Oběd: Čerstvá ryba, vařené brambory, celerový salát.

Odpolední svačina: Mrkvový salát, tvaroh.

Večeře: Zeleninový krém.

Středa

Snídaně: Kornspitz, domácí čočková pomazánka.

Dopolední svačina: Ovocný salát.

Oběd: Salát z celozrnných těstovin s krůtím masem, cherry rajčátky, olivami, ledovým salátem a vejci.

Odpolední svačina: Sýr lučina, papriky.

Večeře: Omeleta z bílků a jednoho celého vejce, rajčata, celozrnné pečivo.

Čtvrtek

Snídaně: Ovesná kaše s malinami a ořechy.

Dopolední svačina: Zelenina s hummusem.

Oběd: Kuskus s grilovanou zeleninou a tofu/libovým masem.

Odpolední svačina: Bílý jogurt, banán.

Večeře: Dýňová polévka.

Pátek

Snídaně: Míchaná vejce, kousek avokáda, zelenina.

Dopolední svačina: Jablko, ořechy.

Oběd: Čočkový dhal s celozrnnou rýží.

Odpolední svačina: Zeleninové smoothie.

Večeře: Celozrnné pečivo, domácí pomazánka z tofu, zeleninový salát.

Dietní jídla do krabičky – ideální pomocník do práce

Efektivním způsobem hubnutí je krabičková dieta. Dietní jídla recepty si můžete doma jednoduše připravit do krabičky. V obchodech seženete šikovné krabičky na jídlo. Když doma vaříte, vařte víc porcí a rovnou si po uvaření jídlo rozdělte na porce a dejte do mrazáku. Pak jednoduše vezmete krabičku s jídlem do práce a tam si ho ohřejete.

Nemusíte si tak objednávat drahé krabičky od firem. Stejně výživná a hodnotná dietní jídla recepty si dokážete připravit i doma. Podstatné je dopřát tělu živiny a vydržet. Samo pak pochopí, že ukládat zásoby do tuku je zbytečné. A v tom je jádro problému: přesvědčit své tělo, že nutričně bohatou stravu dostane a nemusí si dělat zásoby.

Dieta na hubnutí a pohyb

S redukcí váhy se dá začít kdykoliv a takřka v každém věku. Blížící se oteplování a příchod plavkové sezóny by neměl být ten hlavní spouštěč. Znáte to přísloví: co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítra? Tak toho se všichni také pevně držte, a to nejlépe po celý rok! Ale řekněme si to upřímně – hubnutí bez cvičení a diet nefunguje.

Každý den si dopřávejte jen to nejlepší, co svému tělu můžete dát, volnou chvilku využijte třeba i jen ke krátkému běhu, do práce běžte jednu z cest pěšky, zajděte si večer do sauny nebo zaplavat. Hubnutí a pohyb nemusí být vždy plné strastí a odporu. Ve vašem okolí si můžete najít stejně naladěného parťáka a pustit se do zdravého životního stylu společně. Například pokud se snažíte zhubnout břicho, žádný jídelníček na hubnutí břicha vám nepomůže, pokud nezařadíte do svého programu také aerobní pohyb. Pro vyváženou postavu je potřeba procvičovat rovnoměrně celé tělo, hodí se vyzkoušet třeba cviky na prsa nebo na ramena.

  Získejte ZDARMA jídelníček na míru vašim potřebám a exkluzivní SLEVY od našich partnerů!


  Mohlo by vás zajímat

  © COPYRIGHT 2021 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.