Chcete pevnější prsa? Tyto rady a cviky na prsní svaly vám pomohou

cviky na prsa pro krásný dekolt

Většina mužů si myslí, že mít velké poprsí je pro ženy výhra. Na ulici jsou nejen u mužské populace středem pozornosti a občas jsou terčem různých více či méně vtipných poznámek. O žádné velké štěstí ve skutečnosti nejde. Mnohdy naopak může jít o docela nepříjemný problém, kdy ženu trápí bolesti zad nebo krční páteře. Pro velká i malá ňadra se pak hodí cviky na prsa, která pomohou tyto problémy řešit.

Nejhezčí jsou pevná ňadra

O prsou se dá říci, že na velikosti nezáleží. Výhrou pro každou ženu jsou zdravá a pevná prsa, která drží tvar. Proto se vyplatí zařadit do své cvičební rutiny i cviky na prsní svaly, a to platí jak pro ženy, tak i pro muže. Jen posilování prsních svalů ale nestačí. Vhodné také bude, když zařadíte cviky na boky a cviky na ramena, aby celá postava působila vyváženým dojmem.

Ženská prsa tvoří samozřejmě prsní svaly, ale o výsledný tvar se stará prsní hmota, která je tvořená především tukem. Velkou roli hraje také kolagen, což je hlavní součást pojivových tkání, který má na starosti pevnost pokožky. S přibývajícím věkem kolagenu ubývá a začínají tzv. padat rysy ve tvářích. A samozřejmě padají také ňadra. Aby člověk toto upadání zbrzdil, měl by ideálně zařadit cviky na prsa pro krásný dekolt.

Co může ovlivnit vzhled ňader?

Zkouškou pro ženská ňadra je také těhotenství a následné kojení. Prsa se zvětšují a tvoří se v nich mléko, čímž dochází k poměrně častému střídání velikostí poprsí. Díky tomu dostává krásný dekolt zabrat a tvar prsou se přirozeně mění. Jako první pomoc se doporučuje správně vybraná podprsenka, která bude pohodlná, ale zároveň poskytne odpovídající podporu. Kromě toho se věnujte péči o dekolt, ať už v podobě lehkého posilování prsních svalů nebo masáží pomocí pleťových krémů a olejů. Pro někoho je také problémem zadržování vody v těle. Mohou se tedy hodit tipy, jak se odvodnit.

CHCETE KONEČNĚ A TRVALE ZHUBNOUT? VYZKOUŠEJTE HUBNUTÍ PŘIZPŮSOBENÉ PŘÍMO VÁM NA MÍRU

Základem je zdravý jídelníček a cviky na prsní svaly

Vyvážený a zdravý jídelníček je dobré dodržovat, ať už se v posilování zaměřujete na kteroukoli část svého těla, například na cviky na boky. Na prsou se stejně jako na břiše má snahu usazovat tuková tkáň. Tukové polštářky se neobjevují jenom kolem pasu, ale i na prsou. Proto je třeba zabránit jejich nadbytečnému usazování. Důležité je také upozornit na to, že pokud bude žena hubnout a zároveň provádět cviky na zpevnění prsou, dojde ke zmenšení ňader.

Spousta lidí pro přehled o svém jídelníčku používá kalorické tabulky. Pokud chce člověk zhubnout, měl by jeho kalorický příjem být menší než kalorický výdej. A k ohlídání tohoto poměru dobře poslouží právě kalorické tabulky. Lze v nich najít jednak kalorickou hodnotu jednotlivých potravin, jednak se dají použít jako kalorická kalkulačka. Kalorická kalkulačka bude hlídat denní příjem kalorií a pomůže říci, kde raději ubrat.

Co ovlivňuje zdravý jídelníček?

Pro pevná ňadra i celkové zdraví je vhodné, abyste z z jídelníčku vyřadili tučná a smažená jídla. Je taktéž prospěšné, omezíte-li sůl, vyřadíte uzeniny, chipsy nebo tavené sýry. Překračování denní dávky soli má negativní vliv nejenom na krevní tlak a ledviny, ale stává se i příčinou zadržování vody, což prsům také nepomůže. Na zadržování vody v těle má vliv také nadbytek sodíku. Naštěstí existuje spousta možností, jak se odvodnit, například masáže nebo konzumace doporučených potravin.

Pro přirozená, pevná prsa je vhodné z jídelníčku vypustit jednoduché sacharidy. Naopak je třeba vsadit na zdravé nenasycené tuky v rybách, rostlinné bílkoviny v luštěninách. Dobrou volbou je například nízkosacharidová dieta, která obsahuje jen minimum cukrů a naopak spoustu zdravých tuků a bílkovin. Díky dodržování nízkosacharidové diety se tělo naladí na spalování přebytečných tuků, protože nemusí trávit aktuálně přijímané cukry. A i když její principy mohou vypadat přísně, nízkosacharidová dieta je velmi pestrá a lze ji dodržovat dlouhodobě. Mezi oblíbené nízkosacharidové diety patří také Cambridge dieta.

VYZKOUŠEJTE NEJOBLÍBENĚJŠÍ KETONOVOU DIETU OD KETOMIX

Tipy pro pevnější prsa

Zdravý jídelníček a cviky na prsní svaly jsou jedna věc, ale krásný dekolt zaručí také další faktory. Kromě posilování prsních svalů jde o rady pro pevnější prsa z oblasti životního stylu a kosmetiky.

Správná podprsenka pro pevná ňadra

Pro krásný dekolt je klíčový výběr správné podprsenky. Podprsenka by neměla být jenom hezká na pohled a vytvarovat krásná pevná ňadra. Stejně tak důležité je zvolit správnou velikost, která poskytne dostatečnou oporu i pro větší poprsí. Dnes už existuje velké množství specializovaných prodejen se školeným a diskrétním personálem, který s výběrem ochotně poradí. Také na internetu je možné najít spoustu návodů, jak si vybrat správnou velikost podprsenky.

Krémy, oleje a masáže

Další doporučení je kosmetického rázu. Kůže v dekoltu je velmi tenká a jemná, stáří se na ní projevuje velmi brzy. Proto je dobré věnovat této oblasti zvýšenou péči v podobě masáží a používání vhodných krémů nebo olejů. Existují dokonce krémy určené speciálně pro pevná ňadra. Je lepší, budete-li používat krémy určené na obličej než ty na tělo, pokud nenajdete v kosmetické poličce nebo v drogerii speciální přípravky pro pevnější prsa. Lépe se přizpůsobí právě křehčí kůži ve výstřihu.

Aplikaci krému nebo oleje zkuste doprovodit také lehkou masáží. Doporučují se krouživé pohyby zvnějšku dovnitř a zdola nahoru. Pomocí této masáže se také nenásilně provádí samovyšetření prsu, které se doporučuje provádět jako prevence pro včasné odhalení nádorů. Masáže jsou také jedním z doporučovaných způsobů, jak se odvodnit.

DOPLŇTE SVŮJ ŽIVOTNÍ STYL MODERNÍMI FUNKČNÍMI POTRAVINAMI OD POWERLOGY

Skotské střiky

Skotské střiky, tedy střídání proudu teplé a studené vody, se doporučují pro prokrvování pokožky a obecně tkání. Blahodárné účinky se netýkají pouze prsou, ale i tady fungují spolehlivě. Prokrvená kůže je pevnější a lépe také přijímá výše zmíněné krémy.

Jak posilovat prsní svaly

Co se vlastně chystáme posilovat, když se zaměříme na prsní svaly? Skupinu prsních svalů tvoří celkem tři svaly, a to velký prsní sval, malý prsní sval a přední sval pilovitý. V oblasti hrudníku najdeme ještě bránici a mezižeberní svaly, které patří mezi tzv. hluboký stabilizační systém a pomáhají při dýchání.

K pěkně vypracovanému hrudníku pomůžou cviky na prsní svaly pro ženy i cviky na prsní svaly pro muže a celkově dostatek pohybu. I když budete preferovat cviky na prsa, rozhodně byste neměli zapomínat ani na další tělesné partie. K hezké postavě vám pomůžou i cviky na boky. Vhodné je do cvičebního plánu kromě cviků na prsa zařadit také aerobní aktivity, jako jsou rychlá chůze, běh nebo jízda na kolečkových bruslích. Cvičení by mělo probíhat v rovnoměrném tempu minimálně 15 minut, hlídat by si člověk měl tepovou frekvenci. Díky aerobnímu cvičení dochází ke spalování tuků a také celkovému zvyšování kondice.

Tipy k posilování prsních svalů

Je důležité zmínit, že při velké intenzitě cviků na zpevnění prsou se mohou prsní svaly zkracovat. A právě zkracování vede ke kulatým zádům. Z toho důvodu je dobré, když nebudete praktikovat pouze cviky na prsa, ale budete procvičovat také zádové svaly a spodní část trapézového svalu. Klíčové je mimo jiné i protahování. Cviky na prsa, trapézy a protahování celkově rovnají postavu, což má velký vliv na polohu prsních svalů a také na jejich zvýraznění. Pro vyváženou postavu je dobré do cvičebního plánu zařadit také cviky na ramena, hezká linie paží totiž ještě navíc podpoří pevná ňadra.

Oblíbené cviky na zpevnění prsou

Vhodné cviky na zpevnění prsou, případně cviky na zmenšení prsou představuje plavání. Jedná se o aerobní aktivitu, díky které dochází ke spalování tuků. Plavání a hubnutí jde zkrátka dohromady. Navíc jsou při ní intenzivně zapojené jak prsní svaly, tak svaly zádové, dochází k posilování a protahování zároveň. Zabrat dostávají také ramena, jedná se tedy o cvičení vhodné k posílení celé horní poloviny těla. Takové cvičení se dobře hodí i pro začátečníky, kteří se snaží nastartovat nový životní styl třeba pomocí Cambridge diety. Cambridge dieta kromě snížení kalorického příjmu důrazně doporučuje také pohyb, plavání a hubnutí jdou i tady ruku v ruce.

Skvělé na posilování prsních svalů je to, že k němu nejsou zapotřebí žádné speciální pomůcky, většina cvičení se dá zvládnout doma, stejně jako jednoduché cviky na ramena. Například oblíbené kliky na prsní svaly lze zařadit jako rychlé pětiminutové cvičení klidně několikrát denně. Pro začátečníky je možná varianta, kdy se kliky na prsní svaly provádějí ve stoje o zeď.

Pokud člověk přeci jen zatouží po cvičebních pomůckách, jsou vhodné lehčí činky nebo posilovací guma. Tu stačí z předpažení natáhnout a chvilku hmitat. Cvičební guma se dá navíc snadno schovat třeba v zásuvce pracovního stolu a má opravdu široké uplatnění.

Cviky na prsa – konkrétní příklady

Jaké konkrétní cviky na prsní svaly pro ženy a cviky na prsní svaly pro muže můžete praktikovat, abyste docílili vysněného stavu svých ňader?

1

Široké kliky na prsní svaly

Tento velmi známý a hodně účinný cvik by neměl při posilování prsních svalů chybět. Začínejte ve vzporu (jinak v planku nebo v prkně) na dlaních, kdy jsou ruce dostatečně daleko od sebe a ramena máte stáhnutá od uší. Dbejte na nepropadání se v bedrech.

Začátečníci mohou kliky cvičit na kolenou, pokročilejší s nataženýma nohama na špičkách a sportovci si můžou dát nohy na vyvýšené místo. S nádechem krčte ruce do pozice, kdy máte nos u země a ramena pod úrovní loktů. S výdechem se opět vracejte do výchozí pozice. Tyto cviky na prsní svaly doma doporučujeme provádět několikrát do týdne.

2

Stlačování dlaní

Tento cvik se řadí mezi vůbec nejsnazší způsoby, jak posilovat prsní svaly. Postavte se rovně s nohama na šíři ramen a zpevněným břichem. Zvedněte lokty minimálně do úrovně prsou, obě dlaně o sebe střídavě opřete (například že prsty pravé ruky budou směřovat k tělu a levé ruky ven). Na daný časový úsek zatlačte proti sobě dlaněmi a poté povolte. Strany rukou střídejte.

3

Rozpažování

K tomuto cviku na prsní svaly doma budete potřebovat buď 2 stejně těžké činky nebo například PET lahve naplněné vodou. Lehněte si zády na podložku nebo na lavici a do každé ruky si vezměte závaží (činky, lahve, apod.). Nejprve předpažte nad úroveň hrudníku. S nádechem pak plynule dávejte ruce od sebe až do rozpažení, s výdechem zpět. Snažte se neprohýbat v bedrech – komu se nedaří, můžete pokrčit nohy v kolenou a zvednout nohy do 90° v kyčlích.

5

Pullover

Podobně jako v předchozím případě tyto cviky na zmenšení prsou cvičte na podložce nebo vyvýšené lavici. Do rukou si vezměte činku nebo PET lahev a předpažte. Plynule spouštějte ruce se závažím za hlavu, dokud neucítíte mírný tah na prsních svalech. Poté se vraťte do původní pozice. Opět pozor na prohnutá bedra.

9

Protahování v kleku

Mezi důležité cviky na prsa patří také protahování. V kleku na kolenou zvedněte ruce nad hlavu, předkloňte se a ruce položte na zem nebo na vyvýšenou lavici. Přeneste váhu na paty a protlačte ramena k zemi. Vydržte v této pozici asi minutu. Tento způsob,  jak posilovat prsní svaly, je opět vhodný pro muže i ženy hledající vhodné cviky na prsní svaly doma.

Abyste měli detailnější přehled o tom, jaké cviky na zpevnění prsou přinesly výsledky, doporučujeme zakoupit chytré hodinky, které zároveň počítají denní počet kroků, který je při cestě za vysněnou postavou taktéž velmi podstatný.

© COPYRIGHT 2024 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.