Cambridge dieta – recenze a zkušenosti

Cambridge dieta

Cambridge dieta, známá také pod anglickými pojmy Cambridge Diet, Cambridge Weight Plan nebo The 1:1 Diet, v posledních letech znovu získává na popularitě. Zřejmě za to může větší zájem o nejrůznější redukční diety na principu ketózy, jako je populární ketonová či low carb dieta. Co tedy Cambridge dieta obnáší a jaké má recenze?

Na začátek trochu historie

Cambridge dieta vznikla v 60. letech v Anglii na univerzitě v Cambridge, odtud pramení i několik anglických pojmenování typu Cambridge Diet. Stojí za ní Alan Howard, uznávaný odborník a specialista na léčbu obezity a ischemické srdeční choroby. Po úspěšném vyzkoušení u obézních pacientů se sám Howard rozhodl pro její zpřístupnění veřejnosti a založil rodinnou komerční společnost, která Cambridge diet prodávala ve Velké Británii a dalších zemích Evropy. Odtud se rozšířila takřka do celého světa a mnoha lidem pomohla shodit přebytečné kilogramy. Najít dnes Cambridge dieta e-shop je tak otázkou několika kliknutí.

Co je dieta Cambridge?

Dieta Cambridge dostane tělo do stavu ketózy, kdy organismus bere energii pro své fungování především z (uložených) tuků, místo ze sacharidů. Takto fungují i další oblíbené diety, jako je keto, bezsacharidová nebo low carb dieta. Jídelníček keto diety a podobných diet si zakládá především na potravinách s vysokým obsahem tuků a bílkovin a naopak výrazném snížení či úplném vyřazení sacharidů. Při těchto dietách jsou nepostradatelným pomocníkem kalorické tabulky, ze kterých vyčtete obsah sacharidů v potravinách, jako je ovoce nebo zelenina.

Základní principy Cambridge diety

V čem tedy Cambridge Diet Plan vlastně spočívá? Respektuje dvě důležité zásady, které pomáhají udržet optimální váhu:

 • přiměřené množství stravy vhodného složení,
 • dostatek pohybu.

Cambridge dieta tak vychází ze známých a lékařsky prokázaných skutečností, které fungují. Jde o výživu umožňující snížení hmotnosti a její následnou kontrolu a udržování.

Zhubněte trvale díky kurzu Hubnu online

Jak Cambridge Weight Plan funguje?

Cambridge diet se skládá ze čtyř kroků: příprava, úbytek hmotnosti, stabilizace a dlouhodobé udržení hmotnosti. Jídelníček Cambridge diety se skládá z předem připravených nízkokalorických jídel: vybírat můžete z tyčinek, kaší, polévek a koktejlů. Přestože jde o nízkokalorické produkty, organismus nijak netrpí, protože Cambridge dieta produkty vždy obsahují dostatek vysoce hodnotných bílkovin. Pokrmy připravené podle lékařský pokynů také zajišťují dostatečný obsah vitamínů, minerálů a stopových prvků. V jedné porci pokrmu se nachází 33 % doporučené denní dávky těchto látek.

Cambridge diet – kroky

 • Před započetím samotné diety je potřeba nastartovat organismus. Tzv. nultá fáze trvá tři dny, kalorický příjem by neměl přesáhnout 1 000 kcal. Povolená je konzumace bílkovin a listové zeleniny. Protože Cambridge Weight Plan z jídelníčku vylučuje potraviny bohaté na vlákninu (obiloviny, luštěniny, ovoce), doporučuje se začít užívat přírodní vlákninu a zvýšit příjem tekutin, aby nenastaly komplikace v podobě zácpy.
 • První fáze diety počítá s kalorickým příjmem 600–800 kcal. Všechna denní jídla se v této fázi nahrazují předem připravenými pokrmy z Cambridge dieta e-shopu.
 • Ve druhé fázi dieta Cambridge zvyšuje příjem kalorií na 1 000 kcal. K předpřipraveným jídlům se přidávají také velmi nízkokalorické pokrmy jako listové saláty, libové maso a mléčné výrobky. Množství kalorií v jednotlivých jídlech si můžete zkontrolovat v kalorických tabulkách na internetu.
 • Třetí fáze povoluje 1 200 kcal denně.
 • Ve čtvrté fázi se člověk dostává na denní příjem 1 500 kcal, běžná (ale velmi dietní) jídla nahrazují ta kupovaná.
 • V páté fázi se jedná o dlouhodobé udržení hmotnosti. Kupovaná jídla už nemusíte do jídelníčku zařazovat, ale dbejte na to, aby vaše strava strava byla nízkokalorická, složená hlavně ze zeleniny a kvalitních bílkovin. Inspirovat se můžete třeba jídelníčkem keto diety.

Ukázka Cambridge dieta jídelníčku

Příklad jídelníčku Cambridge diety na jeden den ve čtvrté fázi:

 • Snídaně: ovesná kaše Cambridge diet s jablkem a skořicí, kousek melounu.
 • Oběd: dušené zelené fazolky se sýrem a bramborem.
 • Odpolední svačina: jablko.
 • Večeře: čerstvé krevety, zelený ledový salát, díl ananasu.

Jak dlouho dodržovat Cambridge Weight Plan?

Žádná z fází diety Cambridge by se neměla dodržovat déle než 14 dní. Vzhledem k tomu, že původně byla určena pro léčbu (morbidní) obezity, je kalorický příjem opravdu nízký. Pohybuje se od 600 kcal v první fázi, po asi 1 500 kcal ve fázi poslední, udržovací. Díky takto nízkému kalorickému příjmu stačí Cambridge diet držet 12 týdnů a úbytek na váze může být třeba 8 kg. Pokud však chcete zhubnout například jen 5 kg, může být pro vás tato dieta až příliš drastická. V tomto případě odborníci doporučí raději jiný způsob hubnutí.

Cambridge dieta zkušenosti a recenze

Pro Cambridge dietu se také někdy používá označení 1:1 Dieta (one to one neboli jeden na jednoho). Důležitým prvkem je totiž přítomnost výživového poradce, průvodce nebo mentora, který hubnoucího na cestě za vysněnou postavou provází. Během přípravné fáze s mentorem proberete, co vlastně od diety očekáváte. Také podstoupíte lékařské vyšetření, abyste věděli, zda je pro vás vůbec tento náročný program vhodný. V dalších fázích pak mentor podporuje hubnoucího, pomáhá mu třeba se sestavením jídelníčku.

V neposlední řadě je důležité, abychom zmínili, že Cambridge Weight Plan klade velký důraz také na pohyb. Díky tomu se v těle vybuduje dostatek svalové hmoty, která potom pomáhá se spalováním tuků, včetně toho viscerálního. I to je jedním z úkolů průvodce. Na začátku společně vyberou pohyb, který bude hubnoucímu vyhovovat. Během diety pak mentor hlídá dodržování stanoveného plánu a motivuje k jeho splnění.

Pro koho je Cambridge dieta vhodná?

Cambridge dieta byla původně vyvinutá především pro silně obézní lidi. Právě u těch měla dieta nastartovat hubnoucí proces a navyknout je na nový, zdravější životní styl. Dnes ji dodržují i lidé, kteří potřebují zhubnout třeba jen 5-10 kg, ale tady se názory liší.

Pro koho se tedy, dle Cambridge dieta recenzí, hodí?

 • Pro osoby, které potřebují odbourat viscerální tuk, ale i tuk podkožní.
 • Pro ty, kteří chtějí po určitou dobu hubnout zdravě a bezpečně s ohledem na to, aby jejich tělo získalo všechny potřebné látky pro správné fungování.
 • Pro toho, kdo chce zdravou a vyváženou náhradu stravy.
 • Pro toho, kdo si chce udržet optimální váhu.
 • Pro lidi, jež chtějí hubnout pomalu a postupně, ale také pro ty, kteří chtějí rychlou dietu. Rychlost hubnutí záleží na zvolené cestě – tedy počtu Cambridge jídel v denním plánu.

Kdo by se jí měl naopak vyhnout?

 • Tato dieta rozhodně není vhodná pro děti a nedoporučuje se také jako jediný zdroj potravy pro mladé lidi mezi 14 a 18 lety.
 • Vyhnout by se jí měly také těhotné a kojící ženy.
 • Nedoporučuje se ani osobám trpícím chronickými zdravotními obtížemi, jako jsou například poruchy trávicího ústrojí nebo ledvin, Crohnova choroba nebo nádorové onemocnění.

Jaké má dieta Cambridge recenze?

Jako u každého radikálnějšího způsobu hubnutí jsou i diskuze ohledně Cambridge diety rozporuplné. Odborníci varují před příliš nízkým kalorickým příjmem a jojo efektem po skončení diety. Obecně jsou však recenze Cambridge diety pozitivní. Pro nezávislé diskuze je vhodnější navštívit stránky, které neprodávají přímo Cambridge Weight Plan. Podívejte se raději i na Cambridge dieta zkušenosti lidí, jejichž recenze Cambridge diet nejsou jen jásavé, ale zmiňují také neúspěchy.

Výhody a nevýhody

Recenze Cambridge diety, které jsou dostupné v internetových fórech, zmiňují několik výhod a nevýhod založených na osobních zkušenostech. Jaké výhody či nevýhody spojené s Cambridge dietou se na internetu objevovaly nejčastěji?

Rychlá a výrazná redukce hmotnosti během několika týdnů.

Většina jídel je vhodná pro vegetariány a k dispozici je i řada bez laktózy.

Jídla jsou nutričně vyvážená, poskytují dostatek vitamínů, minerálů i stopových prvků.

Na hubnutí dohlíží poradce.

Konzumují se předem připravená jídla. Jde vlastně o druh stravy ze sáčku, i když s pečlivě hlídaným nutričním složením. Doma tuto dietu připravit nelze.

Někoho může pronásledovat chuť na pravé, doma připravené jídlo.

Jídla připravená pro Cambridge diet nejsou levná. Po započítání pravidelných konzultací s odborníkem může být cena Cambridge diety dost vysoká.

Jelikož v dietě chybí potraviny bohaté na vlákninu, mohou se objevit potíže s trávením.

Příliš nízký kalorický příjem může způsobit jojo efekt.

Vhodné alternativy

Vhodnou alternativou ke Cambridge dietě 14 dní je například bezsacharidová dieta, low carb dieta nebo KetoFit. Ty nijak neomezují příjem kalorií, ale zaměřují se pouze na snížení příjmu sacharidů. Díky tomu nehrozí tak vysoké riziko jojo efektu jako u ostatních rychlých diet. Na druhou stranu může být těžké ze dne na den omezit sacharidy, zejména pro sportovce. Pro ty existuje varianta nazvaná sacharidové vlny. Ty fungují tak, že se z velmi nízkého příjmu sacharidů postupně množství sacharidů navyšuje až do maximální hodnoty, po které se vrátí zase na začátek k nízkému příjmu. Sacharidové vlny se však nedoporučuje dodržovat dlouhodobě.

Tip: Přečtěte si také naši recenzi oblíbené Prodietix keto diety.

Cambridge dieta e-shop a produkty

Jak a kde sehnat pro Cambridge dietu produkty, poradce a kolik to vše stojí?

1

Poradci

Dnes není žádný problém se ke Cambridge diet dostat. Certifikovaných poradců Cambridge diety je dostatek, najdete je především ve větších městech, jako je Praha nebo Camridge dieta Brno, ale ani v menších městech by neměl být problém najít svého mentora. Seznam poradců a kontakt na ně je k dispozici na oficiálním Cambridge dieta e-shopu. Hlavní centrum Cambridge diety se nachází v Praze.

2

Cambridge dieta produkty a jídla

Co se jídel týče, Cambridge dieta a její produkty se dají koupit na e-shopech. Příkladem spolehlivého Cambridge dieta e-shopu je třeba Chia Shake. Kromě diety Cambridge tam však můžete nakoupit i další dietní a fitness potraviny. Cambridgeská dieta má vlastní koktejly, polévky, snídaňové tyčinky, smoothie a další produkty. Výhodou je, že většina jídel je vegetariánská a nechybí ani bezlaktózová řada. Cambridge dieta recepty se tak řadí k velmi primitivním, jelikož jejich příprava zabere jen chvilinku.

3

Cambridge dieta cena

Jak už bylo řečeno výše, tato dieta není úplně levnou záležitostí. Její cena je však srovnatelná s ostatními dietními programy, které se dají zakoupit on-line (např. KetoMix nebo Prodietix dieta). Cena Cambridge diety samozřejmě záleží na fázi diety, ve které se člověk zrovna pohybuje, respektive na tom, kolik jídel chce předpřipravenými pokrmy nahradit, a také na tom, jestli chce dietu Cambridge na 14 dní nebo třeba na 8 týdnů.

Za každé jídlo zaplatí zákazník cca 75 Kč, ať už se jedná o tyčinku k snídani nebo koktejl k večeři. To znamená, že v první fázi je cena Cambridge diety 300 Kč za den, ale pak už nemusíte nic dalšího kupovat. Počet kupovaných jídel se navíc během diety snižuje, klesá tím pádem i celková cena Cambridge diety. Dieta Cambridge na 14 dní tak vychází na cca 3000 Kč.

Pokud chcete pořídit Cambridge dietu se slevou, poohlédněte se po bazarech, kde lidé prodávají nevyužitá jídla. Akce na Cambridge dietu můžete získat také přímo u konkrétního prodejce.

Závěr? Cambridge diet využijí především obézní lidé

Jedná se o instantní stravu s přesně vyváženým poměrem živin. Disponuje několika programy podle množství kalorií, které jídla obsahují. Vzhledem k nízkokalorickému příjmu se hodí i pro obézní lidi, u kterých jiné diety neúčinkovaly. Cambridgeská dieta by se však měla dodržovat pod odborným dohledem. Šanci zhubnout máte velkou. Ovšem po skončení je i tak potřeba, abyste dodržovali přísnější dietní jídelníček, aby nedošlo k obávanému jojo efektu. A co se týká ceník Cambridge diety, ten se odvíjí na základě mnoha faktorů. Častokrát lze však narazit na Cambridge dieta akce, které produkty Cambridge diety zlevní až o několik procent.

  Získejte ZDARMA jídelníček na míru vašim potřebám a exkluzivní SLEVY od našich partnerů!

  © COPYRIGHT 2024 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.