Cambridge dieta – recenze

Cambridge dieta

Cambridge dieta (známá také pod anglickými pojmy Cambridge diet, Cambridge weight plan nebo The 1:1 Diet) v posledních letech znovu získává na popularitě. Možná za to může větší zájem o nejrůznější redukční diety na principu ketózy, jako jsou populární paleo nebo ketonová dieta nebo nízkosacharidová dieta. Co tato dieta obnáší a jaké jsou Cambridge dieta recenze?

ˇ

Na začátek trochu historie

Cambridge dieta vznikla v 60. letech v USA na univerzitě v Cambridge. Stojí za ní uznávaný odborník a specialista na léčbu obezity a ischemické srdeční choroby Alan Howard. Po úspěšném vyzkoušení u obézních pacientů se sám Howard rozhodl pro její zpřístupnění veřejnosti a založil rodinnou komerční společnost, která Cambridge diet prodávala ve Spojených státech a Velké Británii. Odtud se rozšířila takřka do celého světa a mnoha lidem pomohla shodit přebytečné kilogramy. Najít dnes nějaký Cambridge diet eshop je otázkou několika kliknutí.

Cambridge dieta – základní principy

Na čem je tedy Cambridge dieta vlastně založena? Respektuje dvě důležité zásady, které pomáhají udržet optimální váhu:

 • přiměřené množství stravy vhodného složení,
 • dostatek pohybu.

Dieta tak vychází ze známých a lékařsky prokázaných skutečností, které fungují. Jde o výživu umožňující snížení hmotnosti a její následnou kontrolu a udržování. Podobně jako další nízkosacharidové diety (low carb nebo třeba sacharidové vlny) se snaží dostat tělo do stavu ketózy, kdy organismus bere energii pro své fungování především z (uložených) tuků místo ze sacharidů.

Vzhledem k tomu, že původně byla určena pro léčbu (morbidní) obezity, je kalorický příjem opravdu nízký, pohybuje se mezi 600 kcal v první fázi po asi 1 500 kcal ve fázi poslední, udržovací. Díky takto nízkému kalorickému příjmu stačí Cambridge diet držet 12 týdnů a úbytek na váze může být třeba 8 kg. Pokud však člověk chce zhubnout například jen 10 kg, může být tato dieta až příliš drastická a odborníci v Cambridge dieta recenze doporučují raději jiný způsob hubnutí.

Cambridge dieta fáze

Obecně lze říci, že fáze Cambridge diet jsou čtyři: příprava, úbytek hmotnosti, stabilizace a dlouhodobé udržení hmotnosti. Jídelníček Cambridge diet je sestavený z předem připravených nízkokalorických jídel: na výběr je z tyčinek, kaší, polévek a koktejlů. Přestože jde o nízkokalorické produkty, organismus nijak netrpí, protože jídla vždy obsahují dostatek vysoce hodnotných bílkovin. Pokrmy připravené podle lékařský pokynů také zajišťují dostatečný obsah vitamínů, minerálů a stopových prvků. V jedné porci pokrmu se nachází 33 % doporučené denní dávky těchto látek.

Jaké jsou tedy samotné fáze Cambridge diet?

 • Před započetím samotné diety je potřeba nastartovat organismus. Tzv. nultá fáze trvá tři dny, kalorický příjem by neměl přesáhnout 1 000 kcal. Povolená je konzumace bílkovin a listové zeleniny, doporučuje se zvýšit příjem tekutin a také začít užívat přírodní vlákninu, aby nenastaly komplikace v podobě zácpy.
 • První fáze diety počítá s kalorickým příjmem 600 – 800 kcal. Všechna denní jídla jsou nahrazena předem připravenými Cambridge dieta pokrmy.
 • Ve druhé fázi se příjem kalorií zvyšuje na 1 000 kcal. K předpřipraveným jídlům se přidávají také velmi nízkokalorické pokrmy jako listové saláty nebo libové maso a mléčné výrobky.
 • Třetí fáze povoluje 1 200 kcal denně.
 • Ve čtvrté fázi se člověk dostává na denní příjem 1 500 kcal, běžná (ale velmi dietní) jídla nahrazují kupované Cambridge dieta pokrmy. Fáze 1 – 4 by neměly být dodržovány více než dva týdny každá.
 • V páté fázi se jedná o dlouhodobé udržení hmotnosti. Kupovaná jídla už není potřeba do jídelníčku zařazovat, ale strava by měla být nízkokalorická, složená hlavně ze zeleniny a kvalitních bílkovin.

Příklad jídelníčku na jeden den ve čtvrté fázi diety:

 • Snídaně: Ovesná kaše Cambridge diet s jablkem a skořicí, kousek melounu.
 • Oběd: Dušené zelené fazolky se sýrem a bramborem.
 • Odpolední svačina: Jablko.
 • Večeře: Čerstvé krevety, zelený ledový salát, díl ananasu.

Cambridge dieta potřebuje také odborný dohled

Pro Cambridge diet se také někdy používá označení 1:1 Dieta (one to one neboli jeden na jednoho). Důležitým prvkem je totiž přítomnost výživového poradce, průvodce nebo mentora, který hubnoucího na cestě za vysněnou postavou provází.

Během přípravné fáze je potřeba probrat, co vlastně člověk od diety očekává a také podstoupit lékařské vyšetření, zda je vůbec tento náročný program pro konkrétní osobu vhodný. V dalších fázích pak mentor podporuje hubnoucího, pomáhá mu třeba se sestavením jídelníčku.

 

V neposlední řadě je důležité zmínit, že Cambridge dieta klade velký důraz také na pohyb. Díky tomu se v těle vybuduje dostatek svalové hmoty, která potom pomáhá se spalováním tuků. I to je jedním z úkolů průvodce. Na začátku společně vyberou pohyb, který bude hubnoucímu vyhovovat a během diety mentor hlídá dodržování stanoveného plánu a motivuje k jeho splnění.

Pro koho se dieta hodí?

Cambridge dieta byla původně vyvinuta především pro silně obézní lidi, u kterých měla nastartovat hubnoucí proces a navyknout je na nový, zdravější životní styl. Dnes ji dodržují i lidé, kteří potřebují zhubnout třeba jen 5 – 10 kg, ale tady se názory liší.

Pro koho se tedy Cambridge dieta hodí?

 • Pro osoby, které potřebují odbourávat viscerální, tedy břišní tuk, ale i tuk podkožní.
 • Pro ty, kteří chtějí po určitou dobu hubnout zdravě a bezpečně s ohledem na to, aby jejich tělo získalo všechny potřebné látky pro správné fungování.
 • Pro toho, kdo chce zdravou a vyváženou náhradu stravy.
 • Pro toho, kdo si chce udržet optimální váhu.
 • Pro lidi, jež chtějí hubnout pomalu a postupně, ale také pro ty, kteří volí radikálnější cestu. Míra hubnutí záleží na zvolené cestě – tedy počtu Cambridge jídel v denním plánu.

Cambridge dieta recenze zmiňují samozřejmě i nějaké nevýhody:

 • Je potřeba konzumovat předem odborně připravená jídla, aby měla správné složení, jde vlastně o druh stravy ze sáčku, i když s pečlivě hlídaným nutričním složením. Doma tuto dietu připravit nelze.
 • Někoho může pronásledovat chuť na pravé doma připravené jídlo. Ale pro člověka, který má zkušenosti třeba s krabičkovou dietou, to nebude žádné překvapení.
 • Jídla připravená pro Cambridge diet nejsou levná. Po započítání pravidelných konzultací s odborníkem, může být Cambridge weight plan cena hubnutí opravdu dost vysoká.
 • Tato dieta rozhodně není vhodná pro děti a nedoporučuje se také jako jediný zdroj potravy pro mladé lidi mezi 14 a 18 lety.

Cambridge dieta cena

Jak už bylo řečeno výše, tato dieta není úplně levnou záležitostí. Cambridge weight plan cena samozřejmě záleží na fázi diety, ve které se člověk zrovna pohybuje, respektive na tom, kolik jídel chce předpřipravenými pokrmy nahradit.

Cambridge dieta cena pak znamená, že za každé jídlo zaplatí zákazník cca 75,-Kč, ať už se jedná o tyčinku k snídani nebo koktejl k večeři. To znamená, že v první fázi je Cambridge weight plan cena 300,-Kč za den, ale pak už není potřeba nic dalšího kupovat. Počet kupovaných jídel se navíc během diety snižuje, klesá tím pádem i Cambridge dieta cena.

Cambridge dieta prodej

Dnes není žádný problém se ke Cambridge diet dostat. Certifikovaných poradců je dostatek, obzvlášť pokud hledáte Cambridge dieta Brno nebo Cambridge dieta Praha. Ani v menších městech by pak neměl být problém najít svého mentora.

Co se nákupu jídel týče, Cambridge dieta prodej probíhá převážně po internetu. Na výběr jsou pak koktejly, polévky nebo snídaňové tyčinky a smoothie. Příkladem spolehlivého Cambridge diet eshop je Chiashake. Kromě Cambridge diety je možné tam nakoupit i další dietní a fitness potraviny.

Cambridge dieta recenze

Jako u každého radikálnějšího způsobu hubnutí jsou i dieta Cambridge diskuze rozporuplné. Odborníci varují před příliš nízkým kalorickým příjmem a před jojo efektem po skončení diety, další Cambridge dieta recenze jsou ale pozitivnější. Vhodnou alternativou může být nízkosacharidová dieta, která nijak neomezuje příjem kalorií, ale zaměřuje se pouze na snížení příjmu sacharidů. Díky tomu při ní nehrozí tak vysoké riziko jojo efektu. 

Pro nezávislé dieta Cambridge diskuze je lepší navštívit stránky, které neprodávají přímo Cambridge weight plan, ale podívat se i na zkušenosti lidí, jejichž Cambridge dieta recenze nejsou jen jásavé, ale zmiňují také neúspěchy.

Tip: Přečtěte si také naši recenzi oblíbené Prodietix keto diety.

Závěr? Cambridge diet využijí především obézní lidé

Jedná se o instantní stravu s přesně vyváženým poměrem živin. Disponuje několika programy podle množství kalorií, které jídla obsahují. Vzhledem k nízkokalorickému příjmu se hodí i pro obézní lidi, u kterých jiné diety neúčinkovaly. Měla by se však dodržovat pod odborným dohledem.

Šance zhubnout je velká, ovšem po skončení je i tak třeba dodržovat přísnější dietní jídelníček, aby nedošlo k obávanému jojo efektu.

Chcete vědět, jak jste na tom se současnou váhou? Prozradí vám to BMI kalkulačka.

  Získejte ZDARMA jídelníček na míru vašim potřebám a exkluzivní SLEVY od našich partnerů!


  Mohlo by vás zajímat

  © COPYRIGHT 2021 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.