Prodietix keto dieta – recenze a výsledky

Keto dieta, proteinová jídla

Prodietix je francouzská keto dieta založená na konzumaci proteinových jídel a snížení příjmu sacharidů na minimum. Slibuje rychlou redukci hmotnosti bez nežádoucího jojo efektu. V recenzi se dozvíte, jak Prodietix dieta probíhá a jaké má výsledky.

Jak funguje ketonová dieta Prodietix?

Dietní program od Prodietix je postaven na principu keto diety, která je v dnešní době velmi populární. Jedná se o účinnou metodu hubnutí, známou také jako ketonová dieta, proteinová dieta, nízkosacharidová nebo low carb dieta. Základem jejího úspěchu je fyziologický stav, který se nazývá ketóza. Ten nastává, když se výrazně sníží příjem sacharidů, a naopak zvýší příjem bílkovin ze stravy. V ketóze se tvoří tzv. ketolátky, které si tělo vytváří z vlastních tukových zásob a využívá je jako zdroj energie. Díky tomu je možné dosáhnout poměrně rychle výrazné redukce hmotnosti.

Rychlé hubnutí ale slibuje snad každá redukční dieta. Proč tedy zvolit právě tuto? Výhodou keto diety oproti klasickým redukčním dietám je to, že se při ní hubnou především tukové zásoby, zatímco svalová hmota zůstává zachována a riziko, že se dostaví jojo efekt, je při ní minimální.

Jak trvale zhubnout? Pomůže online kurz hubnutí!

Prodietix keto dieta probíhá ve třech fázích:

 • První fáze – váhová redukce. Jedná se o nejpřísnější fázi. Běžný jídelníček (i když se jedná o zdravý jídelníček) je kompletně nahrazen proteinovou stravou a povolenou zeleninou. V této fázi dochází k vyvolání ketózy a nejvýraznějšímu váhovému úbytku (okolo 2-3 kg za týden).
 • Druhá fáze – stabilizace. Cílem druhé a třetí fáze je prevence jojo efektu. Dochází k postupnému návratu ke klasickému stravování, pozvolna se navyšuje příjem sacharidů. V této fázi se nahrazuje jedno proteinové jídlo za běžné jídlo. Nadále je však třeba konzumovat potraviny bohaté na bílkoviny. Váhový úbytek se v této fázi zpomaluje.
 • Třetí fáze – fixace. Pokračuje se v postupnému návratu „do normálu“. V této fázi se dvě proteinová jídla za den nahrazují běžnými jídly. 

Základní pravidla diety

Aby měla ketonová dieta Prodietix výsledky, které slibuje, je potřeba dodržovat tyto zásady:

 • Pitný režim. Denně byste měli vypít minimálně 2-3 l čisté vody. Káva je povolena, musí být ale bez cukru a mléka.
 • Konzumace zeleniny. Při low carb dietě je důležité jíst dostatek zeleniny. Za minimum se považuje 300-500 g povolené zeleniny za den. Můžete ji konzumovat jako přílohu k hlavním jídlům nebo jen tak mezi jídly. 
 • Pravidelná strava. Intervaly mezi jídly by měly být pravidelné, ideálně 3-4 hodiny. Poslední jídlo byste měli jíst zhruba 2 hodiny před tím, než jdete spát.

Jaká zelenina je povolená?

Seznam zeleniny, kterou Prodietix recepty povolují, se liší pro každou ze tří fází.

 • První fáze: brokolice, květák, cuketa, ředkvičky, okurka, špenát, zelí, kapusta, celer, lilek, patison, artyčok, tuřín, všechny druhy salátu, sušená cibule a sušený česnek.
 • Druhá fáze: stejná jako v první fázi, k tomu v malém množství paprika, rajče, kedluben, pórek a dýně.
 • Třetí fáze: stejná jako první dvě fáze, k tomu v malém množství hrášek, kukuřice, mrkev, řepa a petržel.

Proteinová jídla a Prodietix recepty

Při Prodietix dietě je na výběr ze speciálních proteinových jídel, kterými se nahrazují běžná jídla. Internetová Prodietix CZ prodejna nabízí celou škálu sladkých i slaných jídel, například proteinové lívance, pečivo, omelety, těstoviny a mnoho dalšího. Jídla jsou chutná a jednoduchá na přípravu. Tyto nízkosacharidové potraviny obsahují vyvážený poměr všech důležitých vitamínů a minerálů a dodají tělu vše, co potřebuje. Vyráběné jsou z kvalitních surovin ve Francii. Ačkoliv patří mezi cenově nákladnější záležitost, příležitostně jsou k dostání Prodietix akce, které potraviny zlevní. Prodietix sleva je obvykle ve výši až několik procent.

Kromě již předpřipravených jídel na Prodietix eshopu najdete také speciální Prodietix recepty, které si můžete při keto dietě připravit. Jsou zde jak recepty na proteinová jídla, tak na „normální“ jídla i recepty ze zeleniny a nízkosacharidových potravin. Spoustu inspirace nabízí taktéž Prodietix recenze a diskuze probíhající na internetu, a to nejen na Prodietix recepty, ale také jsou tu sdílené vzájemné názory, tipy na Prodietix akce, pozitivní či negativní zkušenosti s keto dietou, a například také informace, jestli dieta Prodietix nefunguje či funguje.

Tip: Nechcete se při dietě vzdát oblíbených příloh? Vyzkoušejte těstoviny bez sacharidů Slim Pasta!

Jaké má dieta Prodietix výsledky?

A teď to nejdůležitější, co bude zajímat asi každého, než se do diety pustí. Má Prodietix výsledky, pro které stojí za to dietu vyzkoušet na vlastní kůži? První výsledky Prodietix diety by se měly dostavit už v prvním týdnu jejího dodržování. Viditelné výsledky můžete očekávat už po pěti až sedmi dnech. Do ketózy se totiž organismus dostává již po dvou až třech dnech. Na konci první fáze diety byste tak měli dosáhnout váhové redukce okolo 50-70 % z celkového počtu kilogramů, které chcete shodit. Účinnost diety potvrzují kladné Prodietix recenze od spokojených zákazníků.

Jaké jsou výhody a nevýhody?

Oproti ostatním metodám hubnutí je Prodietix dieta méně náročná, cenově přijatelnější (než třeba chirurgické zásahy či liposukce), zejména pokud se k ní vztahuje Prodietix sleva, a riziko jojo efektu je nižší než u klasických redukčních diet, které se většinou zaměřují na velký kalorický deficit. Přestože jde o velmi účinnou dietu, najdou se i některé nevýhody, které je třeba vzít v potaz. Úplně nejlepší cestou k vysněné postavě je samozřejmě dlouhodobě dodržovat zdravý životní styl a pravidelně cvičit. To ale může být pro někoho náročné a výsledky se dostaví až po delší době.

Rychlá a výrazná redukce hmotnosti.

Minimální riziko jojo efektu.

Není třeba sportovat, aby se dostavily výsledky.

Výběr z různých dietních balíčků podle toho, kolik chcete zhubnout.

Přehledná internetová Prodietix CZ prodejna s velkým výběrem chutných proteinových jídel.

Hotová proteinová strava ušetří čas v kuchyni a přemýšlení nad tím, co uvařit.

Pro zákazníky je k dispozici online Prodietix poradna.

Dieta je nevhodná pro těhotné a kojící ženy.

Lidé se zdravotními problémy by se měli ohledně dodržování diety poradit s lékařem.

Vyšší cena některých balíčků.

Radikální změna způsobu stravování.

Možné dočasné nežádoucí účinky v důsledku nedostatku sacharidů.

Co (ne)dělat po skončení diety?

Po skončení diety byste pokud možno měli nadále dodržovat pravidelné stravování a mít vyvážený a zdravý jídelníček s dostatkem pohybu. Dbejte také na dostatek bílkovin a zeleniny a omezte smažená jídla a sladkosti. Nejhorší, co můžete udělat, je po ukončení diety naběhnout do oblíbeného fastfoodu a vynahradit si to, co jste si po celou dobu odpírali. Tímto způsobem zmaříte veškeré vaše snažení. A to za to přece nestojí. Samozřejmě není nic špatného na tom si občas zahřešit a dopřát si něco dobrého na zub, ale všeho s mírou, pak totiž Prodietix nefunguje.

Prodietix recenze a zkušenosti zákazníků

Zkušenosti s Prodietix jsou v naprosté většině případů pozitivní. Průměrné hodnocení zákazníků je více než 90 %. Nejčastěji zmiňované negativní zkušenosti keto diety jsou mírné vedlejší účinky spojené s nedostatkem sacharidů, jako jsou bolesti hlavy, trávicí potíže a únava. Tyto projevy ale obvykle během pár dní odezní. Některým lidem také na základě Prodietix diskuze nevyhovuje, že je skladba pokrmů předem daná, ale jsou i takoví, kteří to naopak vítají. Velkým plusem je snadná a rychlá příprava jídel. Někomu jídla chutnala více, někomu méně – to je hodně individuální. Prodietix recenze se však shodují v tom, že dieta opravdu fungovala a pomohla zatočit s přebytečnými kily.

Vybrané Prodietix recenze:

„Výborná chuť produktů, lehká a nenáročná příprava jídel. Hlavně sladké nápoje a tyčinky opravdu výborné chutě, které hlavně zasytí a při dodržování všech pravidel je účinek diety opravdu velký a trvalý.“ – Hana

„Jednoduchá příprava, velmi slušná cena a navíc – fakt to funguje!!! Mám za sebou 9 dnů, určitě vydržím až do konce a i potom si určitě objednám některé produkty pro doplnění „normální stravy“. P.S. Ty tyčinky na svačinu – dobrota.“  – Mirka

„Dietám tohoto typu všeobecně nevěřím, ale byla jsem mile překvapená, jídlo chutná, myslím, že každý si vybere, co mu bude chutnat a opravdu jde váha dolů… Je to o člověku, jestli má vůli a bude dodržovat vše co má… Cítím se skvěle, žádné negativní pocity.“ – Anonymní

Zdroj: heureka.cz

Co všechno nabízí Prodietix CZ prodejna?

Na eshopu Prodietix.cz si můžete vybrat z jednotlivých produktů nebo zakoupit balíček na základě vámi zvoleného dietního programu. Výběr balíčků je oproti konkurenčním e-shopům opravdu velký. Jednotlivé balíčky se mezi sebou liší délkou diety a počtem jídel za den. Každý si tak může vybrat, co mu nejvíce vyhovuje, případně to, k čemu se vztahují vybrané Prodietix akce. Pokud nevíte, jaký balíček zvolit, můžete využít online kalkulačku přímo na stránkách Prodietix.cz, která vám po zadání potřebných údajů vypočítá, jaký program je pro vaše potřeby nejvhodnější. Případně se řiďte informacemi na základě Prodietix zkušeností ostatních. K dispozici je i bezplatná Prodietix poradna. Doporučujeme si však předtím vypočítat BMI, abyste věděli, jak na tom jste a jaká by měla být vaše ideální váha.

Prodietix poradna – bezplatné konzultace s výživovými poradci

Nejste si jisti, jaký dietní program zvolit? Nebo nevíte, jaké potraviny můžete zařadit v konkrétní fázi diety? Ať už vám leží na srdci cokoliv, výživoví specialisté z Prodietix poradny vám zdarma pomohou jak s výběrem vhodného balíčku, tak v průběhu diety, a dokonce i po jejím ukončení. Prodietix poradna se nachází přímo na eshopu Prodietix.cz, kde najdete i sekci s nejčastějšími dotazy. 

Kolik dieta stojí a lze získat na Prodietix slevu?

Cena diety se odvíjí od toho, jaký balíček zvolíte. Vybrat si můžete délku programu a počet jídel na den. Například balíček pro menší redukci hmotnosti na 15 dní se 4 jídly za den vyjde na 2 257 Kč. U balíčků, které jsou určené k větší redukci hmotnosti a dieta trvá déle, už je cena poměrně vysoká. Například balíček na 6 týdnů se 6 jídly denně stojí 9 912 Kč. Každopádně zakoupením balíčku výrazně ušetříte oproti tomu, kdybyste si jednotlivá jídla kupovali zvlášť. Prodietix sleva jde získat například pomocí slevových kupónů. Často je i přímo na stránkách Prodietix sleva na některé produkty v rámci různých akcí.

Podobné programy na hubnutí

Za zmínku stojí i další placené dietní programy na trhu, které fungují podobně jako Prodietix. Vyberete si dietní plán, který vám vyhovuje, nakoupíte speciální potraviny a pak už se jen stačí řídit instrukcemi. Jaké dietní programy a e-shopy u nás patří mezi nejpopulárnější a nejlépe hodnocené?

KetoFit

Jde o ketonovou dietu, stejně jako Prodietix, určená je však speciálně pro ženy. Na e-shopu KetoFit si můžete vybrat ze široké škály proteinových potravin včetně například čokolády, tyčinek a dalších dezertů! I zarytí milovníci sladkého si tak přijdou na své a nemusí se obávat, že by dietu nezvládli. Více se o dietě KetoFit dočtete v naší recenzi.

KetoFit produkty koupíte zde

Chia Shake

Na stránkách Chia Shake nakoupíte proteinové potraviny vhodné do keto diety. Najdete tam i zvýhodněné balíčky do keto diety, jejichž velikost a obsah se liší podle toho, jak dlouho chcete dietu držet. Obzvlášť oblíbené jsou Chia Shake proteinové koktejly, jejichž chuť si zákazníci hodně chválí. A vyberou si i vegani – Chia Shake totiž nabízí své koktejly i ve veganské verzi.

Proteinové koktejly Chia Shake koupíte zde

KetoMix

KetoMix patří mezi nejlépe hodnocené dietní programy. Na českém trhu tato firma působí už od roku 2015 a za tu dobu si vybudovala skvělou reputaci. Nabízí odborně sestavené dietní plány a velký výběr proteinových jídel a koktejlů. Na jejich stránkách najdete i keto recepty, které při dietě určitě přijdou vhod.

  Získejte ZDARMA jídelníček na míru vašim potřebám a exkluzivní SLEVY od našich partnerů!

  © COPYRIGHT 2024 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.