Skořice při hubnutí

Skořice je kůrou stromu zvaného skořicovník, který se pěstuje v různých tropických oblastech. Nejkvalitnější skořice pochází se Srí Lanky.  

Skořice je všestranně využitelná. Používá se například k výrobě olejů, mastí a tinktur, jako aromatická látka v kosmetickém průmyslu, ve farmacii k výrobě léků. Nejznámější je jako koření ve sladké i ve slané kuchyni.

Skořice, hubnutí a kolik jí potřebujete

Skořice a hubnutí spolu úzce souvisí, protože toto koření má na hubnutí velký vliv. Potlačuje špatný cholesterol, zanechává jen ten dobrý a zrychluje metabolismus cukrů. Stačí pouze jeden gram denně skořice a její účinky se projeví. Nepřekračujte ale dávku čtyř gramů za den.

K redukci váhy vám pomůže med se skořicí. Smíchejte dvě lžičky medu s jednou lžičkou mleté skořice a zalijte horkou vodou. Pijte ráno na lačno a nastartujte svůj metabolismus. Skořici můžete dát i do čaje a med vynechat anebo si udělat přímo skořicový odvar. Hubnutí tak také podpoříte.

Boj s celulitidou

Proti celulitidě je velice účinný skořicový zábal. Zlepšuje spalování tuků a podporuje krevní oběh. Skořice zahřívá pokožku, čímž dochází k otevírání cév a odbourávání podkožního tuku, který celulitidu způsobuje.

Zábal připravíte ze dvou kelímků bílého jogurtu, dvou lžic olivového oleje a pěti lžic skořice. Směs rozetřete na postižená místa a opatrně převažte potravinovou folií, díky které se toxiny lépe vyplaví z těla.

Skořicová dieta

Jestli to se skořicí chcete zkusit opravdu vážně, nasaďte spolu se zábaly přímo skořicovou dietu. Dvakrát denně vypijte skořicový nápoj podle návodu v tomto článku a alespoň tři dny dodržujte následující jídelníček.

1. den:

Snídaně: Nízkotučný tvaroh se lžičkou skořice, jablko, černá káva bez cukru se lžičkou skořice;

Dopolední svačina: Ovoce;

Oběd: Grilované libové maso, zeleninový salát s olivovým olejem;

Odpolední svačina: Nízkotučný bílý jogurt se lžičkou skořice;

Večeře: Masový vývar s kousky masa a se zeleninou, bez zavářky, pečivo nebo brambor

2. den:

Snídaně: Vejce natvrdo, plátek grahamového chleba, neslazený černý čaj se lžičkou skořice;

Dopolední svačina: Ovoce;

Oběd: Zeleninové rizoto (z neloupané rýže, pohanky, krup nebo bulguru);

Odpolední svačina: Nízkotučný bílý jogurt se lžičkou skořice;

Večeře: Žitný chléb s tuňákovou pomazánkou

3. den:

Snídaně: Celozrnný rohlík, máslo, 4 cherry rajčátka, černá káva bez cukru se lžičkou skořice;

Dopolední svačina: Ovoce;

Oběd: Grilovaná ryba, zeleninový salát s olivovým olejem;

  Odpolední svačina: Nízkotučný bílý jogurt se lžičkou skořice;

  Večeře: Hrachová polévka

  Léčivá skořice

  V poslední době se hovoří o skořici a jejích účincích spojených s potlačováním tvorby a projevů rakovinotvorného bujení. Výzkumy ukazují, že skořice dokáže zastavit rozšiřování nežádoucích buněk. Skořice má také léčebný vliv na cukrovku. Ukazuje se totiž, že skořice pomáhá snižovat vysokou hladinu cukru.

  Skořice jako lék také pomáhá zlepšovat trávení, používá se proti nachlazení, odstraňuje bolesti svalů a kloubů, snižuje projevy revmatismu a působí proti infekci. Ve formě esenciálního oleje účinně bojuje proti širokému spektru virů, bakterií a plísní. Skořicová kůra patří mezi přírodní antibiotikum.

  Pozor na skořici

  Přes všechna pozitiva, která skořice přináší, může být také nebezpečná. Alergie na skořici není sice častá, když už se ale objeví, je velice silná. Mezi projevy této alergie patří kopřivka, bolesti hlavy, astma a poruchy srdečního rytmu. Skořice by se také neměla užívat při žaludečních a střevních vředech a stejně jako jiná koření by neměla být podávána dětem do dvou let.

  Skořice je opravdu všestranně využitelné koření, zvláště při vaření, v kosmetice a také při hubnutí. Samotná skořice ale nikdy nedokáže zázraky. Je dobrým pomocníkem, avšak bez dostatečného pohybu a hlavě bez vyváženého pestrého jídelníčku nic nezmůže. Naopak zdravý jídelníček doplněný skořicí dokáže zázraky.

  05.12.2015

  Získejte zdravý jídelníček na míru ZDARMA

  • Sestavený od nutriční poradkyně
  • Komplexní jídelníček pro vaší osobu
  • Recepty na 7 dní ZDARMA

  Chci jídelníček ZDARMA

  Komentáře ke článku

  Abyste mohli přidat komentáře, musíte se přihlásit. Pokud u nás ještě nemáte účet, zaregistrujte se

   

  Kam dál?

  Goji: Plody kustovnice čínské pomáhají i při hubnutí

  05.07.2018

  Goji se říká plodům rostliny kustovnice čínské, která se už dlouhá staletí pěstuje po celé Číně a v oblastech Himalájí, v dnešním Nepálu a Tibetu.  Pokračovat ve čtení

  Snadné hubnutí s chia semínky

  04.07.2018

  Chia semínka obsahují hodně živin a současně velmi málo kalorií. Ne nadarmo se jim také říká superpotravina. Znáte veškeré výhody a účinky tohoto hubnoucího zázraku? Pokračovat ve čtení

  Zázvor pomáhá zrychlit metabolismus

  20.11.2015

  V širokém spektru potravin a doplňků, které tvoří náš jídelníček, se objevují i tzv. super potraviny, nebo jinak řečeno látky, které mají na lidský organismus blahodárný vliv.  Pokračovat ve čtení

  Ovesné vločky a hubnutí

  19.01.2020

  Rozdrcením ovesných zrn se vyrábí ovesné vločky, které řadíme do kategorie potravin zdravé výživy. Připravuje se z nich velké množství pokrmů, z nichž nejznámější je ovesná kaše​ a různé müsli směsi. Jejich využití je široké, používají se také v kosmetice. Pokračovat ve čtení

  5x palačinky a lívance zdravěji: Skvělé recepty, se kterými nepřiberete ani deko

  31.12.2019

  Sladká mňamka v podobě palačinek či lívanců určitě nadchne vaše chuťové pohárky. Budete se olizovat až za ušima, jenže při pohledu na váhu spláčete nad výdělkem. Přesto existuje rozumný kompromis. Můžete si tuhle lahůdku dopřát a přitom se nezpronevěřit zásadám zdravé výživy. Ukážeme vám, jak na to! Pokračovat ve čtení

   
  Chci jídelníček ZDARMA

  3 199 880 doručených jídelníčků, za dvě minuty získáte váš!

  Tip: Víte, že nejčastěji chtějí lidé zhubnout 10 kg?