Nejlepší přírodní barviva na vlasy

Kromě chemických barev na vlasy existují také přírodní barviva, která vlasy nejen nepoškodí, ale také je ošetří a posílí. Barvení vlasů pomocí přírodních barviv vám nejen ušetří peníze, ale také zlepší zdraví pokožky hlavy a udělá vaše vlasy zářivé, lesklé a zdravé. Barvení přírodními barvami samozřejmě nedává trvalý, rychlý a velmi viditelný efekt, ale stav vlasů se znatelně zlepšuje. 

V tomto článku jsme pro vás připravili seznam přírodních barviv, který nemá škodlivé chemické složení a také vám představíme top 5 nejlepších organických a rostlinných barev na vlasy, které najdete v internetovém obchodě Makeup.

Henna – pozitivní vliv na strukturu vlasů

Henna je produkt získaný z listů rostliny Lawsonia. Pro získání kvalitního barviva se nejprve sbírají listy, poté se suší a drtí. Barvivo Lawson má díky svému složení řadu užitečných vlastností. Listy obsahují silice, mastné kyseliny, minerály, vitamíny atd. Henna na vlasy, kromě různých jasných odstínů, má také pozitivní vliv na hustotu a strukturu vlasů.

Heřmánek – jemné zesvětlení a lesk

Heřmánek poskytuje nejlepší přírodní barvu světlým a blond vlasům. S touto léčivou rostlinou nebudete moci radikálně změnit barvu – pouze dodat vlasům zlatý odstín. Použití heřmánku na světle hnědé vlasy vytváří mírně zesvětlující efekt.

Kromě jemného zesvětlení vlasů má heřmánek celou řadu užitečných vlastností. Posiluje prameny, dělá je poslušnými a lesklými. Přírodní bylinka má také pozitivní vliv na stav vlasové pokožky, účinně eliminuje svědění a šupinatění.

Pro zesvětlení vlasů heřmánkem se používá bylinný odvar. Sklenici sušených květů rostliny přelijeme 0,5 litrem vroucí vody. Po umytí šamponem následně opláchneme prameny. Účinek lze pozorovat po několika týdnech používání tohoto odvaru.

Bezpečné barvy bez obsahu amoniaku

Nyní najdete v prodeji nový a nejlepší typ barev na vlasy, ve kterých se místo amoniaku používají speciální barviva, jejichž účinek na strukturu pokožky a vlasů je téměř nepostřehnutelný. Barviva působí na povrch vlasu, aniž by pronikala do jeho struktury. Při barvení těmito jemnými barvami se šupinky vlasů prakticky nepoškodí, mírná nadýchanost, která se objeví po umytí hlavy, se jednoduše odstraňuje běžnými produkty pro péči o vlasy.

Lípa – bohaté hnědé a kaštanové odstíny

Nejlepší barva na vlasy je ta, která je vytvořena přírodou. Lípa dodává vlasům krásný kaštanový odstín. Pokud připravené barvivo podržíte na pramenech delší dobu, získáte světle rusý odstín. Lípu používají jak blondýnky, tak i brunetky.

Lípa vlasy nejen zkrášluje, ale také ozdravuje. Zesiluje prameny, dělá je lesklými a odstraňuje statickou elektřinu. Lípa v komplexní péči o vlasy pomůže zbavit se lupů. Chcete-li získat krásné vlasy, připravte si lipový odvar.

Lipové květy zakoupené v lékárně se zalijí vodou, přivedou k varu a udržují na mírném ohni nebo ve vodní lázni dalších 15 minut. Na krátké vlasy stačí dvě polévkové lžíce sušených lipových květů na půl litru vody. Po umytí vlasů šamponem je opláchněte teplým odvarem.

Top 5 bezpečných barev na vlasy

Následuje seznam top 5 bezpečných barev na vlasy, jež nezatíží vlasovou strukturu a pokožku hlavy. Původ těchto barev na vlasy je často organický. Výhody přírodních barev jsou kvalita, blahodárné účinky a hypoalergenní složení.

  1. Herbatint Vegetal Color Power je 100% organická certifikovaná a nejlepší barva na vlasy, která prameny nejen barví, ale pečuje o ně. Pouze zodpovědně pěstované rostliny a ajurvédské bylinky připravené k použití pro barvení, výživu a regeneraci vlasů. Díky jemnému barvícímu prášku se Vegetal Color snadno nanáší, snadno se oplachuje a poskytuje intenzivní barvu a péči.
  2. Bylinná barva na vlasy Natural Hair Colors od značky Sante dodává vlasům zářivé odstíny, zatímco blahodárné složky jim dodávají zdravý lesk a objem. Barvicí produkt pokrývá prameny po celé délce speciálním ochranným filmem, který dokonale splývá s přirozeným odstínem vlasů a chrání je před agresivními vlivy prostředí.
  3. Organické bylinné barvy Khadi Natural Hair Color vás potěší svými krásnými odstíny a snadným použitím a zcela změní domácí barvení. Tento organický barvicí produkt nepoškozuje vlasy, naopak je vyživuje a dodává zdravý lesk. Také dokonale zakrývá šedivé vlasy, zabraňuje jejich vypadávání a chrání před škodlivými vnějšími faktory.
  4. Garnier Olia je dlouhotrvající bezamoniaková barva na vlasy, která šetrně pečuje o vlasy a neškodí jejihc struktuře. Jedna z nejlepších barev na vlasy z drogerie je vytvořena na bázi přírodních olejů, které vyživují pokožku hlavy a vlasy. Po barvení jsou vlasy měkké, poslušné a lesklé.
  5. Rostlinná barva Bio Henna Natural od polské značky Orientana je zcela přírodní barva nezpůsobující alergické reakce, podráždění nebo nepohodlí. Produkt je založen na rostlinách, které se v Indii používají k péči o vlasy.

    Získejte ZDARMA jídelníček na míru vašim potřebám a exkluzivní SLEVY od našich partnerů!

    © COPYRIGHT 2024 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.