Aminokyseliny

Tyto kyseliny patří mezi základní stavební kameny proteinů a peptidů, tedy bílkovin. Lidské tělo by bez nich nemohlo správně fungovat


​Z hlediska chemického složení jde o karboxylové kyseliny s aminovou skupinou NH2. Skládají se do různě dlouhých řetězců a slouží jako jednotky pro vznik dalších organických molekul. Zároveň jsou aktivními účastníky chemických reakcí, při nichž se rodí další chemické sloučeniny.

Pro člověka jsou nezbytné především esenciální aminokyseliny, které musíme svému tělu dodávat, protože si je samo neumí vyrobit a navíc na nich staví řadu metabolických procesů. Aminokyseliny v potravinách jsou nezbytným zdrojem těchto látek.

K čemu aminokyseliny v lidském těle pomáhají? Kromě toho, že jsou stavebními jednotkami bílkovin a látkami určenými pro vznik složitějších aminokyselin a hormonů, také fungují jako katalyzátor různých biochemických reakcí.

BCAA, tedy větvené aminokyseliny, umožňují efektivní růst svalové hmoty. Podporují zotavení organismu po fyzické zátěži, zlepšují viskozitu krve a podporují srdeční činnost.

19.08.2015

Získejte zdravý jídelníček na míru ZDARMA

  • Sestavený od nutriční poradkyně
  • Komplexní jídelníček pro vaší osobu
  • Recepty na 7 dní ZDARMA

Chci jídelníček ZDARMA

Komentáře ke článku

Abyste mohli přidat komentáře, musíte se přihlásit. Pokud u nás ještě nemáte účet, zaregistrujte se

 
Chci jídelníček ZDARMA

3 203 785 doručených jídelníčků, za dvě minuty získáte váš!

Tip: Víte, že nejčastěji chtějí lidé zhubnout 10 kg?